agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Cooler Master: nie musisz ciągle zmieniać obudowy

Cooler Master: nie musisz ciągle zmieniać obudowy

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2016-11-18 13:06:00

Często przy wyborze nowych podzespołów do komputera, użytkownik zmuszony jest wpierw sprawdzić, czy w ogóle znajdzie na nie miejsce w swojej obudowie. W przypadku produktów Cooler Mastera remedium na wspomnianą bolączkę ma być modularny system FreeForm. 

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

FreeForm umożliwia modyfikowanie obudów Cooler Mastera tak, by w ich wnętrzu zmieścił się dowolny sprzęt. Główna w tym zasługa wyjmowanych elementów, takich jak klatki na dyski twarde, umożliwiających swobodną reorganizację znajdujących się w środku elementów. W ten sposób w obudowie znajdzie się miejsce dla karty graficznej z górnej półki, radiatora lub kilku wentylatorów z przodu - wszystko w zależności od potrzeb użytkownika. Jednak system FreeForm ma oferować także wolność w zakresie zmiany wyglądu zewnętrznego obudowy. Użytkownik może więc wymienić górny i boczne panele, wstawić drzwiczki na front lub zamontować na boku okno z hartowanego szkła. Zmiany te mogą mieć zarówno wymiar praktyczny (poprawa cyrkulacji powietrza), ale także po prostu estetyczny. Do tego wszystkiego dochodzą także liczne dodatkowe akcesoria, zwiększające funkcjonalność obudowy. Wśród nich można wymienić chwytak na kartę graficzną, wspomniane już drzwiczki na panel przedni, interfejs I/O, kieszeń na dyski SSD, a nawet pasek LED-owy.    [[[zdjecie,21309,duze]]]

Modularny system FreeForm stosowany jest w obudowach serii MasterCase i MasterBox, występujących w rozmiarach  Mini Tower, Mid Tower, a wkrótce także i Full Tower. 

źródło: coolermaster/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe