Ekologia w branży AGD i RTV

Twoja firma w służbie środowisku, czyli poradnik ekoodpowiedzialnego przedsiębiorcy

Twoja firma w służbie środowisku, czyli poradnik ekoodpowiedzialnego przedsiębiorcy

2011-04-16 11:11:00

Nieużywany bądź zużyty sprzęt elektroniczny jest bezpośrednim zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Szkodliwe pierwiastki zawarte w produktach elektronicznych mogą nieodwracalnie skazić glebę, wodę i powietrze. Najwięcej takiego sprzętu generują firmy i przedsiębiorstwa. Każdy klient instytucjonalny, podobnie jak prywatny, zobowiązany jest do odpowiedniego gospodarowania starymi telefonami komórkowymi.

czytaj więcej
Ekoodpowiedzialność -  nasze postępowanie naprawdę ma znaczenie!

Ekoodpowiedzialność - nasze postępowanie naprawdę ma znaczenie!

2011-04-02 17:23:28

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak wielkie znaczenie może mieć z pozoru niewinna decyzja podjęta w sklepie z elektroniką lub kilka minut poświęcone na sprzedanie np. telefonu komórkowego wyspecjalizowanej firmie zajmującej się ponownym wykorzystaniem tych urządzeń. Postępując według kilku prostych zasad możemy w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia stopnia zanieczyszczenia przyrody!

czytaj więcej
Na tropie plastikowych śmieci

Na tropie plastikowych śmieci

2011-03-26 12:59:00

Wielka Pacyficzna Plama Śmieci, czyli dryfująca po Oceanie Spokojnym wyspa złożona z plastikowych odpadów, została już dokładnie zbadana i opisana przez naukowców. Nadal jednak niewiele wiadomo o plastikowych zanieczyszczeniach w odległych regionach oceanów, takich jak Kanał Beagle u wybrzeży Chile. Zakończona niedawno wyprawa badawcza zorganizowana przez 5Gyres miała na celu zdobycie nowych informacji na ten temat. Wzięła w niej udział amerykańska bloggerka Brit Liggett reprezentująca zainicjowany przez Electrolux projekt „Odkurzacze z morza”. W trakcie ekspedycji, praktycznie na końcu świata, badacze znaleźli różne plastikowe śmieci.

czytaj więcej
Electrolux: Światowy Dzień Wody

Electrolux: Światowy Dzień Wody

2011-03-22 11:36:00

Światowy Dzień Wody, obchodzony 22 marca, to okazja, aby przypomnieć o problemach związanych z ograniczonymi zasobami wody pitnej na świecie. „Jak wskazują obliczenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 884 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł wody. Oznacza to w przybliżeniu, że jedna ósma mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych spożywaniem zanieczyszczonej wody.” Polska Akcja Humanitarna angażuje się w pomoc w krajach najbardziej dotkniętych suszą. Z pieniędzy zebranych od firm i osób prywatnych buduje studnie, które umożliwiają życie tysiącom ludzi.

czytaj więcej
Panasonic uczy najmłodszych ekologii

Panasonic uczy najmłodszych ekologii

2011-03-20 10:28:00

Firma Panasonic wraz z Fundacją na rzecz Edukacji Ekologicznej - organizuje projekt edukacyjny „Eko-szkoła”. Projekt przeznaczony jest głównie dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 11 lat. Celem projektu „Eko-szkoła” jest szerzenie wiedzy na temat zmian klimatycznych i możliwości ochrony naszej planety poprzez naukę i zabawę, w przystępny i zrozumiały dla dzieci sposób.

czytaj więcej
Sony - Zbiórka elektrośmieci

Sony - Zbiórka elektrośmieci

2011-03-18 13:03:00

Już czwarty raz w Warszawie odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci i baterii pod hasłem „ecoodpowiedzialni” współorganizowana przez firmę Sony, C.H. Arkadia i Europejską Platformę Recyklingu. Ecoodpowiedzialni - dołącz do nas kolejny raz.

czytaj więcej
Eko: Badania na południu Chile trwają

Eko: Badania na południu Chile trwają

2011-03-16 11:52:00

Ekspedycja morska u wybrzeży Chile trwa. Brit Ligget, zwyciężczyni konkursu zorganizowanego przez firmę Electrolux oraz organizację 5 Gyres na członka wyprawy relacjonuje codzienne życie na statku oraz postęp badań. Celem ekspedycji jest zbadanie zanieczyszczenia wód oceanicznych odpadami z tworzyw sztucznych, które można by było ponownie wykorzystać m.in. do produkcji urządzeń gospodarstwa domowego.

czytaj więcej
Eko Electrolux: Kanał Beagle pod eko-lupą

Eko Electrolux: Kanał Beagle pod eko-lupą

2011-03-05 09:57:00

Plastik ma wiele zalet. Jednak, kiedy znajdzie się w nieodpowiednim miejscu, staje się zagrożeniem. Firma Electrolux, jeden z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego, zapoczątkowała projekt „Odkurzacze z morza”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia mórz i oceanów plastikiem w sytuacji, gdy na lądzie brakuje tego tworzywa do produkcji ekologicznych urządzeń gospodarstwa domowego.

czytaj więcej
Konica Minolta - branżowy lider w dziedzinie ekologii

Konica Minolta - branżowy lider w dziedzinie ekologii

2011-03-02 07:44:00

Konica Minolta znalazła się na tegorocznej niezależnej liście Global 100, klasyfikującej najbardziej ekologiczne przedsiębiorstwa z całego świata. Firma zajęła na niej 70. miejsce. Jest to najwyższa lokata spośród wszystkich producentów urządzeń drukujących. Konica Minolta od lat jest wierna idei zrównoważonego rozwoju, dodatkowo realizując bardzo restrykcyjny program ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.

czytaj więcej
Lenovo ThinkPad jako pierwszy notebook uzyskuje złotą...

Lenovo ThinkPad jako pierwszy notebook uzyskuje złotą...

2011-02-18 11:14:00

...ocenę Underwriters Laboratories Environment. Firma Lenovo poinformowała, że jako pierwszy producent uzyskała ocenę złotą (Gold) w kategorii notebooków w ramach nowej certyfikacji produktów ekologicznych Sustainable Product Certification (SPC) prowadzonej przez UL Environment. Badacze UL Environment przetestowali notebook ThinkPad T420, który trafi na rynek w tym miesiącu, pod kątem zgodności z trzema najbardziej rygorystycznymi i prestiżowymi kryteriami.

czytaj więcej
< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P