agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
2. generacja procesorów AMD Ryzen do komputerów stacjonarnych

2. generacja procesorów AMD Ryzen do komputerów stacjonarnych

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2018-04-20 07:18:52

AMD ogłosiło globalną dostępność 2. generacji procesorów Ryzen do komputerów stacjonarnych. Cztery wprowadzane dziś modele, czyli Ryzen™ 7 2700X, Ryzen™ 7 2700, Ryzen™ 5 2600X i Ryzen™ 5 2600, są przeznaczone w szczególności dla graczy, twórców treści cyfrowych i entuzjastów sprzętowych. Jako pierwsze na świecie wykorzystują one 12-nanometrowy proces technologiczny i mogą zaoferować nawet o 15% wyższą wydajność w grach niż pierwsza generacja Ryzen zapewniając przy tym najwyższą wydajność w przetwarzaniu wielozadaniowym, jaką może zaoferować procesor standardowego komputera. Wśród ulepszeń nowej generacji Ryzen są technologie Precision Boost 2 i Extended Frequency Range 2 (XFR 2), w zestawie znajduje się system chłodzenia Wraith, a dostęp do odblokowanej mocy zapewnia nowa aplikacja Ryzen Master.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nowy rdzeń „Zen+” cechuje zwiększony współczynnik IPC i zmniejszone opóźnienia pamięci podręcznej w porównaniu do pierwszej generacji procesorów Ryzen. Technologia AMD SenseMI została z kolei udoskonalona funkcją Precision Boost 2, która umożliwia procesorom Ryzen drugiej generacji inteligentną analizę obciążenia i warunków obliczeniowych, co przekłada się na najwyższą wydajność wielozadaniową w swojej klasie.

Wyższe taktowanie wszystkich procesorów Ryzen drugiej generacji zwiększa ogólną wydajność w popularnych aplikacjach, jak gry czy programy służące do tworzenia i produkcji. Rozgrywka jest znakomicie płynna przy grze w powszechnie używanych rozdzielczościach, jak 1080p, 1440p czy 4K. Wybrane procesory Ryzen drugiej generacji oferują nawet 20% szybsze niż konkurencja działanie w oprogramowaniu do kreacji cyfrowej.

Z kolei dostępna na wszystkich platformach AM4 i oferowana przez nowe procesory Ryzen technologia XFR 2 sprawi, że entuzjaści konstruujący komputery będą mogli się cieszyć jeszcze wyższą wydajnością przy wykorzystaniu wyższej klasy systemów chłodzenia.

Ulepszenia funkcjonalne

2. generacja Ryzen została zaprojektowana z myślą o entuzjastach i uzyskiwaniu jak najlepszej wydajności. Każdy z tych procesorów ma lutowany odpromiennik termiczny, aby jak najlepiej przewodzić ciepło, oraz odblokowane mnożniki, aby podkręcanie było łatwe i efektywne. Dostrajanie ustawień jest nawet jeszcze prostsze dzięki nowej aplikacji Ryzen Master 1.3, która teraz oferuje podkręcanie pojedynczych rdzeni z automatyczną identyfikacją tych najszybszych.

Jednocześnie po raz pierwszy cała linia procesorów otrzymała w zestawie znakomite systemy chłodzenia AMD Wraith. Flagowy AMD Ryzen 7 2700X jest sprzedawany z nową odmianą Wraith Prism, która poza świetną wydajnością wykorzystuje nowy profil wentylatora oraz ma sterowane podświetlenie RGB.

Ulepszenia platformy

Nowy, zoptymalizowany dla procesorów Ryzen 2. generacji chipset X470 jest dostępny na płytach głównych z gniazdem AM4. Poza zwiększoną kompatybilnością pamięci i możliwościami podkręcania pozwala on skorzystać na nowej technologii AMD StoreMI, która łączy w jednej inteligentnej i łatwej do zarządzania przestrzeni dyskowej szybkość typową dla SSD z pojemnością typową dla tradycyjnego, obrotowego nośnika.

Nowe płyty z chipsetem X470 wzmacniają istniejącą ofertę płyt głównych korzystających z układów serii 300, które są także kompatybilne z drugą generacją procesorów Ryzen po zaktualizowaniu oprogramowania sprzętowego (BIOS). Wiele dostępnych na rynku płyt już ma wgraną aktualną wersję BIOS - są oznaczone etykietą „Ryzen Desktop 2000 Ready”.

2. generacja procesorów AMD Ryzen™

Model

Liczba rdzeni

Liczba wątków

Maks. / bazowe taktowanie (GHz)

Pojemność Smart Prefetch Cache

Współczynnik TDP

System chłodzenia

Cena sugerowana (USD)

Ryzen™ 7 2700X

8

16

4,3 / 3,7

20 MB

105W

Wraith Prism (LED)

329

Ryzen™ 7 2700

8

16

4,1 / 3,2

20 MB

65W

Wraith Spire (LED)

299

Ryzen™ 5 2600X

6

12

4,2 / 3,6

19 MB

95W

Wraith Spire

229

Ryzen™ 5 2600

6

12

3,9 / 3,4

19 MB

65W

Wraith Stealth

199

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe