agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Epson pierwszy wśród  5. kategorii projektorów w Polsce

Epson pierwszy wśród 5. kategorii projektorów w Polsce

SPRZĘT RTV / Projektory / 2011-11-24 14:00:00

Epson jest światowym liderem w sprzedaży projektorów - pod względem liczby wszystkich projektorów sprzedanych na świecie jak i w technologii 3LCD, której jest twórcą. W Polsce Epson dzierży palmę pierwszeństwa w 5 kategoriach: kino domowe, panoramiczne WXGA i WUXGA oraz mobilne i interaktywne.

Kino domowe

Według badań firmy analizującej rynek - Futuresource - w trzech kwartałach 2011 roku Epson sprzedał 1.691 szt. projektorów do kina domowego, co daje firmie pierwsze miejsce i 36% udział w rynku oraz przewagę 15 punktów proc. nad następnym producentem. Pierwsze miejsce w tej kategoria dotyczy projektorów 720p i 1080p oddzielnie oraz łącznie.

„W ostatnim kwartale roku spodziewamy się wzrostu sprzedaży - po pierwsze tradycyjnie przed świętami rośnie zainteresowanie tymi projektorami” - mówi Aleksandra Jasińska, Visual Instruments Account Manager w Epson. „Dodatkowo, w październiku wprowadziliśmy do oferty nowe, ciekawe modele - rodzinę trzech projektorów 3D w rozdzielczości full HD 1080p, w tym jeden z bezprzewodowym przesyłaniem sygnału po Wi-Fi oraz ciekawy projektor ze stacją dokującą do iPhone, iPod i iPad.”

Projektory panoramiczne WXGA (1280x800)

Zainteresowanie projektorami panoramicznymi zauważalnie rośnie, bo jest to dziś praktycznie standardowa rozdzielczość notebooków, które są w większości źródłem sygnału dla projektorów biznesowych. W tej klasie Epson jest numerem jeden, z 28% udziałem w rynku (9 pkt. proc. więcej od kolejnego na liście).

Projektory panoramiczne WUXGA (1920×1200)

W tej klasie projektorów biznesowych Epson ma pierwszą pozycję z 30% udziałem w rynku. Barierą szybkiego wzrostu sprzedaży w tej grupie są wysokie ceny tych projektorów - to rozdzielczość większa niż full HD 1080p!

Lekkie projektory mobilne (do 2 kg)

W wielu dziedzinach biznesu projektor stał się tak powszechnym narzędziem jak notebook, stąd zainteresowanie użytkowników projektorami, które można zabrać w podróż - Epson ma rozwiązania wielkości kartki A4 i grubości 44 mm, co w praktyce oznacza, że projektor można włożyć do torby z notebookiem, zwłaszcza, że waży on zaledwie 1,6 kg. W tej kategorii Epson jest w Polsce numerem 1, z 44% udziałem w rynku i druzgocącą, ponad dwukrotną przewagą nad kolejnym graczem na rynku, który ma zaledwie 18% rynku.

Projektory interaktywne

To najmłodsza kategoria - tak naprawdę, pojawiła się dopiero w połowie 2010 roku. W Polsce ma ogromne pole do rozwoju, bo świadomość zalet interaktywności jest coraz większa - bo coraz więcej osób miało kontakt z interaktywnymi tablicami w szkołach.

Epson zajmuje w tej klasie pierwsze miejsce w Polsce z 43% udziałem w rynku i 9 pkt. proc. przewagą nad kolejnym producentem.

Wszystkie powyższe informacje rynkowe dotyczą trzech pierwszych kwartałów 2011 roku opierają się na danych firmy analitycznej Futuresource, badającej rynki na całym świecie.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe