agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Automatyczne ekspresy do kawy, czyli pyszna kawa za jednym przyciskiem

Automatyczne ekspresy do kawy, czyli pyszna kawa za jednym przyciskiem

EKSPRESY DO KAWY / Ekspresy ciśnieniowe automatyczne / 2018-03-06 17:36:00

Nowoczesne ekspresy do kawy to urządzenia automatyczne mające tyle funkcji, że szybko i wygodnie można przygotować pyszną kawę za jednym przyciskiem. Co istotne, na rynku występuje tyle modeli, że z powodzeniem można znaleźć idealny ekspres dla siebie, którego zakup nie zrujnuje budżetu domowego.

Aromatyczny zapach kawy kojarzy się nieodzownie z początkiem dnia. Niektórzy kawosze nie wyobrażają sobie poranka bez parującej małej czarnej - to ona dyktuje rytm, a pierwszy łyk daje energię do działania. I mimo że wielu tradycjonalistów wciąż twierdzi, że najlepsza kawa to ta parzona w kawiarce lub w kubku, nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem spożycia kawy rośnie też popularność automatycznych ekspresów do kawy.

Dlaczego Polacy wybierają automatyczny ekspres do kawy

W ostatnich latach można zaobserwować wręcz fenomen społeczny związany z intensywnym spożyciem kawy, co ma odbicie między innymi w rosnącej popularności kawiarni. Polacy wypijają napar ze średnio trzech kilogramów kawy rocznie, a jej konsumpcja w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła aż o 80 procent. Ponadto ponad połowa osób odwiedzających kawiarnie robi to przynajmniej raz w miesiącu i odsetek ten sukcesywnie rośnie z roku na rok o około 3%. Jednak za kawę w kawiarni, i to taką przygotowaną na bazie kawy premium, trzeba często słono zapłacić - ceny za małą filiżankę pobudzającego espresso zaczynają się od 6 złotych, gdy automatyczny ekspres do kawy w domu wiąże się z kosztami nawet 3 zł za filiżankę. Dlaczego tak się dzieje? Odchodzą po prostu koszty związane z utrzymaniem lokalu i obsługi, a eksploatacja urządzenia jest po prostu tania - wystarczy woda, dobre ziarna kawy lub kapsułki, mleko i ewentualne łagodne środki czyszczące do niezbędnej konserwacji urządzenia.

Na popularyzację ekspresów do kawy wpływa więc oszczędność Polaków. Ponadto ekspresy do kawy to małe, kompaktowe urządzenia, które można postawić nawet na parapecie, a przygotowanie kawy odbywa się za jednym przyciskiem - dochodzi więc kwestia wygody. Warto również dodać, że Polacy coraz bardziej interesują się sposobami podawania kawy oraz rodzajem ziaren, lubią też eksperymentować ze smakiem i z dodatkami. W polskich domach rządzi więc nie tylko tradycyjna mała czarna, ale odmiany napojów kawowych, z włoskim cappuccino oraz caffè latte na czele. Umożliwiają to automatyczne ekspresy do kawy, których obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy i umiejętności, by przygotować ulubioną kawę i stworzyć w zaciszu domowym namiastkę włoskiej kawiarni.

Zalety automatycznych ekspresów do kawy

Do zalet ciśnieniowych automatycznych ekspresów do kawy zaliczyć trzeba relatywnie niską cenę, a także ich uniwersalność. Jeden przycisk wystarczy, aby przygotować wybrany rodzaj kawy - ekspres sam zmieli odpowiednią porcję ziaren, zaparzy ją i dostarczy do filiżanki, a nawet spieni mleko i wyrzuci fusy. Jeszcze łatwiej jest w przypadku ekspresów kapsułkowych, których obsługa jest dziecinnie prosta. Jedyną pracą, jaką trzeba wokół urządzenia wykonywać, to regularne czyszczenie oraz odkamienianie, chociaż nowoczesne modele mają wiele przydatnych funkcji, jak automatyczny cykl płukania dyszy spieniającej, dzięki którym procesy te zachodzą właściwie bez udziału człowieka.

Nowoczesne ekspresy do kawy automatyczne to kompaktowe urządzenia, które są nie tylko eleganckie, ale wyposażone są w zaawansowane technologie umożliwiające zaparzenie kawy idealnej. W zależności od modelu mogą mieć zaprogramowane nawet 17 rodzajów napojów kawowo-mlecznych, dzięki którym szybko i wygodnie przygotuje się pełną aromatu filiżankę. Ponadto mają duży ekran LED i regulowane poziomy ustawienia temperatury i grubości mielenia ziaren zapewniające kontrolę nad procesem parzenia kawy. Dzięki komunikacji ze smartfonem można urządzenie włączyć nawet zdalnie, a ulubioną kawę można zapisać w pamięci, aby w przyszłości przygotować bez problemu ulubiony napój, nie wspominając, że urządzenie można zaprogramować, aby o stałej godzinie przygotowało aromatyczny napar.

Wybierając automatyczny ekspres do domu, należy sprawdzić parametry i możliwości urządzenia. Warto upewnić się, jaki ma dodatkowe funkcje, czy można go włączyć w system inteligentnego domu (programowanie przygotowania kawy o stałej porze, załączanie urządzenia przez aplikację), jaką ma moc grzania, czy wyposażony jest w dyszę mleka, czy można używać kawy mielonej. Jedną z najczęściej wybieranych marek w Polsce jest marka Krups - zobacz i porównaj modele ekspresów do kawy Krups: http://www.krups.com.pl/%C5%9Awiat-kawy/Ekspresy-automatyczne/c/super%2Bautomatics.

Tradycyjny sposób parzenia kawy poprzez zalanie mielonej kawy wrzątkiem wciąż jest w Polsce najczęściej spotykanym sposobem parzenia, jednak coraz częściej w domach pojawiają się modne sprzęty jak automatyczne ekspresy do kawy. Wszystko to za sprawą innowacyjnych technologii, możliwości takiego sprzętu, a przede wszystkim ceny, ponieważ nawet tanie ekspresy są w stanie przygotować filiżankę parującej, mocnej kawy, której przyjemny aromat rozniesie się po całym domu.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe