agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Dwa nowe klimatyzatory marki Sharp

Dwa nowe klimatyzatory marki Sharp

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2013-04-18 18:44:00

Nowe urządzenia proponowane przez firmę Sharp posiadają szereg sprawdzonych i docenianych przez użytkowników cech. Są wśród nich m.in.: inteligentny system nadmuchu powietrza - kierowane jest ono pod innym kątem w trybie chłodzenia oraz pod innym w trybie grzania, przez co klimatyzatory efektywniej wykorzystują swój potencjał. Latem klimatyzator szybko ochładza pomieszczenie, przynosząc kojące uczucie orzeźwienia, zimą czujemy ciepło od stóp i nie odczuwamy bezpośredniego nawiewu gorącego powietrza wprost na siebie. Ciepłe powietrze płynie wolno ku górze, nie porywając ze sobą kurzu.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Dzięki możliwości zarówno grzania jak i chłodzenia klimatyzatory Sharp znajdują zastosowanie cały rok, ułatwiają też utrzymanie stałej temperatury w okresie, kiedy w ciągu dnia temperatura jest stosunkowo wysoka a wieczorem drastycznie się obniża. Modele AY-XPC9PHR/AE-X9PHR oraz AY-XPC12PHR/AE-X12PHR oferują użytkownikom tryb wietrzenia, który szybko usuwa zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia oraz tryb Full Power - bardzo silny nadmuch schłodzonego powietrza, który daje poczucie świeżości i ochłody. Jest to rozwiązanie idealnie sprawdzające się za każdym razem, kiedy potrzebne jest szybkie „odświeżenie” powietrza w pomieszczeniu, na przykład podczas spotkań towarzyskich w dużym gronie.

Nowością w klimatyzatorach wprowadzanych do oferty Sharp w 2013 roku jest tryb Multi Space, umożliwiający rozprowadzanie chłodnego bądź ciepłego powietrza na większej przestrzeni i do wielu pomieszczeń. Dodatkowo, nowa funkcja Self-Clean automatycznie czyszcząca urządzenie sprawia, że codzienna konserwacja nie stanowi już problemu, a tryb wakacyjny - zapewniający ogrzanie mieszkania podczas dłuższej nieobecności domowników, sprawi, że powrót z wyjazdu nie skończy się dla nas szokiem termicznym. Zaletą nowych modeli Sharp jest niezwykle cicha praca, osiągnięta poprzez zastosowanie nowych rozwiązań w układach mechanicznych i elektronicznych. Dzięki temu klimatyzator nie dość, że nie przeszkadza ani w pracy, ani w wypoczynku, to wręcz staje się niezauważalnym domownikiem. Podobnie jak wszystkie klimatyzatory firmy Sharp, nowe modele wykorzystują naturalny ruch powietrza, zwany „efektem Coanda”, zapewniający równomierne schłodzenie lub nagrzanie pomieszczenia bez nieprzyjemnego uczucia chłodu bądź ciepła.

Klimatyzatory Sharp wyposażone m.in. w różnego rodzaju filtry, mogą oczyszczać powietrze z kurzu, pyłków, dymu, a nawet zwalczać wirusy i grzyby. Zapewnia to zastosowana w nich technologia PlasmaclusterTM, która bazuje na procesach oczyszczania zachodzących w naturze - produkuje ona czynniki oczyszczające: jony ujemne i dodatnie. Dzięki temu unikalnemu systemowi klimatyzator pełni również funkcję odświeżacza powietrza, znika zatem problem wysuszonej skóry czy oczu, oraz nieprzyjemnego zapachu z jakim często kojarzone są klimatyzatory, a powietrze jest przyjazne dla szczególnie wrażliwych osób - dzieci i alergików.

O technologii Plasmacluster firmy Sharp

Opatentowana przez Sharp technologia jonów Plasmacluster stosowana jest w oczyszczaczach i nawilżaczach powietrza, chłodziarko-zamrażarkach, urządzeniach wielofunkcyjnych oraz klimatyzatorach. Produkty ją wykorzystujące to urządzenia bezkonkurencyjne. Ich unikalne działanie, wpływające na polepszenie komfortu życia, z roku na rok przysparza im coraz więcej zwolenników. Technologia Plasmacluster™ zwalcza unoszące się w powietrzu pyłki i inne szkodliwe substancje. Urządzenia, wykorzystujące Plasmacluster™ zatrzymują kurz, eliminują alergeny (pyłki, roztocza, cząstki sierści, czy piór zwierząt), neutralizując przy tym groźne wirusy i bakterie. Technologia Plasmacluster™ zyskała uznanie autorytetów i środowisk akademickich. Otrzymała wiele nagród, a jej wysoka skuteczność w zwalczaniu zanieczyszczeń została potwierdzona licznymi certyfikatami. Obecnie na świecie funkcjonuje już ponad 30 milionów urządzeń firmy Sharp wyposażonych w generator Plasmacluster™. Skuteczność tej technologii, potwierdzona została certyfikatami kilkudziesięciu międzynarodowych ośrodków naukowych w Japonii i na świecie.

źródło: sharp/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe