agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Dwa nowe laptopy Aspire Vero,  to produkty, które zasilą najbardziej zieloną linię produktów Acera, czyli Vero

Dwa nowe laptopy Aspire Vero, to produkty, które zasilą najbardziej zieloną linię produktów Acera, czyli Vero

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2022-05-24 12:07:38

Tajwański producent ogłosił kolejne sprzęty, które będą częścią rodziny Vero. Acer dowodzi zaangażowania na rzecz zrównoważonej przyszłości konsekwentnie rozwijając tę najbardziej przyjazną środowisku serię swoich produktów. Sprzęt spod szyldu Vero w znacznej części są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu oraz z platikowych odpadów wydobytych z mórz i oceanów. Do tego sprzedawane są one w opakowaniach nadających się do recyklingu. Komputery można też w łatwy sposób demontować, co upraszcza proces naprawy i modernizacji, wydłużając ich żywotność.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Kolejne modele Aspire Vero

Nowy komputer Aspire Vero (AV14-51) jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz Full HD. Oferuje użytkownikowi wszystkie zalety poprzednich wersji tego modelu, ale napędzany jest już najnowszym procesorem Intel® Core™ 12. generacji. Co więcej, obudowa komputera dostępna jest już nie tylko w charakterystycznej odmianie szarości (Cobblestone Grey), lecz także w pięknym odcieniu błękitu (Mariana Blue). Moc procesora w połączeniu z potencjałem karty graficznej Intel® Iris® Xe i modułem Wi-Fi 6 sprawia, że urządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi efektowna i efektywna praca kreatywna oraz skuteczna komunikacja online. Mamy tu również bogaty wybór portów i złącz, w tym Thunderbolt™ 4/USB typu C i dwa porty USB 3.2 pierwszej generacji typu A, z których jeden może służyć do ładowania urządzeń mobilnych nawet wtedy, gdy system jest wyłączony.

Z kolei drugi nowy model Aspire Vero (AV15-52) jest wyposażony w 15-calowy wyświetlacz Full HD i podobnie jak w przypadku modelu AV14-51, w jego wnętrzu znajdziemy nowy procesor Intel Core 12. generacji, dzięki któremu korzystanie z najnowszych aplikacji biurowych i rozrywkowych nie będzie żadnym wyzwaniem. Dzięki obecności dwóch portów USB 3.2 pierwszej generacji typu A i portu Thunderbolt 4/USB typu C, urządzenie zapewnia sprawną wymianę danych, stabilną łączność z siecią i możliwość szybkiego ładowania urządzeń mobilnych. Komputer dostępny w kolorze czarnym (Starry Black) oraz w tradycyjnym kolorze szarym (Cobblestone Grey). Zastosowana tu kamera Full HD gwarantuje świetną jakość obrazu podczas wideokonferencji.

Urządzenia, opracowane wspólnie z firmą Intel, będą spełniać wymagania standardu Intel Evo w zakresie szybkości reakcji, natychmiastowego wybudzania, czasu pracy na baterii, szybkiego ładowania i współpracy z innymi urządzeniami.

Zarówno 14-, jak i 15-calowy Aspire Vero są wyposażone w touchpady OceanGlass™, wykonane z odpadów plastikowych wydobytych z mórz i oceanów. Podobnie jak w poprzednich modelach, w obudowie obydwu nowych modeli Aspire Vero zastosowano 30% plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR), który charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością. Jego produkcja pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 21%. Obramowanie ekranu laptopa składa się w 30% z plastiku PCR, a klawisze - w 50% plastiku PCR, co jeszcze bardziej zmniejszyło poziom śladu węglowego powstającego w procesie produkcji urządzenia. Poza tym obudowa nie została pokryta żadną farbą. Naprawa i modernizacja komputera są wyjątkowo proste dzięki zastosowaniu dolnej pokrywy, którą można łatwo zdjąć korzystając ze standardowego śrubokrętu, kiedy zaistnieje potrzeba np. wymiany pamięci RAM i dysku SSD. Takie rozwiązanie zdecydowanie wydłuża okres eksploatacji urządzenia.

Wewnętrzne opakowanie laptopa to sprytnie zaprojektowane wielofunkcyjne pudełko z wewnętrzną przegrodą, którą można złożyć do formy trójkątnej podstawki pod laptopa. To innowacyjnie zaprojektowane opakowanie skutecznie chroni komputer i składa się w 85% z papieru makulaturowego. Mamy tu też futerał na laptop, wykonany w 100% z tworzyw przemysłowych pochodzących z recyklingu (PIR), a także dodatkowy arkusz ochronny (wykonany również w 100% z PIR) umieszczonym między wyświetlaczem a klawiszami.

Laptop Acer Aspire Vero (AV14-51) w regionie EMEA dostępny będzie w sierpniu 2022 r., w cenie od 899 euro.

Laptop Acer Aspire Vero (AV15-52) w regionie EMEA dostępny będzie w sierpniu 2022 r., w cenie od 999 euro.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe