agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Drukowanie 3D sprawi, że będziemy produkować lokalnie

Drukowanie 3D sprawi, że będziemy produkować lokalnie

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2017-12-15 12:36:17

W przyszłości fabryka będzie olbrzymią mobilną drukarką 3D, która przydziela i tworzy zadania na żądanie w zależności od dostępności siły roboczej w Europie.

Potrzeby klientów nieustannie się zmieniają, a zakłady produkcyjne muszą się do tych zmian dostosować. Ich tempo jest niezwykle szybkie, różnica między tym, czego klient oczekuje, a tym, co uzyskuje, zmniejsza się z każdym dniem. Rośnie za to głód personalizacji produktów. W dobie transformacji technologicznej drukarka 3D stała się niezwykle użytecznym narzędziem produkcji. To symbol rewolucji, która poprowadzi nas do przyszłości, w której dominować będą inteligentne fabryki, łańcuch dostaw zostanie skrócony, a podaż będzie dostosowana do lokalnych potrzeb. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez firmę Epson rewolucja ta nie ograniczy się do przyspieszenia produkcji. Okazuje się, że 65% pracowników zakładów produkcyjnych w Europie uważa, że dzięki nowym technologiom jakość produktów wzrośnie. To tylko jeden z wielu wniosków wyciągniętych z nowych badań firmy Epson, których celem było zbadanie negatywnego wpływu technologii na kluczowe sektory w Europie w ciągu najbliższych 10 lat. Badanie polegało na przeprowadzeniu rozmów z 17 innowatorami, których przewidywania zostały następnie skonfrontowane z opinią ponad 7000 liderów branży i pracowników.

  • Wydruki na żądanie

Wraz ze wzrostem znaczenia drukarek 3D wkraczamy w epokę, w której produkty są wytwarzane lokalnie i zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Zdolność do szybkiego reagowania na zmieniające się trendy w sektorze detalicznym napędza produkcję w myśl zasady „jeśli czegoś potrzebujesz, możesz to wydrukować”. Klienci mogą teraz szczegółowo dostosowywać produkty, których potrzebują, tym samym rezygnując z tradycyjnego modelu, w którym mogli kupować tylko to, co było dostępne w ofercie. Według futurysty, Christophera Barnetta, drukowanie 3D jest kluczowym elementem zmiany w sektorze sprzedaży detalicznej, a korzyści, jakie za sobą niesie, to nie tylko dostosowanie produkcji. Dzięki tej technologii możemy drukować jednocześnie wieloczęściowe produkty, upraszczając złożone łańcuchy dostaw.

  • Krótsze łańcuchy dostaw

Drukowanie 3D wpłynie pozytywnie na wiele branż — od firm lotniczych po przedsiębiorstwa medyczne. Pozwoli im ograniczyć zużycie materiałów, tworząc jednocześnie przestrzeń dla nowych międzybranżowych inicjatyw. I chociaż tradycyjny model produkcji wciąż będzie pełnił ważną rolę, 57% pracowników branży przemysłowej uważa, że zakłady produkcyjne będą coraz bardziej nastawione na produkcję lokalną. Jak podkreślają eksperci, w tej nowej rzeczywistości fabryki będą zmieniać się w ogromne, przenośne drukarki, które będzie można przenosić do miejsc, w których występuje zapotrzebowanie, takich jak centra miast. Wyniki naszych badań pokazują, że 65% pracowników przemysłowych uważa, że produkty będą wytwarzane na żądanie, a nie taśmowo. Wiele z tych przewidywań może wydawać się odległą perspektywą, jednak tak obecnie wygląda rzeczywistość w branży przemysłowej. Firma Epson miała już okazję zademonstrować, jakie niesamowite możliwości branży odzieżowej oferuje druk na żądanie na tkaninach. 1 W innych sektorach, takich jak służba zdrowia, przemysł czy projektowanie produktu, wdrożenie drukowania 3D już przynosi wymierne korzyści.

  • Lokalne drukowanie przynosi korzyści

Drukowanie 3D napędza lokalną rewolucję. Według 60% pracowników przemysłowych technologia ta pozwoli na relokację produkcji i dostosowanie jej do lokalnych potrzeb. W połączeniu ze zdolnością do zdalnego określania zapotrzebowania produkcja będzie szybsza i tańsza, a zakłady będą w stanie oferować na żądanie produkty, na które ma pojawić się zapotrzebowanie. Zmierzając do sedna, 40% uczestników badania uważa, że drukowanie 3D doprowadzi do skrócenia, wzmocnienia i uściślenia łańcucha dostaw. Produkcja dostosowana do potrzeb zrewolucjonizuje globalny przemysł, który znamy, i nasze powodzenie zależy od tego, jak na te zmiany zareagujemy.  Drukowanie 3D wpłynie pozytywnie na produkcję w organizacjach skłonnych do adaptacji, skorzystają dzięki temu także biznes, środowisko i społeczności, w których żyjemy.

źródło: epson/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe