Ekologia w branży AGD i RTV

Panasonic

Panasonic przeznaczy 2000 euro na eko-edukację

2012-10-10 17:29:00

Rusza III edycja programu Eko-szkoła w Polsce. To zakrojony na szeroką skalę międzynarodowy projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych, który powstał przy współpracy firmy Panasonic i pozarządowej Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej. Szkoły uczestniczące w Programie mają również możliwość wzięcia udziału w konkursie na „Eko-pamiętnik” i szansę na zdobycie 2000 euro dotacji na działania proekologiczne oraz sprzętu Panasonic.

czytaj więcej
Ricoh

Ekologiczne rozwiązania Ricoh na targach EcoPrint

2012-09-27 10:31:11

Na targach Eco Print Live 2012 Ricoh Europe zaprezentuje swoje portfolio ekologicznych rozwiązań i usług. Wśród technologii i usług, które zostaną zademonstrowane na targach w Berlinie, znajdują się: program Carbon Balanced Printing, inicjatywa GreenLine (ponowne użycie regenerowanych urządzeń), ploter Ricoh Pro L4000 i rozwiązanie Print&Share Eco. Uczestnicy seminariów będą mogli zapoznać się z success story firmy Crossprint, pierwszego dostawcy usług druku w Wielkiej Brytanii, którego działania są w pełni zrównoważone pod względem emisji dwutlenku węgla (carbon balanced printer).

czytaj więcej
Konica Minolta

Konica Minolta w światowym indeksie Dow Jones Sustainability

2012-09-20 12:36:00

Ranking Dow Jones Sustainability (DJSI) to pierwszy globalny indeks zrównoważonego rozwoju opracowany przez Dow Jones i szwajcarską Grupę SAM (Sustainable Asset Management). Służy on do oceny realizacji zasad polityki zrównoważonego rozwoju przez korporacje. W 2012 roku oceniono działania 2500 firm, z których jedynie 340 spełniło surowe normy i znalazło się na liście DJSI.

czytaj więcej
Jak drukować, aby ograniczyć swój wpływ na środowisko?

Jak drukować, aby ograniczyć swój wpływ na środowisko?

2012-09-12 11:57:00

Wrześniowe wydarzenia ekologiczne, takie jak Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej (16.09), Europejski Dzień bez Samochodu (22.09) oraz akcja Sprzątanie Świata (14-16.09) zachęcają do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko. Włączając się do dyskusji na temat codziennych zachowań proekologicznych, Konica Minolta radzi, w jaki sposób drukować i wykorzystywać sprzęt IT, aby jak najmniej szkodzić środowisku.

czytaj więcej
FagorMastercook promuje elektrorecykling

FagorMastercook promuje elektrorecykling

2012-09-06 11:14:00

Elektroodpady są obecnie jednym z najważniejszych wyzwań ekologicznych. Ich ilość systematycznie rośnie, a zużyte sprzęty, bez selektywnej zbiórki i recyklingu, coraz bardziej zanieczyszczają środowisko. Podczas Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu, współorganizowanych przez firmy FagorMastercook, Biosystem oraz Urząd Miasta, mieszkańcy będą mogli oddać niepotrzebne urządzenia oraz wziąć udział w szeregu akcji edukacyjnych.

czytaj więcej
Ciuch w Ruch w FagorMastercook

Ciuch w Ruch w FagorMastercook

2012-05-14 11:59:00

FagorMastercook, w ramach promowania postawy ekologicznej wśród swoich pracowników, przyłącza się do akcji „Ciuch w Ruch”, organizowanej przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Poprzez zbiórkę tekstyliów, firma pomoże chronić środowisko i wesprze podopiecznych fundacji.

czytaj więcej
Zielona Amica

Zielona Amica

2012-05-09 13:06:00

Drzew w mieście nigdy nie jest zbyt wiele. Intuicyjnie czujemy to, co udowadniają naukowcy. Drzewa podnoszą walory krajobrazu, niwelują hałas i oczyszczają powietrze. Jedno duże drzewo potrafi pochłonąć tyle dwutlenku ile wytwarzają dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych i dostarczyć tlenu dla 3 osób. Sto drzew usuwa 454 kg zanieczyszczeń rocznie, w tym 181 kg ozonu i 136 kg zanieczyszczeń pyłowych. Badania przeprowadzone w Chicago pokazały, że drzewa znajdujące się w tym mieście i jego okolicach usuwają z powietrza 5 575 ton różnego rodzaju zanieczyszczeń w ciągu jednego roku. Wartość tej oczyszczającej „pracy” drzew jest oceniana na kwotę 9,2 milionów dolarów.

czytaj więcej
Recykling pełną gębą, a raczej pełną beczką

Recykling pełną gębą, a raczej pełną beczką

2012-04-17 20:06:00

Barrique - trzecie życie drewna. Tak nazywa się najnowsza kolekcja włoskiej marki San Patrignano, która zostanie zaprezentowana w najbliższy weekend podcza Międzynarodowych Targów Meblowych w Mediolanie. Design, ekologia, kreatywność, piękno - to wszystko zbyt mało by opisać pomysłowość designerów z prowincji Rimini. Każdy z designerów zaprojektował produkty, wykorzystując zużyte beczki po winie, które również jest produkowane przez wspólnotę. Odsyłamy do opisu i galerii zdjęć zamieszczonej na stronie pięknydom24.pl.

czytaj więcej
FagorMastercook dba o środowisko

FagorMastercook dba o środowisko

2012-04-11 10:54:00

FagorMastercook, wrocławski producent sprzętu AGD, znalazł się w gronie 15. lokalnych firm, które z najwyższą starannością przestrzegają norm dotyczących wytwarzania ścieków przemysłowych i tym samym dbają o środowisko. Ranking przygotował Urząd Miejski Wrocławia, na podstawie prowadzonego nadzoru i monitoringu.

czytaj więcej
Lenovo radzi - Jak oszczędzać energię podczas korzystania z komputera?

Lenovo radzi - Jak oszczędzać energię podczas korzystania z komputera?

2012-03-30 14:30:00

W związku z obchodami „Godziny dla Ziemi 2012” (31 marca) Lenovo przedstawia 10 prostych wskazówek, które umożliwią oszczędzanie energii podczas korzystania z komputera.

czytaj więcej
Przyłącz się z Siemens do akcji WWF Godzina dla Ziemi

Przyłącz się z Siemens do akcji WWF Godzina dla Ziemi

2012-03-30 10:54:00

Pozytywna energia jest w każdym z nas, dlatego marka Siemens kolejny raz bierze udział w globalnej akcji zainicjowanej przez organizację WWF: Godzina dla Ziemi. Podejmij wyzwanie Siemens i pokaż, że energia jest w nas! Jeśli przyłączy się do nas 10.000 osób, marka Siemens podaruje zestaw energooszczędnego sprzętu AGD (lodówka, pralka i zmywarka) rodzinnemu domowi dziecka wybranemu przez Fundację Świętego Mikołaja.

czytaj więcej
FagorMastercook a troska o środowisko naturalne

FagorMastercook a troska o środowisko naturalne

2012-02-14 10:58:00

FagorMastercook intensyfikuje działania mające na celu minimalizowanie negatywnego wpływu domowych urządzeń na środowisko naturalne. Firma stawia na ekologię produktów - od momentu ich zaprojektowania, poprzez proces wytworzenia, aż po ich transport. Dopełnieniem działań jest szeroka akcja edukacyjna skierowana do pracowników.

czytaj więcej
Ricoh wśród 100.najbardziej zrównoważonych korporacji świata. Polskich firm brak

Ricoh wśród 100.najbardziej zrównoważonych korporacji świata. Polskich firm brak

2012-01-28 08:57:00

Ricoh po raz kolejny został uznany za jedną ze 100 najbardziej zrównoważonych korporacji świata (“Global 100 Most Sustainable Corporations in the World”). Lista 2012 Global 100 została ogłoszona podczas corocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w Szwajcarii.

czytaj więcej
Toshiba wchodzi na rynek inteligentnego zarządzania energią

Toshiba wchodzi na rynek inteligentnego zarządzania energią

2012-01-09 08:52:00

Toshiba potwierdziła, że wchodzi na rynek inteligentnego zarządzania energią przez koporacje i konsumentów końcowych w USA. Japoński koncern prognozuje, że uda mu się wejśc na rynek jeszcze pod koniec tego roku, a już w 2016 wygenerować zyski w wysokości około 130 milionów dolarów.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 >

PROMOCJE

Wyprzedaż błyskawiczna w Mi-home.pl - Xiaomi Redmi Note 4 w świetnej cenie

Wyprzedaż błyskawiczna w Mi-home.pl - Xiaomi Redmi Note 4 w świetnej cenie

2018-03-23

Mi-home.pl, autoryzowany sklep z urządzeniami Xiaomi, w najbliższą niedzielę (25 marca) przeprowadzi kolejną wyprzedaż błyskawiczną (flash sale). Przez 24 godziny smartfon Xiaomi Redmi Note 4 będzie dostępny  w cenie o 410 zł niższej niż standardowo.

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P