agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
8 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem pralki

8 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem pralki

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2018-07-03 17:26:04

Pralka, czyli jedno z najważniejszych urządzeń AGD w domu. W sumie trochę napisałem górnolotnie, bo jak ocenić, czy to pralka, lodówka, a może piekarnik jest najważniiejszym urządzeniem z segmentu dużego AGD. Bez ekspresu do kawy możemy się obejść...no, chyba kolejny zły przykład. Generalnie pralka, to ważna rzecz. Duża, czy mała, musi spełniać swoje podstawowe zadanie, czyli prać...teraz także prać i suszyć ubrania. Na co zatem należy zwrócić uwagę i jakie przedsięwziąć kroki, aby zakup nowej pralki był w pełni udany.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik
 • Pomiary

To ważne, aby odpowiednio zmierzyć powierzchnię, jaką mamy do dyspozycji. Miejsce, w którym będzie stała pralka powinno być odpowiednio większe, wyższe, szersze i dłuższe niż samo urządzenie. Warto także przewidzieć, czy jeśli kupimy pralkę pakowaną z góry, to czy przypadkiem jakaś półka, rura, czy podsufitka nie utrudni nam załadunku prania. Podobnie ma się rzecz z drzwiczkami. Powinniśmy zadbać o to, aby otwierały się szeroko. Tak więc mierzymy nie raz, nie dwa, a nawet trzy razy!

 • Styl

Kiedyś była Frania, czy Kasia już nie pamiętam i było dobrze (chyba?). Rodzice przynajmniej nie narzekali. Dziś rodzajów pralek jest całe mnóstwo. I jaką tu wybrać. W sumie najważniejszy podział obok wolnostojące i do zabudowy, to pakowane z góry lub od przodu (frontu). Kolejne podkategorie to: wolnostojące ładowane od frontu typu standard, big i slim oraz kompaktowe (kwestia wymiarów). Do tego można dodać pralki wolnostojące wirnikowe (taka stara Frania właśnie). 

 • Budżet

Jak już wiemy ile mamy miejsca w domu/mieszkaniu na pralkę i jaką chcemy, czas ustalić kwotę, ile możemy wydać na naszą nową pralkę. Ile byś nie ustalił/ustaliła zawsze coś kupisz. Producenci pomyśleli o każdym portelu, każdego klienta. Twoim również.

 • Pojemność

Singiel, rodzinka z jednym dzieckiem, czy gromadką dzieci, a może senior. Każdy ma inne potrzeby i wie ile prania będzie robił każdego dnia. Świadomie napisałem każdego dnia, a nie tygodnia, bo u mnie w domu, przy dwóch małych chłopcach pranie robi się 2, 3 razy dziennie. Dziękuję.

 • Kolor

Pralka nie musi być już biała. Nie o sam kolor tu chodzi, ale również warto zastanowić się nad np. metalicznymi wykończeniami.

 • Funkcje

I ten temat lubię najbardziej. Dziś technologie tak się rozwinęły, że nasze pralki śmiało mogłyby lecieć w kosmos i by sobie poradziły. Są przecież inteligentne. Przy wyborze pralki warto dokładnie czytać opis funkcji oferowanych w danym modelu. Programy, dozowniki, wyświetlacz itp. Trzeba być pewnym, że rozumiemy funkcje pralki i wiemy jak ich używać. Nie słuchaj sprzedawcy w sklepie, który opowiada Ci o niesamowitych możliwosćiach urządzenia, tylko upewnij się, że ma funkcję, którą potrzebujesz i używasz najczęściej. Połączone jest to także z poborem wody i prądu. Nie ma nic za darmo!

 • Porównanie

Poświęć trochę czasu na porównanie interesujących Cię pralek w sieci, ale potem koniecznie zobacz, jak urządzenie wygląda "na żywo" w sklepie stacjonarnym. Warto również poczytać opinie w internecie, ale unikajmy artykułów sponsorowanych, czy płatnych poleceń. Troszkę poszukajcie i znajdziecie wiarygodne opinie o urządzeniu, co się w nim psuje, na co zwrócić uwagę przed zakupem itp.

 • Dostawa

Na koniec wybierz odpowiednią formę dostawy towaru, żeby nie było niespodzianki. Jak Pan kurier zostawi pralkę pod klatką, a Ty będziesz musiał/musiała prosić najbardziej denerwujacego Cię sąsiada o pomoc, we wniesieniu urządzenia na drugie piętro.

Więcej o pralkach na agdrtv24.pl lub stronie pięknydom24.pl

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe