agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Ekspres kapsułkowy - Twoja namiastka kawiarni. Czy, aby na pewno?

Ekspres kapsułkowy - Twoja namiastka kawiarni. Czy, aby na pewno?

EKSPRESY DO KAWY / Ekspresy ciśnieniowe na kapsułki / 2018-07-22 19:11:37

Na dzień dobry zaznaczmy, że jesteśmy kawoszami. I to coraz bardziej świadomymi. Wypijamy kawy wiele, każdego dnia. I jest różnica między kawą z ekspresu kolbowego, do przygotowania której wykorzystaliśmy świeżo zmieloną Lavazzę, a kawą smakową  przyrządzoną z ekspresu na kapsułki. Oczywiście wyżej wspomniane kawy są dla każdego. Jeśli mówimy o najlepszych kawach, to trzeba szukać na małych plantacjach, nie na hodowlach przemysłowych, czyli coś powyżej 80 punków w skali SCAA. O kawie moglibyśmy sporo, poniżej jednak kilka rad dotyczących ekspresów kapsułkowych, czyli namiastki kawy w naszym domu. 

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nie zdradzę miejsca i czasu, ale był to dworzec PKP. Jeszcze przed "generalnym remontem", czyli nie był taki fajny, jak te co są teraz. I nie było wtedy takich rarytasów jak Costa Coffee, czy Starbucks, więc aby napić się czegoś należało udać się do Baru. Urodziłem się chwilę po tym, jak to Wałęsa postanowił przeskoczyć mur w stoczni, więc za kawą z fusami nie przepadam, ale lubię napić się dobrej czarnej. W barze, na wspominanym dworcu poprosiłem o kawę. 

Espresso, poproszę!

Nie ma z ekspresu! Jest czarna albo mogę dolać Panu mleka.

...uuuu....to poproszę czarną. Bez cukru!

I na szklanym talerzyku, dostałem szklankę (bez uchwytu) wypełnioną po brzegi gorącą kawą. Napiłem się może dwa łyki, bo nie wiedziałem nawet jak podnieść gorącą szklankę do góry, żeby zasmakować "czarnego naparu" i nie poparzyć się.

Rano, czy po południu. Duża, mała, czarrna, biała, espresso i z ekspresu:), latte... zrobiona samodzielnie w domu, czy też smakowana w restauracji. Polacy lubią pić i piją kawę. Dlatego wiele firm postanowiło pomóc użytkownikom i kawa z restauracji została przeniesiona pod domowe strzechy.  Szybko, prosto i w róznych wariantach. Idealnym rozwiązaniem do tego są właśnie ekspresy kapsułkowe.

Wady i zalety

Powyższą historię z dworca PKP przytoczyłem nie nadaremno. Było to bardzo dawno, krótko po studiach, ale dziś wiem, że z każdą kolejną wypitą filiżanką kawy, Twoja wiedza i chęć smakowania powiększa się. Za każdym kolejnym razem Twój gust staje się bardziej wysublimowany i nie chcesz już pić "mocnej dworcowej", tylko cieszyć się smakiem i zapachem prawdziwej.  Ekspresy kapsułkowe są idealnym rozwiązaniem, dla tych którzy kawy się uczą lub po prostu są na etapie, że kawa to kawa, a jak smakowa to lepiej. Więc produkt ten sprawdza się idealnie. Ekspres kapsułkowy nie jest drogi, prosty w obsłudze i w utrzymaniu czystości, a co najważniejsze...można uzyskiwać różne smaki.

Do wad należy fakt, że to kapsułki, czesto zatem jesteśmy uzależnieni od producenta i jego oferty oraz po raz drugi, że to kapsułki...jakość i zawartość coraz lepsza (zapewnienia proucentów, ale tak między Bogiem a prawdą, to po co mielić dobrej jakości kawę. Mielimy słaby towar, bo można coś dodać, wymieszać itp.), ale to wciąż kapsułki. Producenci oferują także kapsułki wielokrotnego użytku, czyli dają Ci kapsułę, która pasuje do ekspresu, a Ty samemu musisz zmielić sobie kawę, zapakować do kapsułki i...halo, tu Ziemia!

Jaki ekspres kapsułkowy wybrać?

W Internetach jest dziesiątki artykułów poradnikowych typu, jaki ekspres wybrać, 10. najlepszych ekspresów kapsułkowych, czy nowy sposób, dzięki... większość, to artykuły sponsorowane, ale co możemy poradzić, to zwrócić uwagę na kilka szczegółów tj. serwis sprzedającego w Polsce oraz automatyczne czyszczenie i odkamienianie. Reszta, to dodatki. Oferta jest ogromna. Kształt, kolor, moc i cena.... ogranicza Cię tylko wyobraźnia i fakt, że po jakimś czasie będziesz chciał posmakować lepszej (czyt. prawdziwej) kawy, więc zamienisz kapsułki na kolbę lub automat.

Więcej przepisów i porad dotyczących kawy w zakładce na agdrtv24.pl

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe