agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
CES 2013 - JVC GC-PX100

CES 2013 - JVC GC-PX100

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2013-01-08 14:56:00

JVC KENWOOD przedstawia nowy flagowy model kamery, dedykowany zarówno wideo entuzjastom jak również trenerom/sportowcom, szukającym sposobów na poprawę wyników. Osoby, zainteresowane nagrywaniem wysokiej jakości obrazów wideo, podczas dynamicznie zmieniających się akcji, docenią niezwykłe możliwości PROCISION - GC-PX100. Kluczową rolę odgrywają tutaj perfekcyjne obrazy Full HD 1920x1080/50P zapisywane z prędkością 36Mbps. Wysoki bit-rate progresywnych nagrań, umożliwia precyzyjne odtwarzanie filmów w zwolnionym tempie - w ten sposób kamera staje się idealnym narzędziem do analizy szybkiego ruchu. Pełen zakres prędkości nagrywania, od High Speed po nagrywanie poklatkowe, jest elastycznie wybierany za pomocą wygodnego pokrętła zlokalizowanego przy obiektywie. Jasny obiektyw F1.2 z szybkim auto focusem, 1/2.3-calowy przetwornik CMOS z tylnym podświetleniem, o rozdzielczość 12.8 Megapikseli i optyczny stabilizator obrazu, zapewniają idealne parametry filmowania.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

[[[zdjecie,9212,prawa]]] Dzięki wbudowanej funkcji Wi-Fi, odtwarzane obrazy mogą być przesyłane i oglądane na smartfonach/tabletach. W ręce Użytkowników zostaną oddane bezpłatne aplikacje (do pobrania z Apple App Store lub Google Play Market), dzięki którym kamera będzie pełnić rolę „asystenta trenera”, pozwalając na oglądanie nagranego materiału na tablecie, podczas sporządzania notatek na odtwarzanym obrazie. Jeden obraz to więcej niż tysiąc słów, ale dla entuzjastów wideo-filmowania, JVC GC-PX100 z niesamowitą zdolnością precyzyjnego wychwytywania ujęć, będzie warta wiele więcej. Kreatorzy treści wideo i trenerzy sportowi będą mogli korzystać z unikalnych możliwości oferowanych przez GC-PX100, takich jak progresywne nagrywanie z prędkością 36Mbps/50P. Prezentowany w zwolnionym tempie materiał Full HD, pomoże sportowcom poprawić wyniki i dostarczy dynamicznych obrazów do wizualnych kreacji. Dostępnych jest pięć prędkości zapisu, począwszy od 100 klatek/sek. do 500 klatek/sek., każdy z nich swobodnie wybierany za pomocą obrotowego pokrętła usytuowanego przy obiektywie. Funkcja wychwytywania zdjęć cyfrowych, umożliwia przechwycenie 9 obrazów z filmu, za jednym naciśnięciem przycisku - na podobnej zasadzie jak w cyfrowych lustrzankach.

Kamera nagrywa w formacie AVCHD, MP4 i MOV oraz jest kompatybilna z iFrame 720p. Dla uzyskania najwyższej jakości i przydatności w procesie post-produkcji, w trybie MOV dźwięk jest nagrywany w formacie Linear PCM. Genialne zdjęcia, zapewnia zaawansowany szerokokątny obiektyw GT o jasności F1.2, 1/2.3-calowy, 12.8 Megapikselowy przetwornik CMOS z tylnym podświetleniem i optyczny stabilizator obrazu. Wbudowany moduł Wi-Fi nadaje kamerze prawdziwie unikalny charakter. Instalacja bezpłatnej aplikacji "JVC Coach CAM" na tablecie, umożliwia oglądanie i opisywanie filmów przez rysowanie na ekranie dotykowym. Błędy sportowca mogą być przedstawiane graficznie. Duże ekrany tabletów oferują komfortowe oglądanie w miejscu treningu/imprezy sportowej, zarówno przez trenera jak i sportowca, co oznacza, że urządzenie nie musi być każdorazowo demontowane np. ze statywu. Kolejną, niezwykle pomocną funkcją tej aplikacji jest Twin View, która umożliwia jednoczesne odtwarzanie side-by-side dwóch różnych plików wideo, po tym jak zostaną przesłane na tablet. Analiza porównawcza pomoże wychwycić detale, które w innych okolicznościach mogłyby zostać pominięte. Prostą i zarazem niezwykle przydatną funkcją jest tagowanie, które umożliwia oznakowanie każdej sceny dla późniejszego łatwego dostępu.

źródło: jvc/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe