Ekologia w branży AGD i RTV

Sony - Zbiórka elektrośmieci

Sony - Zbiórka elektrośmieci

2011-03-18 13:03:00

Już czwarty raz w Warszawie odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci i baterii pod hasłem „ecoodpowiedzialni” współorganizowana przez firmę Sony, C.H. Arkadia i Europejską Platformę Recyklingu. Ecoodpowiedzialni - dołącz do nas kolejny raz.

czytaj więcej
Eko: Badania na południu Chile trwają

Eko: Badania na południu Chile trwają

2011-03-16 11:52:00

Ekspedycja morska u wybrzeży Chile trwa. Brit Ligget, zwyciężczyni konkursu zorganizowanego przez firmę Electrolux oraz organizację 5 Gyres na członka wyprawy relacjonuje codzienne życie na statku oraz postęp badań. Celem ekspedycji jest zbadanie zanieczyszczenia wód oceanicznych odpadami z tworzyw sztucznych, które można by było ponownie wykorzystać m.in. do produkcji urządzeń gospodarstwa domowego.

czytaj więcej
Eko Electrolux: Kanał Beagle pod eko-lupą

Eko Electrolux: Kanał Beagle pod eko-lupą

2011-03-05 09:57:00

Plastik ma wiele zalet. Jednak, kiedy znajdzie się w nieodpowiednim miejscu, staje się zagrożeniem. Firma Electrolux, jeden z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego, zapoczątkowała projekt „Odkurzacze z morza”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia mórz i oceanów plastikiem w sytuacji, gdy na lądzie brakuje tego tworzywa do produkcji ekologicznych urządzeń gospodarstwa domowego.

czytaj więcej
Konica Minolta - branżowy lider w dziedzinie ekologii

Konica Minolta - branżowy lider w dziedzinie ekologii

2011-03-02 07:44:00

Konica Minolta znalazła się na tegorocznej niezależnej liście Global 100, klasyfikującej najbardziej ekologiczne przedsiębiorstwa z całego świata. Firma zajęła na niej 70. miejsce. Jest to najwyższa lokata spośród wszystkich producentów urządzeń drukujących. Konica Minolta od lat jest wierna idei zrównoważonego rozwoju, dodatkowo realizując bardzo restrykcyjny program ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.

czytaj więcej
Lenovo ThinkPad jako pierwszy notebook uzyskuje złotą...

Lenovo ThinkPad jako pierwszy notebook uzyskuje złotą...

2011-02-18 11:14:00

...ocenę Underwriters Laboratories Environment. Firma Lenovo poinformowała, że jako pierwszy producent uzyskała ocenę złotą (Gold) w kategorii notebooków w ramach nowej certyfikacji produktów ekologicznych Sustainable Product Certification (SPC) prowadzonej przez UL Environment. Badacze UL Environment przetestowali notebook ThinkPad T420, który trafi na rynek w tym miesiącu, pod kątem zgodności z trzema najbardziej rygorystycznymi i prestiżowymi kryteriami.

czytaj więcej
Amica - firma przyjazna środowisku

Amica - firma przyjazna środowisku

2011-01-24 15:45:53

Sąsiedztwo zobowiązuje. Lokalizacja firmy Amica w bliskim sąsiedztwie Puszczy Noteckiej czyli unikatowego kompleksu leśnego sprawia, że każdego dnia troska o środowisko naturalne jest dla nas sprawą szczególnej wagi. Od wielu lat Amica konsekwentnie realizuje politykę proekologiczną, a jednym z jej ważnych etapów było wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskiem opartym na normie ISO14001 oraz uzyskanie certyfikatu zarządzania BHP według wymagań normy PN-N-18001 i OHSAS 18001, które wraz z innymi pozwalają na znakowanie wyrobów znakiem CE.

czytaj więcej
Nowy rekord świata marki Bosch - 6,5 l wody na 13 kompletów naczyń

Nowy rekord świata marki Bosch - 6,5 l wody na 13 kompletów naczyń

2010-12-23 08:31:00

Historia sukcesu zmywarek ActiveWater Eco marki Bosch pisze ciąg dalszy: specjalista w dziedzinie AGD znów przykręca śrubę zużycia i w najnowszej generacji wysokowydajnych zmywarek zmniejsza zapotrzebowanie wody o pół litra w programie standardowym, ustanawiając rekord świata w oszczędności tego surowca*. Ten kolejny wzrost efektywności stał się możliwy dzięki dalszej optymalizacji innowacyjnej technologii Bosch.

czytaj więcej
Masz już tylko 4 dni: zgłoś swój ekopomysł do Sony

Masz już tylko 4 dni: zgłoś swój ekopomysł do Sony

2010-12-09 11:04:00

Już tylko cztery dni pozostały na zgłaszanie pomysłów w ramach prowadzonego przez Sony i WWF projektu, który ma pomóc w zachowaniu zasobów naszej planety. Zgłoszone pomysły będą oceniane przez czołowych specjalistów z dziedziny techniki, a autor pomysłu wybranego do realizacji zostanie zaproszony do współpracy z Sony przy jego wdrażaniu. Pomysły można zgłaszać tylko do północy 13 grudnia.

czytaj więcej
Samoczyszczący program Gorenje SterilTub

Samoczyszczący program Gorenje SterilTub

2010-12-03 11:03:00

Pranie bielizny w niskich temperaturach, przy użyciu wolnych od fosforanów, łagodnych środków piorących, jest przyjazne dla środowiska, ale ma również pewne wady. W takich warunkach doskonale rozwijają się bakterie, które wraz z pozostałościami środków piorących i brudu osadzają się w bębnie pralki. W rezultacie prawidłowo wyprana i wysuszona bielizna przy pierwszym kontakcie z wilgocią zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach. Powstaje wrażenie, że bielizna nie została dobrze wyprana i rzadko komu przychodzi do głowy, że w rzeczywistości winę za ten stan rzeczy ponoszą bakterie.

czytaj więcej
Electrolux i Philips - Ekologiczny tandem

Electrolux i Philips - Ekologiczny tandem

2010-11-26 13:11:00

Electrolux i Philips z dumą przedstawiają nowe worki do odkurzaczy s-bag GREEN wykonane ze skrobi kukurydzianej. Przez wiele lat konsumenci stali przed nie lada wyzwaniem, poszukując właściwego worka do odkurzacza wśród tysięcy modeli worków dostępnych na rynku. Aby ułatwić im to zadanie, w 2001 roku, firmy Electrolux i Philips stworzyły nowe standardowe worki s-bag pasujące do odkurzaczy marek Electrolux, AEG, Philips i Zanussi. Od tego momentu wystarczyło, że konsument zapamiętał tylko jedną nazwę: s-bag.

czytaj więcej
Elektrośmieci pod kontrolą

Elektrośmieci pod kontrolą

2010-11-25 16:29:00

W niemal każdej firmie, ale także i w domu, pojawia się problem składowania lub utylizacji starych komputerów, podzespołów, monitorów czy drukarki. Zazwyczaj zużyty i zepsuty sprzęt ląduje na śmietniku, a takie postępowanie narusza prawo. Zarówno ustawa o odpadach, jak i ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym wskazują ściśle określone sposoby pozbycia się tego rodzaju odpadów. W przypadku gospodarstwa domowego wystarczy przy zakupie zgłosić potrzebę utylizacji sprzętu lub odwieźć urządzenie do punktu zbierania elektrośmieci, który znajduje się w każdej gminie.

czytaj więcej
Nvidia

Najbardziej ekologiczne superkomputery na świecie wykorzystują procesory graficzne NVIDIA Tesla

2010-11-19 13:44:00

Według opublikowanej dziś listy “Green500”, klasyfikującej superkomputery cechujące się najwyższą efektywnością energetyczną, maszyny oparte na procesorach graficznych Tesla™ firmy NVIDIA® są jedynymi superkomputerami o wydajności powyżej 1 PetaFLOPS, które znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

czytaj więcej
Amica - Technologia przyjazna środowisku

Amica - Technologia przyjazna środowisku

2010-11-17 12:20:00

Ekologia, oszczędność, zdrowie i trwałość to główne hasła kampanii jaką Amica realizuje we współpracy z niemiecką firmą Schott Ceran. W listopadzie wystartowała promocja na płyty i kuchnie ze szkłem ceramicznym Schott Ceran. Do wygrania jedna z 40 wag kuchennych! Poznaj szczegóły!

czytaj więcej
Odkurzacz z Morza Bałtyckiego

Odkurzacz z Morza Bałtyckiego

2010-11-06 19:16:00

Odkurzacz z Morza Bałtyckiego powstał z plastiku zebranego w trzech wybranych lokalizacjach na terenie Polski, Szwecji i Łotwy. W Szwecji rozdano przechodniom małej przystani Sandhamn położonej na jednej a wysp Archipelagu Sztokholmskiego specjalne koperty z logo Vac from the Sea. Do kopert wkładano zebrane śmieci i w ten sposób wysyłano je do Electrolux.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 >

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P