agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Astell&Kern ACRO L1000

Astell&Kern ACRO L1000

SPRZĘT RTV / Dźwięk / 2018-02-07 08:19:00

Astell&Kern przedstawia nową markę produktów audio o nazwie ACRO. Zdobyte przez Astell&Kern doświadczenie w projektowaniu najlepiej sprzedających się, światowej klasy przenośnych urządzeń audio, zaowocowało pierwszym produktem desktopowym ACRO L1000, który jest stacjonarnym wzmacniaczem słuchawkowo-głośnikowym mającym zapewnić pełną obsługę audio z naszego komputera, tabletu, smartphone-a czy odtwarzacza Astell&Kern.

Astell&Kern ACRO L1000 zwraca uwagę ponadczasowym wzornictwem. Taki produkt z pewnością będzie wyróżniał się na naszym biurku. Konstrukcja w całości wykonana jest z aluminium. Ustawienie wzmacniacza pod kątem 30 stopni ma znaczący wpływ na ergonomię użytkowania. Pokrętło jest świetnie dopasowane do ludzkiej dłoni, a wyżłobione rowki oraz diody led wokół niego pozwalają w precyzyjny sposób na regulację głośności.

ZNAKOMITY TOR AUDIO

Astell&Kern ACRO L1000 posiada dwa chipy DAC AK4490, które można znaleźć w popularnych i odnoszących sukcesy odtwarzaczach AK380 Astell&Kern. Podwójne DAC’i zapewniają sprawdzone, spójne i wysokiej jakości odtwarzanie muzyki cyfrowej. Dzięki konfiguracji opartej na podwójnych DAC’ach, ACRO L1000 zapewnia doskonałą rozdzielczość oraz bogaty, przestrzenny dźwięk. Całkowicie przeprojektowany w tym celu wzmacniacz zapewnia minimum zniekształceń przy wyśrubowanej wydajności.

Zaimplementowany 32-bitowy procesor odpowiada za wyjątkowo precyzyjne przetwarzanie cyfrowego sygnału audio, bez obniżania jakości dźwięku. W rezultacie ACRO L1000 potrafi odtworzyć do 32bit / 384kHz PCM, jak pierwotnie zarejestrowano, bez próbkowania w dół. Astell&Kern ACRO L1000 obsługuje także natywne odtwarzanie DSD do 11,2 MHz, bez konwersji.

WSZECHSTRONNA OBSŁUGA

ACRO L1000 oferuje wiele opcji wyjść audio, aby w pełni dostosować się do Twoich potrzeb.

Do wzmacniacza możemy podłączyć słuchawki z kablem zakończonym standardowo wtyczką 3,5 mm/6,3 mm jak również 4-biegunową wtyczką zbalansowaną 2,5 mm oraz XLR. W przeciwieństwie do innych wzmacniaczy słuchawkowych, ACRO L1000 wyposażony jest w złącza głośnikowe zapewniające maksymalną moc wyjściową audio do 15 W na kanał przy 4 omach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy podręczne urządzenie, z którego możemy wyprowadzić dźwięk na dowolne słuchawki oraz głośniki. Ponadto ACRO L1000 umożliwia bezproblemowe połączenie z komputerem oraz niemal dowolnymi źródłami cyfrowej muzyki.  Połączenie z komputerem PC lub MAC odbywa się za pomocą kabla Micro USB. Oczywiście najlepszą możliwą jakoś dźwięku otrzymamy podłączając jako źródło odtwarzacz Astell&Kern. ACRO L1000 współpracuje z modelami: AK380, AK320, AK300, KANN, AK70, AK70 MKⅡ oraz SP1000.

Źródłem dla ACRO L1000 może być również telefon czy tablet z rodziny Android czy IOS podłączony cyfrowo poprzez wejście USB. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w kabel OTG USB.

ROZKOSZ DLA USZU

Astell&Kern ACRO L1000 zapewnia użytkownikowi trzy ustawienia dźwięku:

  • filtr neutralny, wzmocnienie tonów niskich i wysokie wzmocnienie w zależności od preferencji,
  • filtr Bass-Boost zapewnia głębszy bas,
  • filtr High-Gain zapewnia większą moc wyjściową.

Filtry możemy przełączać w dowolnym momencie poprzez naciśnięcie przycisku umieszczonego z boku obudowy.

Rodzaj wybranego filtru sygnalizuje dioda led, której kolor zmienia się wraz z naszym wyborem. Wszystko to nie ruszając się z fotela. Producent w planach będzie oferował również głośniki pasywne, które designem będą nawiązywały do modelu L1000 oraz będą oferować jakość na tym samym poziomie.

  • Cena Astell&Kern ACRO L1000 w Polsce to 4399 PLN brutto.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe