agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Blaupunkt VIO-H30 – kamera IP do inteligentnego domu

Blaupunkt VIO-H30 – kamera IP do inteligentnego domu

SPRZĘT RTV / Smart home / 2018-07-26 11:41:17

Marka Blaupunkt wprowadziła na rynek wielozadaniową kamerę IP VIO-H30. Może służyć nie tylko jako urządzenie do monitorowania wybranej przestrzeni wewnątrz domu, mieszkania lub biura, ale także może zostać wykorzystana jako kamera podłączona do komputera.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

VIO-H30 to kolejne rozwiązanie marki Blaupunkt z dziedziny Security Smart Home, które łączy technologię, łatwość montażu oraz elegancki design. Urządzenie można zamontować w dogodnym miejscu dzięki magnetycznej nóżce. VIO-H30 wyposażono w tryb nocny – kamera dopasowuje intensywność światła podczerwieni, by zrekompensować niedostateczne naświetlenie i oddalenie obiektu.

VIO-H30 ma rozdzielczość Full HD 1080p w streamingu i nagrywaniu. 120-stopniowy kąt widzenia w poziomie, 69-stopniowy w pionie oraz 16-krotny zoom cyfrowy zapewniają szeroki kadr. Ponadto kamera spełnia standardy interoperacyjności ONVIF.

- Wiele osób poszukuje pomysłów na zabezpieczenie swojego domu, mieszkania lub biura. Kamera VIO-H30 może być idealną odpowiedzią na te potrzeby. Zaawansowane technologicznie i solidne produkty marki Blaupunkt sprawią, że każdy będzie mógł spać spokojnie nie tylko podczas wakacyjnego wyjazdu, ale także na co dzień. Ponadto kamera świetnie sprawdzi się w komunikacji dzięki możliwości podłączenia do komputera. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

Kamera VIO-H30 to również narzędzie do kontaktu z domownikami. Użytkownik może uruchomić aplikację Cam4Home (dostępna na systemy Android oraz iOS), zyskując tym samym dostęp do rozmów i monitoringu na żywo. Jest to istotna funkcja, jeśli w domu przebywają osoby starsze lub małe dzieci.

VIO-H30 ma funkcję nagrywania do 5 sekund przed aktywacją alarmu, co może dostarczyć użytkownikowi niepodważalnych dowodów zaistniałego zdarzenia. Urządzenie obsługuje karty Micro SD do 128 GB. Istnieje usługa przechowywania danych w chmurze dzięki protokołom FTP i NAS. Obudowa spełnia założenia normy IP67.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A. Kamera jest dostępna w sieciach sklepów Media Expert, Yalu, sklepie NTT oraz Technikalia.pl w spodziewanej cenie 559 PLN.

Najważniejsze funkcje i parametry kamery Blaupunkt VIO-H30:

 • Rozdzielczość Full HD 1080p w streamingu i nagrywaniu
 • Streaming i powiadomienia przez aplikację na całym świecie
 • Wykrywacz ruchu z funkcją zapisywania 5 sekund przed zdarzeniem
 • Bardzo szeroki kąt widzenia: 120° w poziomie
 • Wideo:  H.264kodowanie  20  fps@3M  (2304×1296)  &  25/30fps@2M  (1920×1080)
 • Zoom  cyfrowy:  16x
 • Wysoka jakość dźwięku podczas mówienia i słuchania
 • Łatwa instalacja dzięki magnetycznej nóżce i metalowej podstawce
 • Pamięć lokalna: Micro SD Card do 128GB (brak w zestawie)
 • Pamięć w chmurze: możliwość połączenia z FTP i NAS
 • Inteligentny tryb nocny: dopasowuje intensywność IR LED, by zrekompensować małe    naświetlenie i oddalenie obiektu (do 10 m)
 • Interoperacyjność: ONVIF

O firmie Blaupunkt:

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości - niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe