agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
AMD na NAB 2018: demonstracje systemów z firmami Adobe, Avid, Blackmagic Design i Maxon

AMD na NAB 2018: demonstracje systemów z firmami Adobe, Avid, Blackmagic Design i Maxon

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2018-04-06 08:21:33

Na przyszłotygodniowych targach NAB firma AMD zaprezentuje najnowsze spośród wysoce wydajnych rozwiązań napędzanych przez technologię Radeon Pro. Wśród nich będą w szczególności takie, które przeznaczone będą dla społeczności nadawców mediów, a także twórców i projektantów treści multimedianych pozwalając im przyspieszyć proces obróbki i przetwarzania wideo w jakości 4K i 8K, rendering graficzny, przygotowywanie materiałów VR czy efektów specjalnych.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Firma AMD każdego dnia na swoim stoisku* będzie prezentować przede wszystkim:

  • Akcelerowane procesy REDCODE RAW 8K działające w programie Adobe Premiere Pro CC przy wykorzystaniu karty graficznej AMD Radeon Pro SSG. To połączenie stanowi najbardziej przekonujące rozwiązanie do produkcji wideo wysokiej rozdzielczości, ponieważ obsługuje nagrania 4K i 8K w natywnych, popularnych formatach kamer, w tym: ARRI AMIRA, Canon XF i RAW, Panasonic AVC i P2, REDCODE RAW oraz Sony XDCAM, XAVC i RAW.
  • Po raz pierwszy obsługę technologii AMD przez programy Avid - będzie to debiut systemów Avid działających na procesorach AMD, które umożliwią błyskawiczny przebieg procesów kreacji włącznie z edycją wielu strumieni w jakości 10-bitowej. Demonstracje działania programu Avid Media Composer będą polegać na generowaniu wysokiej jakości źródła bez utraty żadnej klatki przez system z kartą graficzną Radeon Pro serii WX i procesorem Ryzen Threadripper.

 

Ponadto zaprezentowane będą również:

  • Realizowane w czasie rzeczywistym procesy produkcji z wykorzystaniem ARWall - przedstawiciele firmy, deweloperzy i specjaliści od efektów zademonstrują rozwiązanie łączące rendering w czasie rzeczywistym w silniku UE4 z postprocessingiem.
  • Wysokiej jakości gradacja koloru z wykorzystaniem Blackmagic Design DaVinci Resolve - kompletna demonstracja stopniowania koloru na bazie systemu z kartą graficzną Radeon Pro WX 9100 i procesorem Ryzen Threadripper, osprzętem Decklink SDI i wyświetlaczem FSI.
  • Działanie technologii raytracingu z wykorzystaniem technologii Pro Render i programu Maxon Cinema 4D - pokaz będzie bazował na systemie Apple Mac Pro.
  • Modelowanie i renderowanie w programach Maya, Houdini i Arnold - specjalista Daryl Obert zilustruje działanie tych procesów z wykorzystaniem stacji roboczej bazującej na platformie AMD Epyc z kartą graficzną Radeon Pro WX 9100.
  • Kontrola i produkcja sygnału na żywo z wykorzystaniem NextComputing’s Radius EDS TR System - prezentacja działającego systemu, który przeznaczony jest do produkcji wideo na żywo oraz na bazie technologii mobilnych.

* - SL 8224, South Hall, Las Vegas Convention Center.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe