agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Axon 7 już w Polsce

Axon 7 już w Polsce

GSM / Smartfony / 2016-12-20 14:40:00

Model Axon 7 spełnia wszystkie oczekiwania względem flagowego modelu światowego producenta smartfonów: parametry techniczne z najwyższej półki, doskonałą jakość wykonania oraz nietuzinkowy design. Smartfon wyposażony jest w wysoko wydajny i przy tym energooszczędny czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z częstotliwością taktowania do 2,15 GHz. Duża dostępna ilość pamięci RAM 4GB i działanie w oparciu o system operacyjny Android 6.0 Marshmallow sprawiają, że telefon działa bardzo szybko i sprawnie wykonuje wszystkie zadania postawione mu przez użytkownika.

Axon 7 wyróżnia się niezwykle zaawansowanym systemem dźwięku, który opracowany został m.in. we współpracy z muzykami z Konserwatorium Muzycznego Golden Ears z Xi’an w Chinach i  jest generowany przez głośniki stereo umieszczone symetrycznie po obu stronach ekranu. Za jego pracę odpowiada audiofilski procesor dźwięku marki Asahi Kasei (AK4961 + AK4490). Scenę dźwięku można poszerzyć do rozmiarów profesjonalnego studia muzycznego dzięki technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Dopełnieniem parametrów audio tego smartfona są dwa czułe mikrofony do nagrywania dźwięku stereo w najwyższej jakości i aktywna redukcja szumów oraz zakłóceń podczas rozmowy.

Axon 7, podobnie jak dostępna już na polskim rynku jego wersja mini, został zaprojektowany przez studio projektowe BMW Designworks ze Stanów Zjednoczonych. Elegancka metalowa obudowa, zaokrąglone krawędzie, ekran 2,5D oraz wyraźnie zaznaczone maskownice głośników sprawiają, że Axon 7 wyróżnia się  swoim wyglądem wśród innych urządzeń tego typu. Za perfekcyjne wyświetlanie kolorów odpowiada ekran 5,5” wykonany w technologii aktywnej AMOLED, która posiada najwyższy na rynku współczynnik kontrastu, dzięki doskonale czarnej czerni, niedostępnej dla ekranów typu IPS. Jego wysoka rozdzielczość 2K jest trudna do zauważenia na pierwszy rzut oka, ale przy wykorzystaniu okularów do wirtualnej rzeczywistości użytkownik nie odczuwa dyskomfortu spadku jakości wyświetlanych szczegółów, co jest widoczne przy ekranach klasy Full HD przy tych zastosowaniach. Całość uzupełnia umieszczony na tylnym panelu czuły i błyskawicznie reagujący (0,25 s) czytnik linii papilarnych, który poza odblokowywaniem urządzenia służyć może do obierania rozmów oraz robienia szybkich zdjęć.

Smartfon wyposażony jest w dwa aparaty. Główny, z przysłoną F/1.8, rozdzielczością 20 Mpix z optyczną i elektroniczną stabilizacją obrazu. Aparat może automatycznie dostosować parametry wykonywanych zdjęć do dynamicznie dopasowanych trybów scenerii (na podstawie światła i ruchu). Przedni aparat do zdjęć selfie to 8Mpix. Smartfon umożliwia nagrywanie wideo w jakości 4K (2160p). Rozbudowany tryb ręczny pozwala modyfikować m.in. wszystkie parametry matrycy, obiektyw, auto focus.

Axon 7 jest wyposażony w 64GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 128GB (za pomocą karty microSD). Do innych wyróżników telefonu zaliczyć należy opcję Dual SIM oraz funkcję szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0, dzięki której doładowanie baterii o pojemności 3250 mAh od 0% do 80% zajmuje nie więcej niż 30 minut.

Axon 7 jest objęty programem Axon VIP serwis. W ramach programu okres gwarancyjny urządzenia wydłużony został do 3 lat. Ponadto, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu producent gwarantuje jednokrotną wymianę uszkodzonego ekranu i jednokrotną naprawę smartfona w przypadku jego zalania przez pełen okres trwania gwarancji.

Axon 7 można kupić w sieci EURO RTV AGD w cenie od 2399 zł

źródło: zte/agdrtv24.pl