agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Canon - nowe możliwości w kamerach XA25, XA20, LEGRIA HF G30

Canon - nowe możliwości w kamerach XA25, XA20, LEGRIA HF G30

AUDIO / VIDEO / Kamery / 2013-04-03 17:16:00

Canon rozszerzył linię przenośnych kamer wideo, prezentując trzy kompaktowe modele dla profesjonalistów i wymagających amatorów. Dwa zaawansowane produkty z serii X - XA25 i XA20 łączą zupełnie nowy system przetwarzania obrazu z profesjonalną obsługą dźwięku i łącznością Wi-Fi. Nowa kamera LEGRIA HF G30 oferuje ten sam system przetwarzania obrazu, ale jest zoptymalizowana pod kątem potrzeb zaawansowanych amatorów czy studentów szkół filmowych.

Nowe modele, opracowane z wykorzystaniem zaawansowanej technologii firmy Canon, zapewniają najwyższą jakość obrazu i łatwość obsługi. System Canon HD Video został całkowicie przeprojektowany — od obiektywu do matrycy i procesora — aby zapewnić nowy poziom przetwarzania obrazu. Szereg zaawansowanych funkcji i opcji łączności sprawia, że kamery te nadają się doskonale do użytku profesjonalnego lub amatorskiego, od relacjonowania wydarzeń do kręcenia filmów dokumentalnych i ślubów.

Zaawansowany system wideo HD, optyka wysokiej klasy

[[[zdjecie,10285,lewa]]] W modelach XA25, XA20 i LEGRIA HF G30 zastosowano zupełnie nowy system obrazowania, który zapewnia doskonałą jakość obrazu i dużą wszechstronność. Przełomowy szerokokątny obiektyw z 20-krotnym zoomem oferuje zakres ostrości 26,8-576 mm i wykorzystuje technologię optyczną pochodzącą z kamery klasy wyższej, modelu Canon XF305. Ulepszony system stabilizacji obrazu (IS) może działać w trzech trybach, m.in. w trybie dynamicznym, który ogranicza efekty ruchów kamery podczas filmowania. 8-listkowa, okrągła przysłona zapewnia też ulepszony efekt bokeh dzięki unikatowej technologii Canon Electro Magnetic Diaphragm — zaprojektowanej z myślą o linii obiektywów Canon EF — która estetycznie rozmywa tło w kadrach z małą głębią ostrości. Nowo zaprojektowana matryca 1/2.84 HD CMOS Pro o rozdzielczości 2,91 megapiksela zapewnia szeroki zakres dynamiczny i dużą wydajność w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Większy rozmiar matrycy maksymalizuje obszar światłoczuły, co w połączeniu z zaawansowanym systemem przetwarzania obrazu ogranicza szumy i zwiększa czułość kamery w słabym świetle. Procesor DIGIC DV 4 o wysokiej mocy obliczeniowej zwiększa wydajność przetwarzania obrazu i dodaje obsługę nagrywania z wyższą gęstością bitową do już uznanych mocnych stron rodziny DIGIC DV, takich jak płynne gradacje i wierne odtwarzanie barw. Matryca i procesor eliminują większość drżeń kamery, uzupełniając optyczny system IS stabilizacją elektroniczną, która kompensuje ruchy w większej liczbie kierunków.

Kompletna kreatywna kontrola

[[[zdjecie,10283,prawa]]] Wszystkie nowe modele zostały zaprojektowane pod kątem maksymalnej elastyczności i obsługują wiele formatów nagrywania. Formaty AVCHD (do 28 Mb/s) i MP4 (do 35 Mb/s) zapewniają wysoką gęstość bitową wystarczającą do wielu zastosowań profesjonalnych. Wideo można nagrywać na dwóch kartach SD w różnych rozdzielczościach i częstotliwościach rejestrowania klatek (do 1080/50p) z opcją przyspieszania i zwalniania w trybie MP4, co zapewnia większą swobodę wyboru ustawień w zależności od kreatywnej wizji. Wszystkie modele obsługują również jednoczesne nagrywanie w różnych formatach na obu kartach, umożliwiając nagranie materiału Full HD w żądanym formacie obok mniejszych plików MP4 . Dzięki wysokiej mocy procesora DIGIC DV 4 można łatwiej i szybciej udostępnić mniejsze pliki w przypadku pilnej potrzeby, na przykład podczas raportowania informacji z ostatniej chwili, jednocześnie zachowując kopie wysokiej jakości do późniejszego użytku.

Optymalizacja pod kątem zastosowań profesjonalnych

[[[zdjecie,10284,prawa]]] Modele XA25 i XA20 są wyposażone w ten sam odłączany uchwyt, który zadebiutował w popularnej kamerze XA10. Mocowany na górze uchwyt, który można łatwo podłączyć lub odłączyć w zależności od sytuacji, oferuje szereg dodatkowych elementów, w tym gniazda XLR do rejestrowania dźwięku profesjonalnej jakości z zewnętrznych mikrofonów. Zawiera on też wbudowaną lampę podczerwoną, która zwiększa możliwości trybu podczerwonego w kamerach XA25 i XA20, idealnego do nagrywania nocnych filmów dokumentalnych lub przyrodniczych. Wszystkie trzy modele mają kompaktową, ergonomiczną obudowę, która zapewnia wyjątkowy stopień kontroli i łatwość obsługi. Nowy ekran dotykowy OLED o przekątnej 8,77 cm (3,5”) i rozdzielczości 1,23 mln pikseli zapewnia większą szczegółowość, wyższy kontrast i lepszą reprodukcję obrazu podczas nagrywania i odtwarzania. Użytkownicy mają pełną ręczną kontrolę nad ekspozycją: kombinacja ekranu dotykowego i konfigurowalnego pokrętła sterowania umożliwia regulowanie przysłony, czasu otwarcia migawki, wzmocnienia i ekspozycji. Zoom i ostrość można regulować za pomocą przełączanego pierścienia z przodu obiektywu. Ponadto nowy dwubiegunowy przełącznik zoomu wbudowany w korpus kamery przydaje się podczas filmowania z ręki lub statywu i oferuje precyzyjną kontrolę oraz wygodę charakterystyczną dla większych, profesjonalnych kamer. Ulepszony elektroniczny wizjer (EVF) o przekątnej 0,61 cm (0,24”) i rozdzielczości 1,56 mln pikseli wyświetla szczegółowy obraz i można odchylić go o około 45°, aby komfortowo kręcić z ręki lub statywu.

Łączność ze sprzętem studyjnym i obsługa sieci bezprzewodowych

Nowe kamery XA25, XA20 i LEGRIA HF G30 oferują szeroki wybór interfejsów. Fizyczne gniazda są dogodnie zgrupowane i zaprojektowane tak, aby zapobiec odłączaniu się przewodów, kiedy użytkownik trzyma kamerę w ręku. Wszystkie modele zostały wyposażone w zintegrowane złącza HDMI, USB, mikrofonu i słuchawek, a kamera XA25 posiada również wyjście HD-SDI, które zapewnia dostęp do nieskompresowanego sygnału wysokiej jakości, przydatnego w wielu zastosowaniach telewizyjnych. Każda kamera obsługuje też dwupasmową łączność Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz), co zapewnia wiele możliwości podczas filmowania i po zakończeniu sesji. Funkcja Camera Remote umożliwia bezprzewodowe regulowanie ustawień z poziomu przeglądarki internetowej , a funkcja Remote Browser pozwala oglądać zarejestrowany materiał za pomocą przeglądarki w smartfonie lub tablecie bez instalowania programowych odtwarzaczy. Funkcja transferu plików przez FTP umożliwia przenoszenie materiałów do serwerów FTP z szybkością do 150 Mb/s za pośrednictwem bezprzewodowego punktu dostępowego, a wbudowany serwer mediów pozwala odtwarzać wideo na obsługiwanych telewizorach i komputerach bez użycia kabli . Aplikacja Canon Movie Uploader do urządzeń iOS pozwala bezpośrednio opublikować wideo (o gęstości bitowej do 24 Mb/s) na YouTube’ie lub Facebooku.

XA25 - kluczowe cechy:

 • Obiektyw 26,8 mm, f/1.8-2.8, 20-krotny zoom, dynamiczna optyczna stabilizacja obrazu
 • Matryca 1/2.84” HD CMOS PRO
 • Ekran dotykowy OLED o przekątnej 8,77cm (3,5”)
 • Nagrywanie w dwóch formatach; DIGIC DV 4
 • Wyjście HD-SDI
 • Elektroniczny wizjer o rozdzielczości 1,56 mln pikseli, odchylany o 45°
 • Nagrywanie w zwolnionym/przyspieszonym tempie
 • Wbudowana lampa podczerwona
 • 2 wejścia XLR
 • Wbudowana łączność Wi-Fi

XA20 - kluczowe cechy:

 • Obiektyw 26,8 mm, f/1.8-2.8, 20-krotny zoom, dynamiczna optyczna stabilizacja obrazu
 • Matryca 1/2.84” HD CMOS PRO
 • Ekran dotykowy OLED o przekątnej 8,77cm (3,5”)
 • Nagrywanie w dwóch formatach; DIGIC DV 4
 • Elektroniczny wizjer o rozdzielczości 1,56 mln pikseli, odchylany o 45°
 • Nagrywanie w zwolnionym/przyspieszonym tempie
 • Wbudowana lampa podczerwona
 • 2 wejścia XLR
 • Wbudowana łączność Wi-Fi

LEGRIA HF G30 - kluczowe cechy:

 • Szerokokątny obiektyw 26,8 mm, 20-krotny zoom; 8-listkowa okrągła przesłona
 • Zdalne regulowanie ustawień i udostępnianie filmów przez Wi-Fi
 • Jednoczesne nagrywanie w formatach AVCHD i MP4
 • Matryca Canon HD CMOS PRO, procesor DIGIC DV 4
 • Inteligentny system optycznej stabilizacji obrazu
 • Pełne sterowanie ręczne
 • Natychmiastowy autofokus; wykrywanie twarzy
 • Ekran dotykowy OLED o przekątnej 8,8 cm

źródło: canon/agdrtv24.pl