agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Domowa pielęgnacja urody dla wielbicieli elektroniki

Domowa pielęgnacja urody dla wielbicieli elektroniki

ZDROWIE I URODA / Depilatory / 2020-07-22 14:38:19

Domowa pielęgnacja urody kojarzy się przede wszystkim z tradycyjnymi, naturalnymi metodami, popularnymi od dziesięcioleci. Tymczasem coraz dynamiczniej rośnie segment elektronicznych urządzeń, które można stosować w domu, pozwalających zastąpić profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Domowa pielęgnacja urody kojarzy się przede wszystkim z tradycyjnymi, naturalnymi metodami, popularnymi od dziesięcioleci. Tymczasem coraz dynamiczniej rośnie segment elektronicznych urządzeń, które można stosować w domu, pozwalających zastąpić profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych.

Nowoczesne technologie w służbie urody

Urządzenia do pielęgnacji urody stały się już nieodłącznym elementem codzienności. Choć z badania RTV EURO AGD wynika, że 37 proc. ankietowanych korzysta z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych, to dokładnie tyle samo przyznaje, iż wykonuje zabiegi pielęgnacyjne w domu regularnie, a 75 proc. że mniej systematycznie. I aż 63 proc. ankietowanych korzysta przy tej okazji z elektronicznych urządzeń do pielęgnacji twarzy i ciała, np. depilatorów, szczoteczek sonicznych, masażerów czy elektrycznych urządzeń do manicure i pedicure.

– Według przeprowadzonego przez nas badania prawie dwie trzecie ankietowanych już teraz używa elektronicznych urządzeń do pielęgnacji, a 70 proc. chciałoby je mieć. Głównym argumentem przemawiającym za ich posiadaniem jest według ankietowanych oszczędność czasu. Przełom wiosny i lata to czas, kiedy zauważamy zwiększone zainteresowanie tą kategorią produktów – mówi Jakub Koss, Szef Działu Handlowego w RTV EURO AGD. – Część osób zaczyna wówczas pracować nad formą przed zbliżającym się sezonem urlopowym i chętnie korzysta z urządzeń, które mogą w tym pomóc.

Jednymi z najbardziej popularnych obecnie na rynku produktów beauty są depilatory IPL, pozwalające na trwałą i bezpieczną depilację, takie jak np. Philips Lumea, Remington iLIGHT, Beautifly B-SHINE. Bardzo popularny ostatnio Braun Silk-expert Pro 5 dostosowuje siłę impulsów świetlnych do indywidualnego kolorytu skóry, jest mały i ergonomiczny, a przede wszystkim skuteczny.

Zainteresowaniem cieszą się również wszelkiego rodzaju golarki, wśród których bestsellerem jest obecnie Phillips OneBlade Pro Face + Body do twarzy i ciała, pozwalający na precyzyjne przycinanie, golenie zarostu oraz nadawanie mu kształtu, wyposażony w bardzo wydajny akumulator, umożliwiający 90 minut ciągłej pracy po jednogodzinnym ładowaniu.

Uroda na talerzu, czyli zdrowa dieta

Z badania przeprowadzonego na zlecenie RTV EURO AGD wynika, że wygląd zewnętrzny jest ważny dla 84 proc. respondentów, a aż 68 proc. ankietowanych przyznaje, że dba nie tylko o pielęgnację, ale i o zdrową dietę.

– Żyjemy coraz szybciej i zależy nam na tym, by codzienne przyrządzanie posiłków, także tych zdrowych, nie zajmowało zbyt wiele czasu. Nasi klienci, oprócz oszczędności czasu, bardziej niż kiedykolwiek cenią sobie komfort i wygodę, stąd często poszukują sprzętu elektronicznego, który im to zapewni – komentuje Jakub Koss, Szef Działu Handlowego w RTV EURO AGD. – Zauważamy zwiększone zainteresowanie multifunkcjonalnymi urządzeniami z kategorii małego AGD, takimi jak robot kuchenny Bosch MUM5XW40 z wbudowaną wagą i timerem, pozwalający na szybkie rozdrabnianie owoców i warzyw, a także błyskawiczne przygotowywanie koktajli i zup.

Jednym z bestsellerów w tej kategorii jest także blender Bosch Ergo Mixx MS6CB61V5 o mocy 1000 W z systemem próżniowym i pojemnikiem w zestawie, pozwalającym na dłuższe zachowanie świeżości przygotowanego posiłku. Przygotowywanie zdrowych dań jest dzięki takim urządzeniom prostsze niż kiedykolwiek.

Atrakcyjny wygląd to lepsze samopoczucie

To, jak wyglądamy, sprawia, że lepiej się czujemy. Chętnie też poświęcamy swój czas na pielęgnację urody. Głównymi powodami dbania o siebie dla zdecydowanej większości ankietowanych w badaniu RTV EURO AGD są przede wszystkim dobre samopoczucie (89 proc.), własna satysfakcja (76 proc.) i zdrowie (67 proc.), a z kolei dla 47 proc. z nich motywacją jest partnerka lub partner.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe