agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon prezentuje wszechstronną lampę  MT 26EX RT Macro Twin Lite

Canon prezentuje wszechstronną lampę MT 26EX RT Macro Twin Lite

AKCESORIA FOTO / Inne akcesoria FOTO / 2017-08-29 07:11:00

Canon zaprezentował nową, wydajną lampę błyskową dla profesjonalnych fotografów - Macro Twin Lite MT‑26EX‑RT. Najnowszy model, bazując na bogatych funkcjach poprzednika - MT‑24EX - posiada usprawnione parametry lampy, takie jak moc światła, wszechstronność, wytrzymałość i funkcjonalność. Urządzenie idealnie nadaje się do fotografowania obiektów w niewielkich przestrzeniach, np. do zastosowań fotografii produktowej, kulinarnej, przyrodniczej lub do obrazowania w stomatologii.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Lampa MT‑26EX‑RT została wyposażona w system Macro Twin Light z dwiema ruchomymi głowicami, które można ustawiać w pięciostopniowych odstępach wokół obiektywu. Głowice obracają się w górę i w dół, a w zależności od tego, jakich efektów oświetleniowych wymaga ujęcie, także do wewnątrz i na zewnątrz. W ten sposób fotograf jest w stanie uchwycić nawet najdrobniejsze detale w zbliżeniu, co świetnie sprawdza się w przypadku fotografii produktowej lub portretowej, gdy chcemy wydobyć cechy obiektu za pomocą starannego oświetlenia. Model MT‑26EX‑RT zawiera także bardzo jasne białe diody LED wspomagające AF, dzięki którym aparat bez problemu dobiera prawidłową ostrość przedmiotów i mierzy wpływ oświetlenia na zdjęcie przed jego wykonaniem. W porównaniu z MT‑24EX, łączna liczba przewodnia (zdolność lampy do oświetlenia przedmiotu przy określonej czułości matrycy i pod określonym kątem) dla obu głowic została zwiększona do 26/78 (ISO 100 w metrach), co daje niesamowite efekty w makrofotografii.

Lampa MT‑26EX‑RT została wzbogacona o mocowane dyfuzory dla każdej głowicy, które zmniejszają intensywność błysku i zapobiegają powstawaniu zbyt jasnych refleksów na zdjęciu. Lampa posiada również opcję niższej mocy wyjściowej, która gwarantuje prawidłową ekspozycję przy niskich wartościach przysłony lub w trakcie fotografowania z bliskiej odległości. Dodatkowo model MT‑26EX‑RT może pochwalić się 5,5‑sekundowym czasem ładowania lampy, (w przypadku kompaktowej baterii CP‑E4N - nawet 2,5‑sekundowym), co umożliwia szybkie ustawienie i uchwycenie idealnej sceny. To idealne rozwiązanie w przypadku makrofotografii przyrody, w której liczy się każdy moment. Wskaźnik na panelu LCD informuje o postępie ładowania. Oprócz tego szybkie ładowanie i zwiększona trwałość głowic znacznie ograniczają konieczność regularnego serwisowania lampy.

Wiele opcji sterowania - maksimum kreatywności

Model MT‑26EX‑RT został wzbogacony o funkcję Radio Wireless Master, która pozwala na bezprzewodowe sterowanie innymi lampami błyskowymi Speedlite. Funkcja ta umożliwia sterowanie aż 15 lampami w pięciu grupach, dzięki czemu możemy uzyskać więcej światła lub skierować oświetlenie na tło, aby lepiej wyodrębnić z niego obiekt. MT‑26EX‑RT umożliwia wybór kilku różnych opcji zdalnego ustawiania ekspozycji innych lamp Speedlite. W pełni automatyczne ustawianie ekspozycji mierzone jest przez aparat za pomocą radiowego systemu E‑TTL. Moc błysku można także ustawiać manualnie, co daje poczucie kontroli i zapewnia spójność. Dodatkowo w każdej lampie można zastosować inną metodę ustawiania ekspozycji, na przykład łącząc ustawienia manualne z systemem E‑TTL.

Sterowanie lampą MT‑26EX‑RT jest jeszcze szybsze i łatwiejsze dzięki odświeżonemu interfejsowi i przyciskom zaprojektowanym w oparciu o panel sterowania w modelu Speedlite 600EX II‑RT. Nowy system sterowania obejmuje wiele rozwiązań zaprezentowanych w lampie 600EX II‑RT, w tym możliwość montowania i odłączania kamery za pomocą jednego przycisku blokady na metalowej stopce mocującej, która zapewnia dodatkową wytrzymałość i niezawodność.

MT‑26EX‑RT - kluczowe cechy:

  • Wydajna i wszechstronna podwójna lampa z krótkim czasem ładowania
  • Bardzo jasne białe diody LED umożliwiające łatwe ustawianie ostrości w słabym świetle
  • Optyczne i radiowe opcje sterowania innymi lampami Speedlite
  • Kreatywne funkcje pozwalające uzyskać niesamowite efekty oświetlenia

źródło: canon/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe