agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
ASUS Design Center na Milan Design Week 2016

ASUS Design Center na Milan Design Week 2016

2016-04-12 13:07:00

Centrum projektowe ASUS Design Center na rozpoczynający się dzisiaj Milan Design Week 2016 przygotowało wystawę zatytułowaną „Glow of Life”, zainspirowaną harmonią filozofii Zen i pięknem natury. Firma ASUS dąży do tego, by dostarczać użytkownikom urządzenia łączące w sobie funkcjonalność i innowacyjność. Prezentowana instalacja, prowadząca do ekspozycji najnowszych rozwiązań sprzętowych, podkreśla to połączenie. Odwiedzający zobaczą las oświetlonych rzeźb w kształcie drzew, na które można oddziaływać za pomocą smartfonów i tworzyć hipnotyzujące pokazy wykorzystując światło oraz kolor.

Inspiracją prezentowanej na Milan Design Week wystawy jest piękno przyrody w wydaniu Zen. Projektanci firmy ASUS przy tworzeniu nowych produktów czerpią z harmonii oraz siły natury. Dostarczają użytkownikom rozwiązania pełne koloru i światła. Taka też jest instalacja - las oświetlonych rzeźb przypominających drzewa. Każde z nich wyposażone zostało w czujniki sterujące podświetleniem i barwami, które przywołują na myśl cztery pory roku - wiosna to pastele, lato reprezentują pomarańcz i zieleń, jesień - kolory ciepłe, a zimę chłodne. Odwiedzający za pomocą latarek w smartfonach mogą wpływać na wygląd instalacji. Kiedy światło zostanie rzucone na drzewo, wyświetlany kolor będzie rozprzestrzeniał się imitując efekt wchłaniania wody. Im dłużej światło będzie świeciło na matrycę, tym więcej będzie koloru, a projekcja obejmie także ścianę za drzewem, tworząc wrażenie rosnących liści. Jeżeli w tym samym czasie kilka osób ożywi różne drzewa całość utworzy niesamowity, hipnotyzujący efekt.

Przygotowana wystawa jest wstępem do przestronnej strefy z najnowszym sprzętem ASUSa. Ta przestrzeń również zaskakuje światłem, stożkowymi konstrukcjami i podwieszanymi, okrągłymi stołami. Na nich umieszczone zostały prezentowane produkty jak m.in.:

- stylowy ultrabook ZenBook Flip UX360CA z możliwością obracania wyświetlacza o 360 stopni i wysokiej klasy metalicznym wykończeniem;

- komputer all-in-one ZenAiO Pro o wysokiej wydajności, z matrycą 4K UHD IPS i elegancką obudową;

- ZenFone Zoom, niezwykle smukły smartfon z trzykrotnym zoomem optycznym.

 

 

ASUS Design Center

ASUS Design Center to interdyscyplinarny zespół projektowy w strukturach firmy ASUS. Rozpoczął swoją działalność w 2001 roku i od tego czasu zdobył 359 nagród w międzynarodowych, prestiżowych konkursach związanych z designem, m.in. International Design Excellence Award (IDEA), iF Design Award, Good Design Award (G Mark), Red Dot Award.

Przy projektowaniu produktów ASUS wychodzi od założenia „zacznij od ludzi”, co pozwala skupić się na tych cechach urządzeń, które są najważniejsze dla użytkowników. Rozumiejąc potrzeby odbiorców firma jest w stanie dostarczyć im najlepsze wrażenia z korzystania z elektroniki użytkowej.

W tym roku ASUS dołącza do imprezy Milan Design Week po raz siódmy.

źródło: asus/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe