agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon prezentuje EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM - obiektyw AF z wbudowaną lampą makro

Canon prezentuje EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM - obiektyw AF z wbudowaną lampą makro

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Obiektywy / 2016-05-12 07:40:00

Canon prezentuje EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM - najnowszy obiektyw makro dedykowany aparatom z serii EOS M. Nowy obiektyw łączy kompaktową i lekką konstrukcję z rozbudowanymi możliwościami makro i pierwszą na świecie wbudowaną lampą makro, która redukuje cienie i zapewnia zawsze jasne zdjęcia z bliskiej odległości. Minimalna odległość ogniskowania na poziomie 13 mm i waga zaledwie 130 g sprawia, że EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM jest najlżejszym na świecie obiektywem z wbudowaną lampą makro, dedykowanym aparatom bezlusterkowym z wymienną optyką. Sprawdza się doskonale, gdy chcemy uchwycić szczegóły z zachowaniem naturalnych kolorów, np. dzieląc się fotografią wykwintnej potrawy na Instagramie™ lub zbliżeniem na pąki wiosennych kwiatów.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Wbudowana lampa makro pozwalają zbliżyć się do fotografowanych obiektów bez utraty jasności. Wykorzystywana do rozjaśniania niewielkich obiektów z bliskiej odległości, może być sterowana za pomocą przełącznika, dając użytkownikom możliwość kontroli natężenia i kierunku światła z jednej lub dwóch stron. Konstrukcja lampy redukuje cienie rzucane zarówno przez aparat, jak i obiektyw podczas fotografowania. To sprawia, że dzielenie się kreatywnymi ujęciami biżuterii, rzadkich faktur tkanin czy wykonanie bliskiego portretu jest jeszcze łatwiejsze.

Zobacz każdy szczegół

Obiektyw EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM daje możliwość powiększenia 1,0x oraz 1,2x w trybie Super Macro, a minimalna odległość ogniskowania wynosi jedynie 13mm. System optycznej stabilizacji obrazu zapewnia ostre, nieporuszone zdjęcia w ruchu, podczas gdy technologia Hybrid IS koryguje przesunięcia kątowe obrazu w scenach makro.

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM to pierwszy na świecie obiektyw z możliwością ostrzenia na nieskończoność i powiększenia 1,2x. Poza doskonałymi możliwościami makro, nowy obiektyw posiada siedmiolistkową konstrukcję przysłony dla naturalnego rozmycia tła. Ogniskowa 28 mm (wyrażona w ekwiwalencie dla formatu 35 mm wynosi.45 mm) jest idealna do portretów i szerokich ujęć bez konieczności zmiany obiektywu. Dodatkowo technologia STM umożliwia płynną, cichą pracę AF podczas filmowania.

Aby zwiększyć szybkość pracy autofokusa podczas filmowania z obiektywem EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, pod koniec maja dostępna będzie aktualizacja oprogramowania dla aparatów EOS M3 i EOS M10.

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM - kluczowe cechy

  • Doskonałe ujęcia makro z pierwszą wbudowaną lampą makro
  • Znakomite ujęcia z bliskiej odległości
  • Niezwykle ostre zdjęcia dzięki technologia Hybrid IS
  • Niewielka, kompaktowa konstrukcja dopasowana do aparatów serii EOS M
  • Płynne filmowanie dzięki technologii STM

źródło: canon/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe