agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
CES 2021 nowości od ADATA i XPG

CES 2021 nowości od ADATA i XPG

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2021-01-10 19:18:41

Tegoroczne targi CES są wyjątkowe - bowiem w formacie online producenci elektroniki zaprezentują swoje nowości. Jednym z nich będzie firma ADATA oraz jej gamingowy brand, czyli XPG. Producent zaprezentuje szereg nowości dedykowanych graczom. Wśród nich znajdziemy m.in. ultrabooka, moduły pamięci RAM DDR5, oprogramowanie treningowe dla graczy

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

XPG XENIA Xe - ultrabook dla gracza

Ultrabook XPG XENIA Xe jest najnowszym owocem dotychczasowej współpracy XPG i Intela, z której powstała pierwsza seria laptopów gamingowych Xenia. Nowość jest skierowana do osób poszukujących lekkiego i poręcznego ultrabooka, który od czasu do czasu pozwoli grać w nowe gry lub posłuży do pracy w postaci np. obróbki wideo. XENIA Xe to 15,6-calowy ultrabook z certyfikatem EVO, wyróżniający się elegancką i bardzo dobrze wykonaną obudową z anodyzowanego aluminium. Ponadto ultrabook mierzy zaledwie 11 mm grubości w najcieńszym miejscu, waży 1,65 kg oraz potrafi działać do 16-godzin na zasilaniu akumulatorowym. XENIA Xe będzie dostępny w wersjach wyposażonych w najnowsze procesory Intela 11. generacji Core i5-1135G7 lub i7-1165G7 z grafiką Iris Xe, 15,6-calowy dotykowy ekran IPS o rozdzielczości FHD, którego współczynnik ekranu do obudowy laptopa wynosi 87%. Z kolei miejsce na dane zapewnia dysk SSD PCIe Gen4 M.2 o pojemności 1 TB.

XPG PRIME & XPG GRIT - oprogramowanie w służbie graczom

XPG PRIME to oprogramowanie pozwalające zarządzać podłączonymi urządzeniami XPG w celu maksymalizacji wrażeń użytkowych. Możliwa jest np. synchronizacja podświetlenia i/lub jego efektów, czy przypisywanie makr w przypadku klawiatury. Wszystko to jest możliwe dzięki intuicyjnemu i przejrzystemu interfejsowi, a po zalogowaniu na konto XPG zyskujemy też dostęp do naszych zapisanych w chmurze profili.

XPG GRIT to aplikacja szkoleniowa mająca za zadanie pomoc graczom w osiąganiu lepszych wyników w grach typu FPS. Aplikacja pozwala rozgrywać różne scenariusze, z których zbiera dane. Te są następnie poddawane analizie, a następnie prezentowane są graczowi sugestie mające poprawić jego efektywność. Mogą to być ćwiczenia lub po prostu zmiana ustawień w grze. XPG ma ambicję poprawy poziomu graczy, a nowa aplikacja w połączeniu z portalem społecznościowym zawierającym bazę wyników oraz innych danych jest niemalże idealną drogą do osiągnięcia tego celu.

XPG GAMMIX S70 - najszybszy dysk SSD od XPG

Wraz z przyjęciem najnowszego standardu PCIe oraz protokołu MVMe bariery szybkości dla dysków SSD zostały przesunięte jeszcze dalej. W tym celu XPG zaprezentowało dysk SSD GAMMIX S70, który może się pochwalić odczytem/zapisem sięgającym 7400/6400 MB/s oraz losowym odczytem/zapisem próbek losowych IOPS wynoszącym 650/740K. Taka wydajność stawia nowy dysk XPG jako najszybszą konstrukcję na rynku, która znacznie wyprzedza wszystkie modele SSD wykorzystujące interfejs 3.0, a nie wspominając już o znacznie wolniejszych modelach opartych na SATA III. Ponadto GAMMIX S70 został wyposażony w wydajny, a zarazem charakterystyczny radiator o powiększonej powierzchni oddawania ciepła, bez którego powyższa wydajność nie byłaby możliwa.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe