agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Cleanspire - niezwykły koncept urządzenia, które ma zapewnić zdrowy i komfortowy sen

Cleanspire - niezwykły koncept urządzenia, które ma zapewnić zdrowy i komfortowy sen

ZDROWIE I URODA / Dziecko / 2016-01-22 13:35:00

Cleanspire to niezwykły koncept urządzenia zaprojektowanego przez polskiego studenta, z myślą o zachowaniu w czystości naszej pościeli i materaca. Urządzenie ma absorbować wilgoć, która jest odpowiedzialna za rozwój mikroorganizmów i odświeżać łóżko za pomocą podmuchów zimnego powietrza. Cleanspire ma pozwolić dzieciom, nawet tym borykającym się z alergią, spać zdrowo i spokojnie. Projekt polskiego dizajnera został doceniony na arenie międzynarodowej - znalazł się w gronie autorów 35-ciu najlepszych koncepcji urządzeń przyszłości, trzynastej edycji konkursu Electrolux Design Lab.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Łukasz Kowalski, student  Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie udowodnił, że młodzi polscy projektanci zdecydowanie należą do grona najlepszych na świecie. Zgłosił się do udziału w trzynastej edycji międzynarodowym konkursu dla młodych projektantów Electrolux Design Lab 2015 i dotarł aż do półfinału. Jego inspirujący koncept Cleanspire był odpowiedzią na temat przewodni, który brzmiał „Zdrowe i szczęśliwe dzieci”. Wyzwaniem, jakie przed uczestnikami postawili organizatorzy, było zaprojektowanie innowacyjnego urządzenia dla gospodarstw domowych przyszłości, w jednej z trzech kategorii: Gotowanie, Pielęgnacja materiałów lub Oczyszczanie powietrza. Łukasz spisał się świetnie i dał nam niewątpliwe powody do dumy.

W krótkim wywiadzie wyjaśnia dlaczego zdecydował się na udział w konkursie Electrolux Design Lab i jak zrozumiał jego temat przewodni. Opowiada także, jak ma działać i dla kogo jest przeznaczony Cleanspire oraz co zainspirowało go do stworzenia  projektu dla dzieci i dorosłych, borykających się z tak powszechnymi ostatnio alergiami.

źródło: electrolux/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe