agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
AmpliFi - nowa era routera

AmpliFi - nowa era routera

2017-04-11 11:14:34

Router AmpliFi firmy Ubiquiti Networks wnosi nową jakość do domowych i biurowych sieci WLAN. Produkt posiada kilka innowacyjnych rozwiązań, wcześniej niestosowanych w tej klasie sprzętu.

W gospodarstwach domowych pojawia się coraz więcej urządzeń podłączonych do Internetu. W ostatnich latach do komputerów i smartfonów dołączyły tablety, konsole do gier czy telewizory, a na tym się nie skończy. Przyrost ruchu sieciowego w czterech kątach stawia przed routerami nowe wyzwania. Odpowiedzią na rosnące potrzeby domowników w zakresie szerokiego pasma mają być zupełnie nowe produkty. Co ciekawe, prekursorami nowego trendu jest Google i dwa nieznane u nas startupy - Luma oraz Eero. Produkty wymienionych firm nie są dostępne w Polsce, w przeciwieństwie do routera AmpliFi firmy Ubiquiti Networks, wykorzystującego szereg nowatorskich rozwiązań. System tworzą dwa elementy: router oraz bezprzewodowe wzmacniacze zapewniające wysoką wydajność i zasięg, który pokryje powierzchnię kilkusetmetrowego domu jednorodzinnego. W razie potrzeby można ich wykorzystać więcej. 

Urządzenie bazuje na technologii Mesh, wcześniej używanej głównie w dużych zakładach i halach produkcyjnych. Zastosowanie tego standardu ma wiele zalet, m.in. odporność na uszkodzenia (dzięki zapasowym łączom), skalowalność, elastyczność, niezawodność oraz oszczędność energii. 

AmpliFi zmienia sposób myślenia o urządzeniach sieciowych jako produktach sprawiających użytkownikom domowym mnóstwo kłopotów z konfiguracją oraz zarządzeniem. - Aby skonfigurować router, użytkownik nie musi posiadać wiedzy technicznej. Operacja jest bardzo intuicyjna i można ją przeprowadzić za pomocą smartfona. Zainstalowana aplikacja pozwala na monitoring domowej sieci - podkreśla Adam Wawrzynek, specjalista od rozwiązań Ubiquiti w firmie Senetic.

Ubiquiti - poza zastosowaniem technologii Mesh i uproszczeniem konfiguracji - zmieniło również wygląd urządzeń, które w niczym nie przypominają topornych routerów z wystającymi antenkami. AmpliFi posiada efektowną, minimalistyczną obudowę pasującą do każdego pomieszczenia. Intuicyjny, dotykowy wyświetlacz na bieżąco informuje domowników o sile sygnału.

- Marka Ubiquiti Networks znana jest w branży jako dostawca rozwiązań dla przemysłu, biznesu czy operatorów telekomunikacyjnych. Router przeznaczony dla rynku SOHO to nowość w portfolio tego producenta. To nie tylko rewolucja w ofercie Ubiquiti Networks, ale także w segmencie rozwiązań dedykowanych użytkownikom domowym i małym firmom - podsumowuje Adam Wawrzynek z Senetic.

Parametry:

  • Bezprzewodowe sieci LAN
  • Częstotliwość Wi-Fi
  • Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)  
  • Standard Wi-Fi
  • IEEE 802.11ac  

Parametry sieci wewnętrznej LAN

  • Typ interfejsu Ethernet LAN = Gigabit Ethernet  
  • Prędkość transferu danych przez Ethernet LAN - 10,100,1000 Mbit/s
  • Technologia okablowania - 10/100/1000Base-T(X)  

Łączność

  • Port USB
  • 5 portów Ethernet LAN (RJ-45)

źródło: agdrtv24.pl