agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
AMD SeaMicro SM15000 - serwer, który zapewnia niskopoziomowe wsparcie

AMD SeaMicro SM15000 - serwer, który zapewnia niskopoziomowe wsparcie

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Inne / 2013-11-06 06:22:00

Serwer ten jest idealnie dopasowany do masowych wdrożeń OpenStack dzięki zintegrowaniu w 10-rackowym systemie możliwości obliczeniowych, przechowywania danych oraz łączności sieciowej. Korzysta on ze struktury Freedom™, pierwszej w branży struktury dla systemów wysokiej wydajności, której możliwości skalują się wraz z wymaganiami aplikacji centrów danych. Struktura Freedom separuje obliczenia, dane i interfejsy sieciowe, aby zapewnić jak najbardziej elastyczną, łatwą w sprzedaży i solidną infrastrukturę centrów danych w branży. To pozwala konsumentom dopasować wydajność obliczeniową, pojemność przechowywania danych i możliwości obsługi sieci do potrzeb ich aplikacji.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET
Rezultatem jest przystosowujące się centrum danych, gdzie każdy serwer może zostać zmapowany do każdego dysku/nośnika lub portu sieciowego, aby poszerzyć pojemność lub odzyskać dane po awarii.

Niskopoziomowe obliczenia zapewniają łatwiejszą do przewidzenia wydajność niż w przypadku serwerów udostępnianych spośród maszyn wirtualnych. W niskopoziomowym środowisku nie ma opóźnień spowodowanych różnicami w zawartości utrzymywanej i udostępnianej na różnych wirtualnych serwerach, ponieważ całe zasoby serwera są przeznaczone do obsługi zapytania pojedynczego użytkownika. Ponadto w niskopoziomowym środowisku wpływające na wydajność obciążenie narzucone przez hipernadzorcę jest zupełnie wyeliminowane, dzięki czemu oprogramowanie może wykorzystać pełnię możliwości procesora. Dodatkowo w ramach wiodącego, niskopoziomowego wsparcia serwer AMD SeaMicro SM15000 zapewnia możliwość uruchomienia i zainstalowania bazowego obrazu serwera z centralnej jednostki, co jest istotne przy masowych wdrożeniach OpenStack. Obraz chmury zawierający funkcje KVM, obraz OpenStack Compute i inne aplikacje może być skonfigurowany przez system centralny. Koordynacja i zaplanowanie tego przepływu danych i zadań może być zarządzana przez Heat, czyli narzędzie, które zarządza całym cyklem życia chmury OpenStack dla środowisk niskopoziomowych i maszyn wirtualnych.

Serwer AMD SeaMicro SM15000

System AMD SeaMicro SM15000 jest najbardziej zwartym i najbardziej sprawnym energetycznie serwerem na rynku. W 10-rackowych jednostkach łączy 512 rdzeni obliczeniowych, 160 gigabitów przepustowości sieciowej i do 5 petabajtów pamięci masowej wraz z 1,28-terabajtową, wysokowydajną strukturą obliczeniową nazywaną Freedom™ Fabric. Serwer SM15000 upraszcza infrastrukturę centrum danych poprzez wyeliminowanie przełączania „top of rack”, terminali serwerowych, setek kabli i tysiąca niepotrzebnych komponentów, co zapewnia bardziej wydajne i proste środowisko operacyjne. Rodzina serwerów AMD SeaMicro obsługuje obecnie następnej generacji procesory AMD Opteron™ Serii 4300, Intel® Xeon® E3-1260L („Sandy Bridge”) i E3-1265Lv2 („Ivy Bridge”), a także procesory Intel® Atom™ N570. Serwery SeaMicro SM15000 obsługują ponadto produkty magazynowania danych Freedom Fabric, zapewniają jednemu systemowi połączenie z nawet 5 petabajtami pamięci masowej. Takie podejście zapewnia korzyści dostarczane zazwyczaj przez drogie i skomplikowane rozwiązania, takie jak dyski sieciowe i sieci pamięci masowych z prostotą i niskimi kosztami pamięci masowych podłączanych bezpośrednio.

źródło: amd/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe