agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
AGON: seria monitorów gamingowych od AOC

AGON: seria monitorów gamingowych od AOC

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Monitory / 2017-11-28 14:36:00

AGON jest terminem wywodzącym się z antycznej Grecji. Oznacza on „zawody” oraz „rywalizację”. Monitory AOC należące do serii o tej nazwie są kierowane do zagorzałych graczy oraz zawodników e-sportowych.

Seria monitorów AOC AGON jest obecna na rynku ponad 1,5 roku i w jej skład wchodzi obecnie 11 modeli monitorów o przekątnych wynoszących od 24 do 35 cali. Jej pierwszym przedstawicielem był AG271QX - monitor o przekątnej 27 cali, rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, odświeżaniu 144 Hz, matrycy o czasie reakcji 1 ms i wsparciu dla AMD FreeSync.

Wraz z upływem czasu prezentowano kolejne, bardziej zaawansowane modele. Obecnie pięć monitorów AGON cechuje się obsługą NVIDIA G-SYNC, sześć wsparciem dla technologii AMD FreeSync, a w czterech z nich matryca jest zakrzywiona. Jeden z ciekawszych modeli to wprowadzony do sprzedaży w styczniu 2017 r. AG251FZ. Charakteryzuje go odświeżanie na poziomie 240 Hz i jest on skierowany do fanów najbardziej dynamicznych gier.

Trzecia cyfra w nazwie modelu wskazuje na generację serii. Tak więc AG271UG to monitor pierwszej generacji, a AG322QCX jest monitorem drugiej generacji.

Wszystkie modele AGON są wyposażone w:

·         rozkładany wieszak do powieszenia zestawu słuchawkowego

·         hub USB 3.0

·         zgodność z montażem VESA

·         technologie FlickerFree i Low Blue Light

·         wsparcie dla AMD FreeSync bądź NVIDIA G-SYNC

·         solidną metalową stopę ErgoBase o szerokiej możliwości regulacji w każdej płaszczyźnie.

Ponadto modele drugiej generacji wyposażono w diody podświetlające obudowę monitora u dołu i z tyłu. Użytkownik może wybrać pomiędzy trzema kolorami iluminacji oraz jej intensywnością, jak też ją całkowicie wyłączyć.

Monitory AGON były obecne na ponad 80 istotnych wydarzeniach e-sportowych, takich jak Intel Extreme Masters, DreamHack, DotaPit czy Insomnia.

  • Nadchodzące modele AGON

Podczas targów gamescom zostały zapowiedziane modele AG273QCX oraz AG273QCG - a więc 3 generacja AGONów. Pierwszy z nich charakteryzuje się czasem reakcji na poziomie 0,5 ms, rozdzielczością 2560 x 1440 px przy odświeżaniu 144 Hz, zakrzywionym ekranem oraz wsparciem dla AMD FreesSync2 z HDR. Drugi ma takie same parametry, jednak zamiast wsparcia HDR i FreeSync2 oferuje wyższą wartość odświeżania ekranu (165 Hz) oraz obsługę technologii NVIDIA G-SYNC.

źródło:aoc/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe