agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Co dwóch asystentów to nie jeden - LG rozwija ekosystem inteligentnych urządzeń

Co dwóch asystentów to nie jeden - LG rozwija ekosystem inteligentnych urządzeń

INNE / Aplikacje / 2017-08-31 07:58:00

Dzięki intensywnym pracom nad rozwojem strategii partnerstwa w dziedzinie inteligentnego domu, firma LG Electronics poszerzyła portfolio oferowanych usług, zapewniając jeszcze większą kompatybilność swoich produktów. Konsekwentnie realizowana koncepcja Otwartego Partnerstwa, Otwartej Platformy i Otwartej Łączności pozwoliła firmie LG rozbudować ekosystem inteligentnych urządzeń, w skład którego wchodzi nie tylko inteligentny sprzęt AGD, ale także roboty, które sprzątają, koszą trawę, a nawet pomagają podróżnym na lotnisku. Efekty tych prac zostaną zaprezentowane podczas targów IFA 2017w Berlinie.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Wszystkie tegoroczne produkty SMART od LG wyposażono w moduł Wi-Fi, dzięki któremu użytkownicy mogą w wyjątkowo łatwy sposób sparować urządzenia i cieszyć się ich wygodną obsługą. Lodówka Smart InstaView Door-in-Door™, wyposażona w opracowaną przez LG platformę inteligentnych funkcji webOS, jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi funkcjami Amazon Alexa. Usługa oferuje ponad 15 000 komend głosowych, które pozwalają sterować szerokim wachlarzem urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu, a także odtwarzać muzykę, zamówić przegląd samochodu, ustawiać wyłączniki czasowe, itp.

Nowością w roku 2017 jest kompatybilność Google Assistant ze wszystkimi urządzeniami SMART od LG, które współpracują z głośnikiem Google Home, smartfonem z systemem Android lub iOS. Korzystając z usługi, można za pomocą samych poleceń głosowych wykonywać różnorodne czynności, np. sprawdzić czas pozostały do końca cyklu prania czy włączyć w lodówce funkcję wytwarzania lodu. Asystent współpracujący z głośnikiem Google Home potrafi rozpoznawać głosy różnych osób, dzięki czemu z udogodnień może korzystać cała rodzina.

Dostęp do Amazon Alexa i Google Assistant jest możliwy za pośrednictwem centrum multimedialnego SmartThinQ™ Hub, będącego bramą do ekosystemu inteligentnych urządzeń LG. Dodatkowo, firma LG Electronics wykorzystuje własną inteligentną platformę głosową Deep ThinQ, będącą alternatywą dla amerykańskich asystentów. SmartThinQ™ Hub jest głównym elementem inteligentnego domu według LG - poprzez interfejsy Wi-Fi, Zigbee lub Bluetooth odbiera informacje zarówno z inteligentnych, jak i konwencjonalnych urządzeń podłączonych do czujników SmartThinQ. Dane wyświetlane są w postaci powiadomień na ekranie LCD lub przekazywane za pomocą wbudowanego głośnika.

Podczas targów w Berlinie firma LG po raz pierwszy w Europie zaprezentuje linię inteligentnych robotów, w skład której wchodzi przyjazny dla domu Hub Robot. Dzięki funkcji rozpoznawania mowy oraz łączność z innymi inteligentnymi urządzeniami LG, urządzenie staje się zaawansowanym osobistym asystentem, który pozwala na łatwiejsze wykonywanie domowych prac. Za pośrednictwem robota, użytkownik może jednym poleceniem głosowym, zmienić program w suszarce do ubrań lub włączyć klimatyzator w innym pokoju.

Roboty lotniskowe Airport Guide Robot oraz Airport Cleaning Robot to urządzenia stworzone z myślą o pracy w przestrzeni publicznej. Pierwszy z nich wyposażono w opracowany przez LG system rozpoznawania mowy obsługujący cztery najpopularniejsze wśród podróżnych odwiedzających Seul języki: koreański, angielski, chiński i japoński. Po zeskanowaniu karty pokładowej robot udziela informacji o locie, strefie czasowej i pogodzie w docelowym miejscu. Airport Guide Robot obecnie wspiera największy w Korei port lotniczy (Incheon International Airport), gdzie wita gości oraz w rekordowo krótkim czasie odprowadza spóźnionych pasażerów do odpowiedniej bramki.

Podczas targów IFA zadebiutuje w Europie robot Lawn Mowing Robot, który precyzyjnie, skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie kosi trawę. Wyposażono go w wiele zaawansowanych czujników stosowanych w robotach lotniskowych, dzięki czemu zna swoje położenie oraz identyfikuje wszystkie widoczne przeszkody, takie jak drzewa czy żywopłoty.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe