agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon uzyskał certyfikat Fogra51 PSD dla nowej linii urządzeń imagePRESS

Canon uzyskał certyfikat Fogra51 PSD dla nowej linii urządzeń imagePRESS

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2020-03-18 10:35:44

Produkowane przez Canon urządzenia imagePRESS C910 oraz imagePRESS C165 uzyskały certyfikaty Fogra51 Process Standard Digital. Oba modele otrzymały ponadto najwyższą ocenę otrzymując kategorię A tego certyfikatu. Co to oznacza? – To kolejne potwierdzenie profesjonalizmu naszych rozwiązań w zakresie druku i zarządzania kolorem – komentują przedstawiciele producenta.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Obie maszyny uzyskały kategorię A, najwyższą z możliwych kategorii Klasy Jakości Druku (Print Quality Class). Oznacza to również, że oferowane przez Canon Polska urządzenia do kolorowego druku na papier cięty, zarówno laserowego jak i atramentowego, spełniają najwyższe standardy i pozytywnie przechodzą weryfikacje standardem Fogra.

Certyfikat jest potwierdzeniem naszej pozycji w obszarze druku kolorowego – komentuje Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska. – Certyfikat Fogra gwarantuje klientom, że oferowane przez Canon urządzenia są w stanie zapewnić najlepsze odwzorowanie kolorów oraz spójność kolorystyczną podczas produkcji długich serii – mówi Młynarczyk.

Modele z serii imagePRESS były poddane testom przy użyciu dwóch kontrolerów (PRISMAsync i EFI). Jako nośnika użyto papieru powlekanego, SILK o gramaturze 170 g/m2 (TopCoated+ Silk 170gsm) oraz papieru powlekanego GLOSS o gramaturze 115gsm (TopCoated+ Gloss 115gsm). Testy przeprowadzono w nakładzie minimum 500 kopii, aby odtworzyć spójność kolorów w rzeczywistych warunkach produkcyjnych.

Międzynarodowy standard Fogra PSD opiera się o metodykę oceny względem stosowanego nośnika, co oznacza, że certyfikacja odbywa się poprzez porównanie rozmaitych typów papieru w różnych standardach jakości druku. Takie podejście uwzględnia również biel stosowanych materiałów, powszechnie wzbogacanych o środki optycznie rozjaśniające.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe