agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
99. rocznica odzyskania niepodległości dla młodego pokolenia - gry komputerowe

99. rocznica odzyskania niepodległości dla młodego pokolenia - gry komputerowe

2017-11-10 19:07:59

99 lat temu nasze państwo odzyskało niepodległość. Wydarzenie to było szczególnie ważne dla ludzi ówcześnie żyjących, byli oni bowiem świadkami historycznej, przełomowej chwili, na tyle ważnej, że jej rocznicę obchodzimy co roku do dnia dzisiejszego. Gdyby Polacy tamtej epoki zadali sobie pytanie: jak ten dzień będzie świętowany za sto lat, co by sobie pomyśleli?  Z pewnością mogliby spodziewać się oficjalnych obchodów państwowych z udziałem najwyższych oficjeli i wojska. Mogliby sobie wyobrazić przemarsze patriotyczne ludzi dumnych ze swojego państwa. Pewnie wiedzieli, że o tamtych wydarzeniach będą pisane książki i uczyć się ich będzie w szkole. Na pewno wiedzieli, że będzie się o nich mówiło na wystawach i na salonach.

Ale nikt z nich nie przewidział w jak kreatywny sposób do tematu patriotycznego podejdą ludzie XXI wieku. Sto lat temu fotografia oraz film były nowinkami technicznymi, że o komputerach nie wspomnę. Teraz upamiętniamy rocznicę odzyskania niepodległości wyświetlając na fasadach budynków animacje, oglądając pokazy świetlne, chodząc na koncerty i… grając w gry komputerowe. Ciekawą alternatywę dla podniosłego obchodzenia święta znalazło polskie studio gier Noobz From Poland wydając demo swojej gry Total Tank Simulator nawiązujące do wydarzeń historycznych - "TTS 99 Rocznica". Taka forma upamiętnienia może zainteresować szczególnie młodszych odbiorców a także zbliżyć ich do tematyki patriotycznej.

Total tank Simulator to oparta na fizyce gra strategiczna w realiach drugiej wojny światowej. Gracz może zagrać jedną z sześciu dostępnych nacji i odmienić losy historii. W trybie dla jednego gracza będzie można rozegrać kampanię, oraz dać upust swojej wyobraźni w  “sandboxie”.

W Total Tank Simulatorze dostępny będzie także tryb wieloosobowy 1 vs 1, bądź 2 vs 2. Gracz rozgrywając bitwy będzie zdobywał doświadczenie, dzięki któremu może zostać najlepszym dowódcą na świecie. Noobz from Poland to polskie studio gier niezależnych, których produkcje ukazują się na platformie Steam. Firma została założona w styczniu 2017 roku przez Jarosława Kotowskiego oraz Juliusza Kopczewskiego.

Młody i dynamicznie rozwijający się zespół, właśnie kończy swoją pierwszą produkcję: grę Total Tank Simulator, który jest w produkcji od jesieni 2016 roku i od tamtego czasu grę na YouTubie obejrzało 20 milionów osób. TTS tym samym jest jedną z najpopularniejszych polskich gier  roku. Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydana zostanie specjalna edycja dema Total Tank Simulator, w której będzie można spróbować swoich sił w bitwach na terenie Polski wojskami niemieckimi, radzieckimi i wyczekiwanymi od dawna, polskimi.

Gra Total Tank Simulator będzie miała swoją premierę w 2018 roku.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe