agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
AMD wprowadza nową rodzinę procesorów Ryzen Mobile

AMD wprowadza nową rodzinę procesorów Ryzen Mobile

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2017-10-27 08:32:38

Firma AMD głosiła wprowadzenie na rynek mobilnych procesorów z rodziny AMD Ryzen, które dotychczas były określane kodowo jako „Raven Ridge”. Zapewniają one wiodącą wydajność, kompletny zestaw funkcji służących rozrywce i optymalną efektywność energetyczną w urządzeniach klasy premium takich jak hybrydy 2-w-1, systemy konwertowalne i ultracienkie notebooki. Pod względem konstrukcyjnym procesory AMD Ryzen 7 2700 i AMD Ryzen 5 2500U łączą nagradzaną architekturę x86 „Zen” - w tym inteligentną technologię AMD SenseMI - z rewolucyjnym układem graficznym Radeon „Vega” w formie układu SoC (System-on-Chip) oferując tym samym niespotykaną wydajność ultracienkim notebookom. AMD Ryzen 7 2700U to ponadto najszybszy procesor dla tego rodzaju konstrukcji, ponieważ zapewnia nawet o 44% wyższą wydajność wielowątkową i nawet o 161% wyższą wydajność graficzną niż produkt konkurencyjny.

„Obiecaliśmy przywrócić innowacyjność w każdym segmencie rynku PC w 2017 i ten dzień oznacza wypełnienie tej obietnicy na gruncie konsumenckich notebooków. Jest to także naturalne następstwo sukcesu na rynku komputerów stacjonarnych zarówno konsumenckich, biznesowych, jak i super wydajnych. — powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale Computing and Graphics Group w firmie AMD. — Mobilne procesory Ryzen™ oferują wiodącą wydajność w codziennych aktywnościach, w działaniu wielozadaniowym, a nawet zaawansowanych programach i to wszystko przy zadziwiającym czasie pracy na baterii. Z przyjemnością wprowadzamy na rynek najszybszy na świecie procesor do ultracienkich notebooków, dzięki któremu konsumenci będą mogli najlepiej cieszyć się wszystkim tym, co stanowi ich cyfrowe życie korzystając z urządzeń naszych partnerów OEM.”

Wydajny

Mobilne procesory Ryzen™ zostały zaprojektowane, aby oferować wiodącą wydajność w stylowych urządzeniach - oferują nawet 4 rdzenie, 8 wątków oraz technologię AMD SenseMI. AMD Ryzen™ 7 2700U to ponadto najszybszy na świecie procesor dla ultracienkich notebooków i to przy nominalnym TDP na poziomie 15W3,4. Jednocześnie mobilne procesory AMD Ryzen™ to bezprecedensowy skok w wydajności w porównaniu z poprzednią generacją mobilnych procesorów AMD:

 • Nawet 3-krotnie wyższa wydajność rdzeni procesora
 • Nawet 2,3-krotnie wyższa wydajność układu graficznego
 • Nawet o 58% mniejsze zużycie energii

Mobilne procesory wprowadzają ponadto po raz pierwszy:

 • Nową technologię Precision Boost 2, która zwiększa wydajność w zadaniach wykorzystujących od jednego do wielu rdzeni
 • mXFR (mobile Extende Frequency Range), która zwiększa i utrzymuje wydajność notabooka wyposażonegi w lepszy niż standardowo system chłodzenia. Takie modele będą także certyfikowane tytułem „Ultimate XFR Performance”

Rozrywkowy

Procesory AMD Ryzen™ z układem graficznym Radeon™ Vega zapewniają niespotykaną wydajność w swojej klasie:

 • oferują płynność i grywalność w rozdzielczości 1080p w popularnych grach eSportowych, takich jak League of Legends™, Overwatch™, CS:GO™ i DOTA™ 2 i to w urządzeniach o ultracienkiej konstrukcji
 • są gotowe do obsługi najbardziej zaawansowanych ekranów, w tym tych zgodnych z technologiami HDR, Radeon FreeSync 2 i 4K

Efektywny

 • Firma AMD przekracza zakładane cele w ramach inicjatywy 25x20, ponieważ procesor AMD Ryzen™ 7 2700U zapewnia 5,86-krotnie lepszą efektywność energetyczną od czasu podjęcia tej inicjatywy
 • Mobilny procesor AMD Ryzen™ może zaoferować nawet 2-krotnie dłuższy czas pracy na baterii

Specyfikacja procesorów AMD Ryzen™ z układami graficznymi Radeon™ Vega

Model

Liczba rdzeni CPU

Liczba wątków CPU

Maks. taktowanie (GHz)

Liczba jednostek obliczeniowych GPU 8

Maks. Taktowanie GPU (MHz)

Pamięć podręczna

L2/L3 (MB)

cTDP

Ryzen™ 7 2700U z układem graficznym Radeon™ Vega10

4

8

3.8

10

1300

6

15W nominalnie

Ryzen™ 5 2500U z układem graficznym Radeon™ Vega8

4

8

3.6

8

1100

6

15W nominalnie

Pierwsze systemy z mobilnymi procesorami Ryzen™ powinny w nadchodzących tygodniach pojawić się w ofertach najważniejszych producentów OEM, w tym firm Acer, HP i Lenovo. Urządzenia kolejnych producentów takich jak Dell czy Asus spodziewane są na początku 2018 roku.

„Bardzo się cieszymy mogąc być wśród pierwszych, którzy wprowadzą na rynek mobilny procesor AMD Ryzen™ z układem graficznym Radeon™ Vega w naszym notebooku Acer Swift 3. — powiedział Jerry Kao, prezes w dziale IT Products Business firmy Acer. — Swift 3 z procesorem Ryzen™ to urządzenie zaprojektowane dla ludzi żyjących na wysokich obrotach i mające im pomóc w wyzwaniach codzienności oraz osiągać jeszcze więcej niż dotychczas, gdy są w ruchu.”

„Będąc pierwszą firmą, która wprowadziła 8-rdzeniowy procesor Ryzen™ 7 1700 w notebooku przeznaczonym do grania, czyli w modelu Asus ROG Strix GL702ZC, nie możemy się w firmie Asus doczekać wprowadzenia nowych konstrukcji bazujących na wydajnych i efektywnych mobilnych procesorach Ryzen™ — powiedział S.Y. Shian, dyrektor generalny i wiceprezes korporacji ASUStek Computer Inc.”

„Żyjemy w świecie, którego tempo jest bardzo szybie, w którym każdy się ciągle przemieszcza, i który wymaga produktywności od cienkich i lekkich urządzeń — powiedział Raza Haider, wiceprezes działu Inspiron & Vostro Dell Product Group w firmie Dell. — linia Inspiron firmy Dell to przystępne i wszechstronne komputery w pięknych formach. Począwszy od początku 2018 roku dodajemy do oferty mobilne procesory AMD Ryzen™ w wybranych laptopach z serii Inspiron, dzięki czemu zwiększamy możliwość wyboru przy systemach przeznaczonych do filmowych doznań i pracy w podróży.”

„Firma HP nie przestaje dostarczać komputerów, które zapewniają zdumiewające doznania naszym klientom. — powiedział Kevin Frost, wiceprezes i główny menedżer w dziale Consumer Personal Systems w firmie HP Inc. — Oferując procesor AMD Ryzen™ z układem graficznym Radeon™ Vega w naszym przepięknym notebooku HP ENVY x360 dajemy jego użytkownikom inspirację dla ich kreatywności oraz znakomitą wydajność.”

„W firmie Lenovo nieustannie pracujemy nad tym, żeby zapewnić naszym klientom potężne i intuicyjne urządzenia. — powiedział Jeff Meredith, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale Lenovo Consumer PCs and Smart Devices. — Ludzie potrzebują dziś właściwych narzędzi, żeby zrobić to, czego chcą w podróży. Dlatego też bardzo się cieszymy mogąc wprowadzić laptop IdeaPad 720S z mobilnym procesorem AMD Ryzen™. Ten potężny sprzęt cechujący się niezwykłą lekkością i możliwością całodniowej pracy na baterii został skonstruowany właśnie dla współczesnych, mobilnych i wielozadaniowych użytkowników.”

źródło: amd/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe