agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
EDIMAX przedstawia router BR-6208AC: standard  802.11ac w dobrej cenie

EDIMAX przedstawia router BR-6208AC: standard 802.11ac w dobrej cenie

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Urządzenia sieciowe / 2014-08-05 10:44:00

EDIMAX zaprezentował nowy model dwupasmowego (2.4 i 5GHz), bezprzewodowego routera: BR-6208AC. Wyposażone w 3 anteny o dużym zysku urządzenie może działać w 5 różnych trybach: jako router, ekspander sieci Wi-Fi, punkt dostępu, klient sieci bezprzewodowej oraz WISP (ang. Wireless Internet Service Provider). W trybie WISP router tworzy bezprzewodowy most łączący nas z lokalnym dostawcą internetu, wykorzystując wbudowany moduł punktu dostępowego. W takiej konfiguracji złącza Ethernet możemy wykorzystać do podłączenia sieci lokalnej (np. kilku różnych komputerów). Przełączanie się pomiędzy trybami odbywa się za pomocą jednego kliknięcia i może być dokonane z każdego urządzenia, które znajduje się w zasięgu routera.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

[[[zdjecie,15324,duze]]] BR-6208AC, jak sama nazwa wskazuje, jest kompatybilny z najnowszym i najszybszym standardem bezprzewodowego przesyłania danych: 802.11ac, jednocześnie pozostając w zgodności ze wszystkimi dotychczas stosowanymi standardami Wi-Fi (802.11a/b/g/n). Maksymalna możliwa do osiągnięcia prędkość przesyłania danych w standardzie 802.11ac dla tego urządzenia wynosi do 300Mb/s w paśmie 2.4GHz i do 433Mb/s w paśmie 5GHz.. Najnowszy model routera Edimax pozwala na stworzenie do 8 oddzielnych sieci bezprzewodowych (po 4 na każde pasmo). Po ich ustawieniu możliwe jest przypisanie użytkowników do odpowiednich grup. Jeśli router działa jako punkt dostępu, możliwe jest przypisanie różnych VLAN ID do różnych sieci, co pozwala w prosty sposób zarządzać uprawnieniami i dostępem do zasobów. Dodatkowo router umożliwia stworzenie oddzielonej od sieci podstawowej sieci typu „Gość”. Konfiguracja routera jest intuicyjna i nie powinna sprawiać kłopotu przeciętnemu użytkownikowi komputera osobistego. Aby ją maksymalnie uprościć, wykorzystano oprogramowanie iQ Setup, pozwalające połączyć router z siecią w kilku krokach. Po ukończeniu instalacji, za pośrednictwem programu iQos możemy zarządzać ruchem przepływającym przez router, nadając priorytety poszczególnym rodzajom aktywności sieciowej (gry online, streaming wideo, używanie VoIP, sieci BitTorrent itd.).

Dwupasmowy, bezprzewodowy router AC750 BR-6208AC jest dostępny w sprzedaży od sierpnia 2014 roku w sugerowanej cenie detalicznej 169 PLN.

źródło: edimax/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe