agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Autonomiczny robot dwuramienny od Epsona wchodzi na rynek (wideo)

Autonomiczny robot dwuramienny od Epsona wchodzi na rynek (wideo)

SPRZĘT RTV / Inne / 2017-12-08 13:45:54

Epson skomercjonalizował autonomicznego dwuramiennego robota, który „widzi, czuje, myśli, pracuje”, a także rozszerzy zastosowania zautomatyzowanej produkcji. Już tej zimy* Epson będzie etapowo wprowadzał na rynek nowego robota o nazwie WorkSense W-01.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

W ubiegłych latach potrzeby producentów stały się bardziej zróżnicowane - zapotrzebowanie na produkty zmienia się raptownie i wzrasta konieczność elastycznego dostosowania do wymogów produkcji w krótkich seriach oraz w metodologii ​"dokładnie na czas" (Just-in-time, JIT). Standardowo roboty przemysłowe są instalowane stacjonarnie na linii produkcyjnej, w celu wykonywania określonych, powtarzalnych zadań. Jednak WorkSense W-01 został opracowany pod kątem łatwej mobilności tak, aby mógł być przewożony z miejsca na miejsce, aby realizować montaż, transport czy inne prace.

WorkSense W-01 został zaprezentowany na wystawie International Exhibition 2017, która odbyła się w dniach 29 listopada - 2 grudnia 2017 roku w Tokio w Japonii. Na stronie targów iREX2017 możesz uzyskać więcej informacji na temat stoiska Epsona.

źródło :epson/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe