agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
CAMPFIRE AUDIO – Wprowadza dwie nowe słuchawki – Atlas i Comet

CAMPFIRE AUDIO – Wprowadza dwie nowe słuchawki – Atlas i Comet

SPRZĘT RTV / Słuchawki / 2018-06-22 20:05:10

Campfire Audio Atlas i Comet reprezentują wysoki kunszt produkcji oraz pieczołowitą dbałości o brzmienie. Poniżej charakterystyczne cechy obydwu słuchawek oraz jak wygląda ich proces produkcji.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Campfire Audio jest firmą znaną z produkcji słuchawek o bardzo unikalnej sygnaturze dźwiękowej. Każda ze słuchawek jest pieczołowicie dostrajana, aby osiągnąć konkretną charakterystykę odtwarzania. Zarówno model Atlas, jak i Comet posiadają nowe, customowe konstrukcje przetworników. „Comet wykorzystuje wentylowany i pełnozakresowy przetwornik armaturowy. Dostarcza brzmienie, które oferuje zarówno czytelne i rześkie odtworzenie werbli, jak i dynamiczne przekazanie uderzenia perkusji”. „Atlas rozszerza nasz firmowy przetwornik ADLC aż do rozmiaru 10mm, co czyni te słuchawki pełnozakresowym bolidem”.

  • Trójwymiarowo modelowane strojenie akustyczne

Uzupełniając nasze firmowe rozwiązania w zakresie konstrukcji przetworników w słuchawkach, Campfire Audio wytycza szlaki w modelowaniu akustycznym 3D. Nasza Dostrajana Akustyczna Komora Rozszerzająca (Tuned Acoustic Expansion Chamber™ - TAEC) porzuca klasyczne rozwiązanie polegające na zastosowaniu małej tubki i tłumika. Dzięki temu możemy uzyskiwać strojenie, jakie pozbawione jest kompresji. A rezultatem tego jest to, że wysokie częstotliwości są otwarte, czytelne i mają doskonale rozciągniętą charakterystykę. Jest to unikalną i rozpoznawalną cechą słuchawek Campfire Audio.

Niedawno firma Campfire Audio wprowadziła nową technologię mającą zastosowanie z przetwornikami dynamicznymi, którą nazwaliśmy Komorą Strojoną Polaryzacyjnie (Polarity Tuned Chamber™). Modelowane w 3D komory strojące, które otaczają przetwornik umożliwiają uzyskanie optymalnych parametrów jego pracy oraz bardzo precyzyjne kształtowanie charakterystyki.

Comet posiada technologię TAEC podczas gdy Atlas jest wyposażony w rozwiązanie „Polarity Tuned Chamber™.

  • Unikalna produkcja niskoseryjna

Precyzyjny dobór każdego elementu składowego to tylko początek tego, w jaki sposób Campfire Audio dba o jakość wykonania Twoich słuchawek. Dbamy o detale na każdym etapie – od projektowania, poprzez dobór elementów, aż po ich ręczny montaż. Dzięki temu wszystkie nasze słuchawki to wartościowe i trwałe produkty, służące wiele lat.

  • Wysoki komfort i optymale rozmiary

Campfire Audio dba także o wygodę w codziennym użytkowaniu. Ergonomiczny kształt zarówno słuchawek Comet, jak i Atlas sprawia, że są łatwe i komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo dwustronna konstrukcja oznacza dwa warianty użytkowania. Wykończenie na wysoki połysk sprawia z kolei, że wyglądają po prostu świetnie. Co więcej, nasze obudowy są bardzo wytrzymałe i potrafią stawić czoła realiom codziennego, wieloletniego użytkowania.

Cena sugerowana Campfire Audio Atlas w Polsce wynosi 5000 zł brutto. Campfire Audio Atlas jest już dostępny w sprzedaży w wybranych sklepach audio a do odsłuchu w sklepach MP3store grupy Audiokracja.

Cena sugerowana Campfire Audio Comet w Polsce wynosi 899 zł brutto. Campfire Audio Comet dostępny będzie w sprzedaży w lipcu w wybranych sklepach audio oraz do odsłuchu w sklepach MP3store grupy Audiokracja.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe