agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Dwie nowe rodziny procesorów: AMD Ryzen Embedded i AMD EPYC Embedded

Dwie nowe rodziny procesorów: AMD Ryzen Embedded i AMD EPYC Embedded

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2018-02-22 08:52:28

Firma AMD ogłosiła dziś wprowadzenie dwóch nowych rodzin produktowych dla rynków systemów wbudowanych, które zapewniają niezwykłe możliwości i umożliwiają architekturze „Zen” funkcjonowanie od centrum aż po brzegi infrastruktury.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik
  • Ryzen Embedded V1000 to rodzina procesorów łączących rdzenie „Zen” z układem graficznym „Vega” w jednym mikroukładzie zapewniając do 4 rdzeni / 8 wątków i 11 jednostek graficznych osiągając przepustowość na poziomie 3,6 TeraFlopsa. Dzięki nawet 2-krotnie większej wydajności niż poprzednie generacje i nawet 3-krotnie większej wydajności graficznej niż rozwiązania konkurencyjne procesory te zmienią zasady gry w takich branżach, jak systemy obrazowania medycznego, elektronika przemysłowa, automaty do gier czy urządzenia typu „thin client”.
  • EPYC Embedded 3000 to rodzina wysoce skalowalnych procesorów z modelami oferującymi od 4 do 16 rdzeni, dostępnymi w konfiguracjach 1-wątkowych i wielowątkowych. Rozwiązania te są przeznaczone dla rynków systemów obsługi sieci, przechowywania danych, czy brzegowych („edge computing”) zapewniając nawet 2,7-krotnie większą opłacalność i nawet 2-krotnie większe możliwości w łączności niż konkurencyjne produkty.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w załączonej informacji prasowej. Znajdą tam Państwo również wiele wypowiedzi partnerów branżowych na temat nowych produktów i współpracy z AMD. Ilustracje, logotypy i inne materiały związane z dzisiejszą premierą są dostępne do pobrania tutaj. Zapraszamy też do zapoznania się z wpisami na blogu AMD nt. procesorów Ryzen Embedded i EPYC Embedded.

źródło: amd/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe