Ekologia w branży AGD i RTV

HP

Endesa ograniczy emisję dwutlenku węgla o niemal 1,3 mln kg dzięki rozwiązaniom HP

2011-06-14 14:43:00

Jako bezdyskusyjny lider w dziedzinie usług zarządzania drukiem (MPS), HP pomaga firmie Endesa S.A. znacznie ograniczyć zużycie energii. W styczniu 2008 r. firmy HP i Endesa, S.A., która zajmuje się dostawami elektryczności, podpisały pięcioletni kontrakt, aby obniżyć koszty druku, a tym samym wprowadzić efektywniejszą konserwację floty skanerów i drukarek.
Marko Tarkiainen, Vice President of Managed Enterprise Solutions Sales in Europe, Middle East and Africa, podkreśla zalety usług MPS świadczonych przez HP na rzecz Endesy.

czytaj więcej
FagorMastercook promuje Eko-wakacje

FagorMastercook promuje Eko-wakacje

2011-06-08 12:40:00

FagorMastercook, jeden z największych producentów AGD w Polsce, rusza z kolejną akcją edukacyjną skierowaną do pracowników. Tuż przed rozpoczęciem wakacji firma zachęca do prowadzenia działań proekologicznych podczas letniego wypoczynku. Tak proste czynności, jak wyrzucanie śmieci, czy zużytych baterii do odpowiednich pojemników, mają bowiem wpływ na to, czy spędzimy urlop w czystej i zadbanej okolicy.

czytaj więcej
Kwestie odpadowe w codziennych decyzjach zakupowych

Kwestie odpadowe w codziennych decyzjach zakupowych

2011-06-01 11:45:00

Sprzedajesz doniczki, albo jeszcze lepiej telewizory? Najprawdopodobniej sprowadzasz te produkty z rynków azjatyckich, często poprzez wielu importerów, pośredników, stacje transportowe... Chcesz być odpowiedzialnym przedsiębiorcą i pewnie w idealnym świecie produkowałbyś/produkowałabyś w swoim lokalnym mieście, z naturalnych materiałów, odpady przerabiając w całości na kolejne produkty (upcykling). Ale jak masz postępować w brutalnej rzeczywistości? Są na to gotowe rozwiązania.

czytaj więcej
Bosch znów pomógł fokom wrócić do Bałtyku

Bosch znów pomógł fokom wrócić do Bałtyku

2011-05-26 09:20:00

Knop, Koga, Kil, Klif, Cyklon, Cekin, Certra i Nautek. Nie są to przydomki bohaterów żeglarskich legend, lecz imiona ośmiu młodych fok, które 23 maja 2011 r. zostały wypuszczone do Bałtyku przez naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, wolontariuszy z WWF oraz przedstawicieli marki Bosch. Podobnie jak w ubiegłym roku, także tegoroczna impreza odbyła się na plaży w Czołpinie, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Była to już druga edycja programu ochrony tych zwierząt, w którą zaangażowała się firma Bosch.

czytaj więcej
Konica Minolta ekologicznie… W służbie odzysku zadrukowanego papieru

Konica Minolta ekologicznie… W służbie odzysku zadrukowanego papieru

2011-05-21 12:34:00

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przemysłu Odbarwiania Makulatury (INGEDE) zakończyło właśnie testy odbarwiania wydruków w celu recyklingu. Najwyższe lokaty w badaniach uzyskało aż pięć urządzeń Konica Minolta. Wydruki wykonane przez systemy bizhub PRO C6000, PRO C7000 oraz bizhub PRESS C6000, PRESS C7000/P i PRESS C8000 okazały się najbardziej podatne na odbarwianie… A usuwanie tuszu lub tonera z makulatury to jeden z najważniejszych procesów w recyklingu, dzięki któremu możliwe jest drugie życie papieru.

czytaj więcej
Zrób coś dobrego dla siebie, środowiska naturalnego i innych!

Zrób coś dobrego dla siebie, środowiska naturalnego i innych!

2011-05-14 10:21:00

Coraz częściej słyszymy o globalnym ociepleniu klimatu, obserwujemy trzęsienia ziemi, trąby powietrzne, tajfuny, powodzie, etc. Zastanawiamy się czemu to wszystko ma miejsce i jak do tego dochodzi. Odpowiedź jest prosta - w dobie rozwoju cywilizacyjnego otaczający nas świat także się zmienia: powstające w miejsca lasów osiedla mieszkaniowe, coraz większe zużycie energii elektrycznej w celu oświetlenia coraz większych obiektów, dymiące kominy, coraz większa ilość elektro śmieci przybliża nas do zagłady ekologicznej. Ale możemy temu wszystkiemu zapobiec lub przynajmniej w znacznym stopniu spowolnić te procesy poprzez zmianę złych nawyków i troskę o środowisko naturalne. Wystarczy naprawdę niewiele, by ochronić naszą planetę i nas samych przed licznymi zagrożeniami.

czytaj więcej
Electrolux stawia na zrównoważony rozwój

Electrolux stawia na zrównoważony rozwój

2011-05-14 10:01:00

W 2010 roku najbardziej przyjazne dla środowiska produkty Electrolux stanowiły 22%  sprzedanych urządzeń i dały 35% dochodu brutto. Sprzedaż produktów z linii Green Range, czyli najbardziej wodo- i energooszczędnych urządzeń, stale rośnie od momentu wprowadzenia ich na rynek w 2008 roku. To tylko niektóre wnioski z raportu Sustainability matters, przedstawiającego strategię Grupy i postępy we włączaniu idei zrównoważonego rozwoju do działań biznesowych.

czytaj więcej
Efektywność energetyczna data center - inwestycja w oszczędność

Efektywność energetyczna data center - inwestycja w oszczędność

2011-05-09 12:08:00

Każde przedsiębiorstwo dąży do minimalizacji kosztów. Firmy, które posiadają własne serwerownie lub data center doskonale wiedzą, że utrzymanie i unowocześnianie wysoce wyspecjalizowanej infrastruktury IT kosztuje. Sposobem na redukcję wydatków są bardziej energooszczędne generacje serwerów, które pojawiają się co kilka lat na rynku. Z przygotowanego przez Greenpeace raportu „Make IT Green” wynika, że choć przedsiębiorstwa przywiązują wagę do ochrony środowiska, to głównym czynnikiem wdrażania coraz bardziej energooszczędnych technologii są oszczędności.

czytaj więcej
Leasing odnawialny

Leasing odnawialny

2011-05-04 10:02:00

Ekolodzy i naukowcy od lat biją na alarm. Gazy cieplarniane niebezpiecznie zmieniają klimat naszej planety, a odpowiada za to m.in. przemysł i rozwinięta cywilizacja techniczna. Liczby przemawiają do wyobraźni: wyprodukowanie jednego notebooka generuje ok. 200 kg CO2, a pojedynczy komputer, jakich tysiące używamy w naszych domach i biurach, rocznie wytwarza prawie 130 kg tego gazu. To tylko dwa przykłady z bardzo szerokiej gamy sprzętu, który z jednej strony ułatwia nam życie, ale z drugiej przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego.

czytaj więcej
Zielony przewodnik Lenovo

Zielony przewodnik Lenovo

2011-04-27 11:25:00

Komputery to nieodłączny element naszego życia. Za ich pomocą tworzymy, porozumiewamy się, dostarczamy rozrywki oraz z niej korzystamy. Czy można wyobrazić sobie współczesne życie bez notebooka lub komputera stacjonarnego? Konsumenci coraz większą uwagę zwracają na kwestie ochrony środowiska i starają się zachować równowagę pomiędzy troską o środowisko a chęcią korzystania z urządzeń wymagających energii. Firma Lenovo rozumie potrzebę tej równowagi i stara się ją zapewnić w swoich produktach.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P