Ekologia w branży AGD i RTV

Panasonic: inteligentne rozwiązania energetyczne na targach Eco-Products 2011

Panasonic: inteligentne rozwiązania energetyczne na targach Eco-Products 2011

2011-12-16 11:13:00

Panasonic prezentuje obecne i planowane na przyszłość rozwiązania energetyczne na jednej z największych imprez targowych poświęconych ochronie środowiska - Eco-Products 2011. Rozwiązania i produkty Panasonic można podziwiać w dniach 15-17 grudnia 2011 w Tokijskim Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym.

czytaj więcej
ASUS U53SD Bamboo - ekologiczny notebook

ASUS U53SD Bamboo - ekologiczny notebook

2011-12-13 11:45:00

ASUS U53SD Bamboo zdobył certyfikat neutralności węglowej PAS 2060:2010. Certyfikacja oznacza, że U53SD jest pierwszym notebookiem na świecie charakteryzującym się zerową emisją węgla w skali całego cyklu produkcyjnego. ASUS jest pierwszym producentem, któremu udało się spełnić wymagania stawiane przed firmami starającymi się o PAS 2060:10.

czytaj więcej
Xerox

Xerox otrzymał nagrodę BERTL’s BEST za przyjazną środowisku technologię stałego atramentu

2011-12-12 14:50:00

Rozwijana przez Xeroxa technologia stałego atramentu - Solid Ink - została nagrodzona w kategorii Best Eco-Friendly Ink Technology. Amerykańska firma konsultingowa BERTL, zajmująca się m.in. badaniami i testowaniem rozwiązań technologicznych stosowanych w branży poligraficznej, przyznała Xeroxowi wyróżnienie m.in. za łatwe w obsłudze i przyjazne środowisku rozwiązania. Urządzenia oparte na technologii stałego atramentu produkują nawet do 90% mniej odpadów niż porównywalne drukarki laserowe.

czytaj więcej
Panasonic

Panasonic tworzy eko fabrykę i przedstawia nową technologię recyklingu chemicznego

2011-11-18 10:18:00

Panasonic, poinformowała o nadaniu swojemu zakładowi w mieście Kasugai w prefekturze Aichi statusu Fabryki Eco Ideas (Pomysłów Ekologicznych). Jest to modelowa fabryka stanowiąca ucieleśnienie strategii firmy Panasonic. W Deklaracji Eco Ideas określono działania z zakresu zarządzania środowiskowego w średniej i długiej perspektywie czasowej, zgodnie z planem działań ekologicznych Green Plan 2018 firmy Panasonic. Panasonic Ecology Systems wdroży tę deklarację jako filar zarządzania biznesowego we wszystkich swoich zakładach.

czytaj więcej
Ekologiczne nawyki dzięki sortownikom Franke

Ekologiczne nawyki dzięki sortownikom Franke

2011-11-14 13:33:00

Sortowanie odpadków produkowanych przez gospodarstwa domowe nie jest już tylko modą, ale powoli staje się koniecznością i godnym naśladowania nawykiem coraz bardziej popularnym w naszym społeczeństwie. Rosnąca świadomość ekologiczna Polaków sprawia, że coraz więcej z nas sortuje odpadki w domu. Segregacja śmieci pozwala przynajmniej częściowo odzyskać surowce wykorzystane głównie do produkcji jednorazowych opakowań. Takie pozytywne nawyki pozwalają ograniczyć obszary zajęte przez wysypiska, zużycie surowców oraz emisję szkodliwych gazów powstających podczas spalania odpadków.

czytaj więcej
Ecoodpowiedzialni - razem z Sony pobij rekord zbiórki elektrośmieci

Ecoodpowiedzialni - razem z Sony pobij rekord zbiórki elektrośmieci

2011-10-21 09:34:00

Już piąty raz w Warszawie odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci i baterii pod hasłem „ecoodpowiedzialni”, organizowana przez Sony, C.H. Arkadia i Europejską Platformę Recyklingu.

czytaj więcej
BenQ SmartEco w projektorach - oszczędność i ekologia

BenQ SmartEco w projektorach - oszczędność i ekologia

2011-09-29 11:09:00

SmartEco to pierwsze - w projektorach DLP - rozwiązanie, łączące pozornie niemożliwe, czyli jednocześnie pełną jasność, zmniejszone zużycie energii (do 50%) i wydłużenie żywotności lampy (o 80%). Do końca 2011 roku BenQ wypuści na rynek 7 projektorów SmartEco, będą to modele: MX813ST, MX850UST, MW851UST, MW712, MS513, MX514 i MW516.

czytaj więcej
Ricoh otrzymał status - Prime - za działalność społeczną i ekologiczną

Ricoh otrzymał status - Prime - za działalność społeczną i ekologiczną

2011-08-17 09:32:00

Ricoh otrzymał od oekom research status “Prime” w ratingu korporacyjnym oekom. Ricoh został tak wysoko oceniony ze względu na: wdrażanie wszechstronnych możliwości wielokrotnego wykorzystania produktu; wdrożenie ambitnego programu mającego na celu redukcję zużycia energii przez produkty Ricoh; działania mające na celu wydłużenie cyklu życia produktów i redukcję wytwarzanych przez nie emisji. Ricoh zyskał także uznanie za sposób zarządzania i standardy etyczne, którymi się kieruje.

czytaj więcej
Odkurzasz - pomagasz

Odkurzasz - pomagasz

2011-08-13 13:52:00

Odkurzanie nabrało znaczenia. Wystarczy kupić jeden z ekologicznych odkurzaczy marki Electrolux, by przyczynić się do sprzątania świata. „Czystsze oceany z każdym kolejnym odkurzaczem”- to hasło kampanii, w której za każdy sprzedany odkurzacz z linii GREEN ECO firma, przekaże część dochodu na wsparcie organizacji ekologicznych Algalita i 5 Gyres. Organizacje te badają zanieczyszczenie mórz i oceanów tworzywami sztucznymi. Ich współpraca z Electrolux rozpoczęła się od projektu „Odkurzacze z morza”, którego celem było zwrócenie uwagi na „plastikowy paradoks”.

czytaj więcej
Zostań przyjacielem foki szarej - rusza akcja marki Bosch

Zostań przyjacielem foki szarej - rusza akcja marki Bosch

2011-08-03 16:30:00

Tworzeniu innowacyjnego sprzętu AGD, który zużywa niewielką ilość energii i wody, oraz zachowaniu gatunków dzikich zwierząt przyświeca wspólny cel - ochrona środowiska naturalnego. Dlatego w tym roku marka Bosch już po raz drugi wspiera program ochrony foki szarej organizacji WWF. Pierwsza część akcji, czyli wypuszczenie do Bałtyku grupy młodych fok, miała miejsce pod koniec maja w Słowińskim Parku Narodowym. Od początku sierpnia atrakcyjnemu propagowaniu wiedzy o ekologii oraz życiu fok posłuży wyjątkowa strona internetowa www.przyjaciel-foki.pl przygotowana przez markę Bosch oraz WWF. Ambasadorem tej kampanii został aktor Rafał Królikowski.

czytaj więcej
Ekologia w biznesie jest bardziej opłacalna

Ekologia w biznesie jest bardziej opłacalna

2011-07-12 09:16:00

Obniżanie kosztów w firmie to już nie tylko energooszczędne żarówki i mniej energochłonna klimatyzacja. Firmy zmniejszają też zakupy papieru i inwestują w bardziej oszczędne urządzenia wielofunkcyjne do biura.

czytaj więcej
Electrolux: rady dla oszczędnych

Electrolux: rady dla oszczędnych

2011-06-25 11:20:00

Nadeszło lato. W słoneczne, upalne dni nasze chłodziarki mają szczególnie dużo pracy. Nie dość, że temperatura na zewnątrz jest wysoka, to jeszcze znacznie częściej sięgamy do ich wnętrza, aby wyjąć zimne napoje czy inne schłodzone produkty. Electrolux, producent m.in. innowacyjnych chłodziarek FreshForst Free, które dłużej zachowują świeżość produktów, poleca kilka prostych sposobów, aby ułatwić życie chłodziarce, a przy okazji zaoszczędzić energię elektryczną i pieniądze.

czytaj więcej
Logitech: jak ujarzmić moc słońca?

Logitech: jak ujarzmić moc słońca?

2011-06-22 11:51:00

Słońce jest największym dostępnym dla nas źródłem energii. W ciągu zaledwie godziny produkuje jej tyle, ile 6,8 miliarda ludzi zużywa w całym roku. Inżynierowie Logitech, projektujący klawiaturę zasilaną światłem - Logitech Wireless Solar Keyboard K750 - zebrali kilka zaskakujących faktów dotyczących wykorzystania energii największej gwiazdy Układu Słonecznego.

czytaj więcej
HP

Endesa ograniczy emisję dwutlenku węgla o niemal 1,3 mln kg dzięki rozwiązaniom HP

2011-06-14 14:43:00

Jako bezdyskusyjny lider w dziedzinie usług zarządzania drukiem (MPS), HP pomaga firmie Endesa S.A. znacznie ograniczyć zużycie energii. W styczniu 2008 r. firmy HP i Endesa, S.A., która zajmuje się dostawami elektryczności, podpisały pięcioletni kontrakt, aby obniżyć koszty druku, a tym samym wprowadzić efektywniejszą konserwację floty skanerów i drukarek.
Marko Tarkiainen, Vice President of Managed Enterprise Solutions Sales in Europe, Middle East and Africa, podkreśla zalety usług MPS świadczonych przez HP na rzecz Endesy.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 >

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P