Ekologia w branży AGD i RTV

Elektrogratka w Media Markt i Saturnie

Elektrogratka w Media Markt i Saturnie

2013-03-27 13:23:00

1 kwietnia br. w sklepach Media Markt i SATURN rusza akcja edukacyjna o nazwie Elektrogratka. Obie marki, we współpracy z Organizacją Odzysku Elektro-System i Fundacją Ośrodka Edukacji Ekologicznej, będą promować prawidłowe postępowanie z elektroodpadami.

czytaj więcej
Acer

Firma Acer wysoko w rankingu Greenpeace

2013-02-19 11:55:00

Firma Acer podniosła swoją pozycję w rankingu Greenpeace Greener Electronics. W przygotowanym w 2012 roku przewodniku zajęła 4. miejsce jako firma produkująca sprzęt elektroniczny przyjazny środowisku. Acer zgodnie ze swoją strategią działań zobowiązuje się do redukcji emisji gazów cieplarnianych w obszarze produkcji oraz łańcuchu dostaw. Zadaniem raportu Greener Electronics jest podkreślenie innowacyjnych aspektów sektora elektroniki użytkowej. Klasyfikuje on działania producentów sprzętu elektronicznego na rzecz ochrony środowiska i pozwala obserwować ich rozwój w tym zakresie. W 2012 roku firma Acer zajęła 4. miejsce w rankingu Greenpeace, ze względu na podjęcie rozmów z dostawcami na temat istotnych ekologicznych zagadnień, m.in.: ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i substancji niebezpiecznych oraz stosowania w produkcji materiałów przyjaznych środowisku.

czytaj więcej
Sprzątnij grata razem z Media Markt w Częstochowie

Sprzątnij grata razem z Media Markt w Częstochowie

2012-10-25 16:26:00

Elektrośmieci nie muszą już zalegać w piwnicach, czy schowkach. Od 26 do 28 października Media Markt w Częstochowie organizuje „Eko weekend” i przyjmuje bezpłatnie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że gdybyśmy ustawili jeden na drugim wszystkie telewizory, jakie co roku zostają wymieniane na nowe, to można by z nich zbudować kolumnę blisko 50 razy wyższą niż Mount Everest.

czytaj więcej
Panasonic

Panasonic przeznaczy 2000 euro na eko-edukację

2012-10-10 17:29:00

Rusza III edycja programu Eko-szkoła w Polsce. To zakrojony na szeroką skalę międzynarodowy projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych, który powstał przy współpracy firmy Panasonic i pozarządowej Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej. Szkoły uczestniczące w Programie mają również możliwość wzięcia udziału w konkursie na „Eko-pamiętnik” i szansę na zdobycie 2000 euro dotacji na działania proekologiczne oraz sprzętu Panasonic.

czytaj więcej
Ricoh

Ekologiczne rozwiązania Ricoh na targach EcoPrint

2012-09-27 10:31:11

Na targach Eco Print Live 2012 Ricoh Europe zaprezentuje swoje portfolio ekologicznych rozwiązań i usług. Wśród technologii i usług, które zostaną zademonstrowane na targach w Berlinie, znajdują się: program Carbon Balanced Printing, inicjatywa GreenLine (ponowne użycie regenerowanych urządzeń), ploter Ricoh Pro L4000 i rozwiązanie Print&Share Eco. Uczestnicy seminariów będą mogli zapoznać się z success story firmy Crossprint, pierwszego dostawcy usług druku w Wielkiej Brytanii, którego działania są w pełni zrównoważone pod względem emisji dwutlenku węgla (carbon balanced printer).

czytaj więcej
Konica Minolta

Konica Minolta w światowym indeksie Dow Jones Sustainability

2012-09-20 12:36:00

Ranking Dow Jones Sustainability (DJSI) to pierwszy globalny indeks zrównoważonego rozwoju opracowany przez Dow Jones i szwajcarską Grupę SAM (Sustainable Asset Management). Służy on do oceny realizacji zasad polityki zrównoważonego rozwoju przez korporacje. W 2012 roku oceniono działania 2500 firm, z których jedynie 340 spełniło surowe normy i znalazło się na liście DJSI.

czytaj więcej
Jak drukować, aby ograniczyć swój wpływ na środowisko?

Jak drukować, aby ograniczyć swój wpływ na środowisko?

2012-09-12 11:57:00

Wrześniowe wydarzenia ekologiczne, takie jak Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej (16.09), Europejski Dzień bez Samochodu (22.09) oraz akcja Sprzątanie Świata (14-16.09) zachęcają do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko. Włączając się do dyskusji na temat codziennych zachowań proekologicznych, Konica Minolta radzi, w jaki sposób drukować i wykorzystywać sprzęt IT, aby jak najmniej szkodzić środowisku.

czytaj więcej
FagorMastercook promuje elektrorecykling

FagorMastercook promuje elektrorecykling

2012-09-06 11:14:00

Elektroodpady są obecnie jednym z najważniejszych wyzwań ekologicznych. Ich ilość systematycznie rośnie, a zużyte sprzęty, bez selektywnej zbiórki i recyklingu, coraz bardziej zanieczyszczają środowisko. Podczas Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu, współorganizowanych przez firmy FagorMastercook, Biosystem oraz Urząd Miasta, mieszkańcy będą mogli oddać niepotrzebne urządzenia oraz wziąć udział w szeregu akcji edukacyjnych.

czytaj więcej
Ciuch w Ruch w FagorMastercook

Ciuch w Ruch w FagorMastercook

2012-05-14 11:59:00

FagorMastercook, w ramach promowania postawy ekologicznej wśród swoich pracowników, przyłącza się do akcji „Ciuch w Ruch”, organizowanej przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Poprzez zbiórkę tekstyliów, firma pomoże chronić środowisko i wesprze podopiecznych fundacji.

czytaj więcej
Zielona Amica

Zielona Amica

2012-05-09 13:06:00

Drzew w mieście nigdy nie jest zbyt wiele. Intuicyjnie czujemy to, co udowadniają naukowcy. Drzewa podnoszą walory krajobrazu, niwelują hałas i oczyszczają powietrze. Jedno duże drzewo potrafi pochłonąć tyle dwutlenku ile wytwarzają dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych i dostarczyć tlenu dla 3 osób. Sto drzew usuwa 454 kg zanieczyszczeń rocznie, w tym 181 kg ozonu i 136 kg zanieczyszczeń pyłowych. Badania przeprowadzone w Chicago pokazały, że drzewa znajdujące się w tym mieście i jego okolicach usuwają z powietrza 5 575 ton różnego rodzaju zanieczyszczeń w ciągu jednego roku. Wartość tej oczyszczającej „pracy” drzew jest oceniana na kwotę 9,2 milionów dolarów.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P