agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Aplikacje mobilne Canon dla najnowszych aparatów serii EOS

Aplikacje mobilne Canon dla najnowszych aparatów serii EOS

AKCESORIA FOTO / Inne akcesoria FOTO / 2015-05-29 12:26:00

Firma Canon rozwija aplikacje na urządzenia mobilne, które z jednej strony pomagają odkrywać możliwości nowego sprzętu i doskonalić fotograficzne umiejętności, a z drugiej, pozwalają w łatwy i intuicyjny sposób dzielić się zdjęciami - zarówno w internecie, jak i w postaci wydruków. Wśród już dostępnych rozwiązań są m.in. Canon Camera Connect (aplikacja do zdalnego sterowania aparatami z Wi-Fi, która pozwala za pośrednictwem urządzeń mobilnych przeglądać i udostępniać zdjęcia w chmurze czy na portalach społecznościowych), czy PIXMA/MAXIFY Printing Solutions (aplikacja do bezprzewodowego drukowania i skanowania zdjęć czy dokumentów).

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Canon rozszerza dostępne już rozwiązania, prezentując trzy nowe aplikacje EOS Companion dedykowane najnowszym aparatom serii EOS - 760D, 750D i M3. Po raz pierwszy aplikacja EOS Companion została zaprezentowana w 2014 r. dla lustrzanki EOS 1200D. Od tego czasu Canon intensywnie rozwija usługi na urządzenia mobilne, które pozwalają użytkownikom przygotować się do rozpoczęcia pracy z aparatem i osiągać coraz lepsze fotograficzne efekty.

Nowe aplikacje EOS Companion podzielone zostały na cztery sekcje tematyczne. Każda z nich oferuje m.in.:

  • bogaty zestaw praktycznych ćwiczeń dla początkujących;
  • porady dotyczące obsługi aparatów;
  • Inspiracje od ambasadorów Canon, którzy zapraszają użytkowników do fotograficznej podróży po czterech europejskich miastach: Berlinie, Londynie, Madrycie i Mediolanie.

W sekcji Nauka znajdziemy filmy instruktażowe, ćwiczenia i wskazówki, jak uniknąć prostych błędów podczas fotografowania - wszystko podane w przystępnej i nowoczesnej formie. Sekcja Odkrywanie skupia się na funkcjonalnościach i możliwościach sprzętowych wybranych aparatów z serii EOS. Znajdziemy tu także przykładowe ujęcia i kompozycje fotograficzne z informacją, jaki obiektyw pozwoli uzyskać pożądany efekt. W sekcji Inspiracja dostępne są autorskie przewodniki po najciekawszych miejscach do fotografowania przygotowane przez ambasadorów Canon. Dodatkowo, w zakładce „Rzuć mi wyzwanie”, został przygotowany zestaw praktycznych zadań fotograficznych dla użytkowników, które narzucają pewną konwencję, np. wykonaj zdjęcie rodzinne pokazujące radość. W ostatniej sekcji - Informacje - można podzielić się spostrzeżeniami na temat samej aplikacji oraz wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań Canon, a także dowiedzieć się więcej na temat firmy.

źródło: canon/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe