agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Energooszczędne okapy Ciarko Design

Energooszczędne okapy Ciarko Design

DUŻE AGD / Okapy kuchenne / 2014-01-17 16:15:00

Z badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych wynika, że ponad połowa Polaków wymaga od sprzętu AGD oszczędności energii, a 41% zwraca szczególną uwagę na niskie koszty eksploatacji. Dlatego też silniki montowane w okapach kuchennych Ciarko Design charakteryzują się najlepszymi parametrami użytkowymi, a w porównaniu do standardowych okapów dostępnych na rynku, także kilkukrotnie mniejszym zużyciem energii i mniejszą emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Producenci urządzeń gospodarstwa domowego stają przed nowym wyzwaniem - opracowaniem takich rozwiązań technologicznych, które ograniczą zużycie energii do minimum. Wynika to przede wszystkim z potrzeb rynku, zmian cen energii elektrycznej, ale także misji firmy i świadomego podejścia do kwestii społecznej odpowiedzialności biznesu.

[[[zdjecie,13753,duze]]]

Silniki montowane w okapach Ciarko Design charakteryzuje wysoka wydajność pracy. „Pobór mocy w okapach Hydria, Illumia i Magnus wynosi 8W, natomiast w standardowych okapach dostępnych na rynku aż 50W. Przy założeniu, że z okapu korzystamy przez około dwie godziny dziennie, roczne zużycie energii wynosi odpowiednio: dla okapów Ciarko Design - 5,84 kWh, a dla standardowych - 36 kWh. Przyjmuje się, że 1 kWh zużytej energii, pochodzącej z elektrowni węglowej, odpowiada emisji 1 kg CO₂ do atmosfery. Wybierając okapy Ciarko Design przyczyniamy się zatem do ograniczenia tej emisji o ponad 30 kg” - wyjaśnia Kamil Machura, ekspert firmy Ciarko.

[[[zdjecie,13754,duze]]]

źródło: ciarko/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe