agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Czujnik dymu dołącza do rodziny mydlink Home

Czujnik dymu dołącza do rodziny mydlink Home

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Akcesoria / 2016-11-09 13:35:20

D-Link,  lider domowego monitoringu wideo i łączności Wi-Fi, rozszerzył swoje portfolio urządzeń mydlink™ Home o czujnik dymu. DCH-Z310 ma wbudowany alarm dźwiękowy, uruchamiany automatycznie w chwili wykrycia dymu. Urządzenie monitoruje pomieszczenie przez całą dobę, ma też wbudowaną funkcję wysyłania powiadomień na smartfony i tablety. Czujnik informuje o wykryciu dymu przez wbudowany alarm dźwiękowy o mocy 85dB. Alarmuje też na odległość, przez wysłanie powiadomień na smartfona za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mydlink Home. To gwarantuje, że użytkownik zostanie poinformowany o każdym wykryciu dymu, bez względu na to, gdzie właśnie się znajduje. Montaż czujnika jest łatwy i nie wymaga dodatkowych inwestycji. Urządzenie jest zasilane z baterii, przez co można go umieścić w dowolnym miejscu w domu lub biurze. Informacje o stanie naładowania baterii pokazuje dioda LED.

- Czujnik dymu to kolejny przykład zaangażowania D-Linka w rozwiązania istotnie zwiększające zabezpieczenie domu i biura - powiedziała Wioletta Włodarczyk-Kowalik, Business Development Manager z D-Link Polska. - Czujnik dymu mydlink Home to najnowsza propozycja urządzenia, które przez całą dobę będzie informować o wykrytych zagrożeniach, bez względu na to, czy domownicy przebywają w domu, czy poza nim.

Czujnik dymu jest częścią rodziny mydlink Home - to oznacza połączenie całodobowego monitorowania pomieszczeń z łatwością montażu i zdalnym dostępem. Najważniejsze cechy czujnika to:

Donośny alarm - dźwięk do 85dB ostrzega o wykryciu dymu

Automatyczne powiadomienia - wysyłane na urządzenia mobilne natychmiast po wykryciu dymu

Zasilanie z baterii - rok żywotności baterii, wbudowany sygnalizator niskiego poziomu.

Łatwy montaż - proste ustawienia i zarządzanie za pomocą aplikacji mydlink Home

Bezpieczeństwo - szyfrowanie AES128 gwarantuje bezpieczne przesyłanie informacji

Aplikacja na smartfony i tablety z systemem iOS oraz Android daje pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami z rodziny mydlink Home. Umożliwia ustalenie reguł automatyzacji, dzięki którym wzajemnie komunikujące się urządzenia automatycznie będą podejmować zaplanowane działania. Z pomocą aplikacji można zarządzać już jednym urządzeniem mydlink Home i w razie potrzeby rozbudowywać system o nowe elementy.

Specyfikacja techniczna

  • Fotoelektryczny czujnik dymu
  • Alarm dźwiękowy o natężeniu 85dB
  • Obsługa protokołów sieciowych: Z-Wave v.6.02 i wyższy
  • Diody statusu LED

Wymiary:

  • średnica 120mm
  • głębokość 53mm
  • Waga: 130g
  • Zasilanie: 3 baterie CR123A w zestawie

Dostępność i cena

  • Czujnik dymu jest już dostępny dla klientów w Polsce w sugerowanej cenie 299 zł.

źródło: d-link/agdrtv24.pl