agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Czy ktoś jeszcze kupuje kuchenki mikrofalowe?

Czy ktoś jeszcze kupuje kuchenki mikrofalowe?

DUŻE AGD / Kuchenki mikrofalowe / 2018-09-25 11:40:38

Czołowym producentom, którzy w swojej ofercie produktowej posiadają sporo modeli kuchenek mikrofalowych, wystarczy spojrzeć do naszej zakładki kuchenki mikrofalowe, to co zaraz napiszemy pewnie się nie spodoba, no ale takie są realia. Co starsi użytkownicy tego serwisu pewnie pamiętają takie urządzenia jak walkman, czy magnetowid, które zostały wyrzucone na śmietnik historii, ponieważ rozwój nowych technologii sprawił, że stały się bezużyteczne. Są klasykami. Perełkami dla kolekcjonerów. Czy podobny los spotka również kuchenki mikrofalowe? Poza rozwojem nowych technologii, jest jeszcze jeden czynnik, który działa na niekorzyść mikrofalówek. Coraz większa świadomość konsumentów jeśli mowa o zdrowiu. W ostatnich latach napisano tyle złego, ale i prawdziwego o mikorfalówkach, że wydaje nam się, że w połączeniu z rozwojem inteligentnych piekarników i sprzętów gospodarstwa domowego, w naszej kuchni na mikrofalę miejsca już zabraknie.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Również, jeśli mowa o ofercie gastronomicznej, w której kuchenka mikrofalowa była stałym elementem, dziś powoli się to zmienia. No, ale dobrze. Nie uśmiercamy kuchenek mikrofalowych, ale jedyne co, to nie widzimy przed tą grupą produktową świetlanej przyszłości. Niemniej jednak producenci cały czas ulepszają urządzenie. Dziś na rynku dostępne są mikrofalówki, które nie tylko rozmrażają i podgrzewają, ale także grillują, pieczą i gotują na parze. Dlatego też również nazewnitwo uległo zmianie. Są zatem kuchenki mikrofalowe oraz mikrofalówki kombi, które traktują jedzenie nie tylko za pomocą fal, czyli promieniowania elektromagnetycznego.... hmmmm, czyli może wychodzi na to, że na śmietnik historii wyleci kuchenka mikrofalowa, ale nie urządzenie, a jedynie nazewnictwo?! Czas pokaże.

Jedną z głównych uwag użytkowników w stosunku do mikrofalówek, to fakt, że rozmrażają jedzenie nierównomiernie. Najczęściej jednak problem nie leży po stronie urządzenia, tylko bierze się z faktu, że każde jedzenie, w różny sposób jest podatne na wyżej wspomniane mikrofale, a tym samym ciepło, które mikrofalówka generuje. No, ale co to obchodzi użytkownika?! Producent obiecał, że będzie OK, a nie zawsze jest! Niektóre urządzenia posiadają również obracaną platformę we wszystkich kierunkach, a nie tylko obracający się "talerz". Zaleta? Ciepło dociera do całej powierzchni dania równomiernie.

Kolejny czynnik, na który warto zwrócić uwagę, to zużycie energii. Im większa moc urządzenia, tym teoretycznie powinniśmy mieć szybciej rozmrożone, czy też upieczone danie. W praktyce nie jest już to takie pewne. Kuchenki mikrofalowe, które pracują około 300 minut dziennie, misięcznie zużywają około 10-12 kWh, czyli w skali roku, to koszt około 65-70 zł (miesięcznie ok. 6 zł). Jeśli już zdecydowaliście się na zakup urządzenia, to warto sprawić, czy producent oferuje dodatkowe akcesoria, typu miseczki, grill, czy ruszt. Generalnie takie dodatki nie są drogie, ale dobrze jak są już w ofercie. Po drugie panel dotykowy lub nawigacja urządzenia. Wszystko powinno być czytelne i łatwe w obsłudze, również przycisk otwierajacy urządzenie powinien działać sprawnie, nawet po killku latach, ale o tym przekonasz się dopiero po jakimś czasie...

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe