agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
ASUS prezentuje nową serię komputerów - Zen AiO

ASUS prezentuje nową serię komputerów - Zen AiO

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery All-In-One / 2015-09-03 07:18:57

Podczas tegorocznej edycji IFA 2015, firma ASUS zaprezentowała nową serię komputerów z rodziny AiO, w skład której wchodzą dwa bardzo wydajne urządzenia: Zen AiO S Z240IC oraz Zen AiO S Z220IC. Komputery zostały wyposażone w procesory Intel Core szóstej generacji, karty graficzne NVIDIA GeForce GTX980M 4GB VRAM, porty USB 3.1 Typu-C, ultraszybkie dyski SSD PCIe oraz kamery Intel RealSense. 

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Pod względem designu nowe komputery All-in-One nawiązują do ideologii Zen. Ich smukłe, a zarazem eleganckie i precyzyjnie wykonane obudowy z solidnego anodowanego aluminium idealnie współgrają z bardzo wydajnymi podzespołami. Ponadto, zaprezentowane urządzenia posiadają - charakterystyczne dla produktów z serii ZEN - koncentryczne kręgi, które nadają całości wyjątkowego stylu i elegancji. Wykonana ze złotego szczotkowanego metalu tylna część obudowy, zachwyca swoim subtelnym kształtem oraz niecodziennym kolorem.

  • Ekstremalna wydajność

Zespół doświadczonych projektantów i inżynierów tajwańskiego producenta dołożył wszelkich starań, aby wynieść komputery AiO na wyższy poziom. Zarówno Z240IC, jak i Z220IC mają nie tylko bardzo eleganckie obudowy, ale zostały również wyposażone w najnowsze, dostępne na rynku podzespoły. Procesory Intel Core i7 szóstej generacji w połączeniu z 32GB pamięci operacyjnej RAM DDR4 i najszybszym na świecie dyskiem PCIe SSD M.2 sprawiają, że urządzenia sprawdzą się idealnie w pracy i rozrywce. Dodatkowo karty graficzne NVIDIA GeForce GTX960 w pełni pozwolą użytkownikom na granie w najnowsze produkcje na najwyższych detalach, oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości, w żywych i realistycznych kolorach.  Co ważne, komputery z serii Zen AiO są pierwszymi na świecie urządzeniami All-in-One, w których zostały zaimplementowane porty USB 3.1 drugiej generacji, gwarantujące o 20 razy szybszy transfer danych (do 10Gbit/s) niż ma to miejsce w przypadku standardowych gniazd USB 2.0. Ponadto, zaprezentowane produkty korzystają ze standardu USB 3.1 Typu C, co oznacza, że nie będziemy musieli obawiać się wpięcia pendrive’a do komputera złą stroną.

  • Zaprojektowany z myślą nie tylko o fascynującej rozrywce

Komputery All-in-One to swoiste centra multimedialne. W obecnych czasach z takich urządzeń korzysta wiele różnych instytucji zarówno prywatnych, jak i państwowych. Dlatego nowe produkty ASUSa oferują szeroki wachlarz zastosowań. Ponad dwudziestocalowe wyświetlacze o żywych barwach, pracujące w rozdzielczości do 4K (UHD) z dziesięciopunktowym dotykiem sprawiają, że użytkownik będzie w stanie dostrzec każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wyświetlony na ekranie. Całość uzupełnia imponujący system audio, złożony łącznie z sześciu głośników, które zapewniają bogate brzmienie: mocny bas oraz czyste i naturalne, wysokie tony.

  • Sterowanie gestami, dzięki technologii Intel RealSense 3D

ASUS postanowił wykorzystać w nowych produktach pionierską kamerę Intel RealSense 3D. Wspomniane rozwiązanie znacznie rozszerza możliwości wchodzenia w interakcję z komputerem. Dzięki zastosowaniu dwóch obiektywów, aparat nowego AiO S Z240IC jest w stanie na bieżąco i w czasie rzeczywistym śledzić ruchy użytkownika, dając między innymi możliwość przewijania stron internetowych, otwieranie poszczególnych aplikacji czy nawet grania za pomocą gestów. Co ważne, kamera RealSense 3D umożliwia skanowanie obiektów 3D, które mogą zostać skopiowane z wykorzystaniem drukarki 3D.

  • ASUS HomeCloud i ASUS WebStorage

Nowe ASUS Zen AiO gwarantują łączność bezprzewodową o wysokiej prędkości, dzięki czemu w pełni sprawdzą się podczas strumieniowania danych z innych urządzeń. Komputery sprawdzą się także jako domowe centrum pamięci w chmurze. Za pomocą aplikacji ASUS HomeCloud i ASUS WebStorage członkowie rodziny będą mogli w intuicyjny sposób dzielić swoje dane ze wszystkimi domownikami z dowolnego miejsca, bez względu na to z jakiego urządzenia korzystają - wystarczy połączenie z Internetem.

Cena i dostępność

  • Ceny i dostępność urządzeń ASUS Zen AiO S Z240IC oraz Z220IC nie są jeszcze znane.

źródło: asus/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe