agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Drony nowej generacji od Goclever -  rozrywka wysokich lotów

Drony nowej generacji od Goclever - rozrywka wysokich lotów

SPRZĘT RTV / Inne / 2017-12-04 11:10:04

Firma Goclever wprowadziła do oferty dwa modele dronów nowej generacji - Drone Predator FPV PRO (to najszybszy dron w swojej klasie - dzięki systemowi Speed Boost może poruszać się z prędkością nawet 40 km/h) oraz kompaktowy Drone Transformer FPV z systemem Flex ARM (który pozwala go łatwo złożyć na czas transportu lub rozłożyć do pozycji startowej). Oba drony mają osiągi, które były wcześniej zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych maszyn latających i są dostępne bez licencji pilota.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Model Drone Predator FPV PRO - o rozpiętości ramion 50 cm i zasięgu 150 m - jest wyjątkowo trwałym i stabilnym dronem. Może poruszać się z prędkością nawet 40 km/h, a dołączone do zestawu 3 baterie każda o pojemności 2000 mAh pozwalają na 30-minutowy lot. Goclever Drone Predator został wyposażony w kamerę HD Wi-Fi FPV ze slotem na karty microSD, umożliwiającą  podgląd obrazu w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie zdjęć i filmów. Platforma, do której przymocowana jest kamera, może być sterowana za pomocą pilota w płaszczyźnie pionowej. Dodatkowo mocowanie kamery wyposażono w uniwersalną śrubę, pozwalającą na łatwy montaż innych modeli kamer (np. GoPRO), a system poduszek Shock Proof stabilizuje i chroni ją przed wstrząsami przy upadku. 

Drugi z nowych modeli - Goclever Drone Transformer FPV - to najszybszy dron w tym rozmiarze (do 30 km/h przy wymiarach 41 cm x 41 cm x 9,5 cm). Składana konstrukcja ramion wirników (Flex ARM) pozwala na swobodne umieszczenie go w plecaku i łatwy transport. Dołączone do zestawu 3 baterie o pojemności 850 mAh pozwalają na 24 minuty lotu o zasięgu do 100 m, a umieszczona w korpusie, wbudowana kamera zapewnia nagrywanie filmów w jakości HD (1280x720 px) z szybkością 30 klatek na sekundę i funkcję robienia zdjęć.

Niezapomniane wrażenia bez odrywania się od ziemi

Oba urządzenia mają wbudowany 6-osiowy żyroskop, gwarantujący stabilność lotu podczas wietrznej pogody. Trzy tryby czułości sterowania (30%, 60% i 100%) pozwalają dostosować parametry lotu do siły wiatru i umiejętności pilota. Po włączeniu ostatniego trybu drony nabierają dużej zwinności i mogą być wykorzystywane do amatorskich wyścigów lub podniebnych akrobacji - dzięki funkcji 360° flip automatycznie wykonują widowiskowy obrót wokół własnej osi.

4-kanałowa kalibracja pozwala na precyzyjne sterowanie lotem, pozwalając na mikro-regulację każdego z silników, tak, aby bez względu na warunki, dron zachowywał się w sposób, jaki oczekuje jego pilot. Dodatkowo, dobrą orientację w terenie i szybkie zlokalizowanie urządzeń zapewniają diody LED - idealne rozwiązanie na zimową porę roku, a funkcja automatycznego powrotu do miejsca startu przyda się np. w przypadku utraty kontroli nad dronem. Osobom rozpoczynającym swoją przygodę z dronem przyda się z pewności tryb uproszczonej orientacji (tzw. headless mode), pozwalający na bardziej intuicyjną kontrolę i swobodne sterowanie quadrokopterem bez względu na jego położenie.

Dedykowana urządzeniom aplikacja Goclever, kompatybilna z systemami Android i iOS, pozwala na łączenie kamer za pomocą Wi-Fi ze smarfonem lub tabletem umożliwiając podgląd obrazu z lotu ptaka w czasie rzeczywistym. Oba urządzenia posiadają w zestawie komplet 4 zapasowych śmigieł (a także ich osłony oraz narzędzia pozwalające na wymianę) - co docenią zarówno poczatkujący, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy.

Drony Goclever dostępne są już w sklepach internetowych, w komplecie z pilotem, akumulatorami i kablem USB do ich ładowania. Drone Predator FPV PRO w cenie 649,00 PLN, Drone Transformer FPV w cenie 349,00 PLN.

źródło: goclever/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe