agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Esportowe emocje i wydajne technologie dla graczy - Intel podsumowuje 2017 rok

Esportowe emocje i wydajne technologie dla graczy - Intel podsumowuje 2017 rok

2017-12-18 14:22:54

2017 rok rozpoczął się niezwykłymi emocjami esportowymi za sprawą jedenastych finałów Intel Extreme Masters. Odbywające się w na przełomie lutego i marca w Katowicach rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz League of Legends śledziło 173 tysiące fanów w Spodku i 34 miliony widzów w sieci. Finały Intel Extreme Masters 2017 stały się największą imprezą w historii esportu. Intel zamierza kontynuować swoje zaangażowanie w rozwój esportu i dostarczanie graczom niezawodnych technologii, czego dowodem są nawiązane w tym roku partnerstwa i inicjatywy oraz zaprezentowane produkty w gamingowym portfolio firmy.

Podczas tegorocznych targów E3 Intel i ESL ogłosiły rozszerzenie swojej 15-letniej współpracy mającej na celu rozwój esportu. W ramach umowy wszystkie turnieje organizowane przez ESL oraz ich transmisje bazują na technologii Intela. Wszystkie komputery PC używane w turniejach amatorskich i zawodowych wyposażone są w najnowsze procesory Intel® Core™ i7, natomiast sprzęt ESL używany do produkcji w procesory Intel Core i Intel® Xeon®.

Rozgrywki esportowe poprzedzające Międzynarodowe Igrzyska Olimpijskie

W listopadzie Intel ogłosił także rozgrywki esportowe poprzedzające Międzynarodowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Jako rozszerzenie światowego partnerstwa Intela i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, firma zorganizuje w Korei turniej esportowy Intel Extreme Masters PyeongChang z jednym z najbardziej znanych tytułów esportowych wszechczasów - StarCraft II oraz rozgrywki w Steep™ Road to the Olympics, oficjalną grę Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Seria Intel Core X - procesory dla najbardziej wymagających użytkowników

Intel Core X to najbardziej rozbudowana, wydajna oraz skalowalna rodzina procesorów dla komputerów stacjonarnych w historii rozwiązań konsumenckich. Najwyższym modelem z serii jest nowy procesor Intel Core i9 Extreme Edition — pierwszy procesor dla komputerów stacjonarnych wyposażony w 18 rdzeni i obsługujący 36 wątków, co umożliwia wydajne wykonywanie bardzo wielu zadań równocześnie, zwłaszcza w takich zastosowaniach jak gry czy rzeczywistość wirtualna.

Rodzina produktów Intel® Optane™

Na początku tego roku, na rynku konsumenckim zadebiutowała wywodząca się z rozwiązań serwerowych rodzina produktów Intel Optane Memory - pamięci opartych o standard 3D XPoint. Zastosowanie rozwiązania Intel Optane Memory gwarantuje dwukrotnie szybsze uruchamianie, wzrost wydajności systemu o 28%1, a także skraca czas ładowania poziomów gier o 65%1. W tym roku Intel zaprezentował również Intel Optane SSD 900P, pierwszą serię dysków SSD dla użytkowników końcowych desktopów PC i stacji roboczych, bazującą na technologii Intel Optane.

Procesory Intel Core ósmej generacji

W październiku miała miejsce premiera rodziny procesorów Intel Core ósmej generacji, zaprojektowanych  z myślą o wysokiej wydajności, wyjątkowej rozrywce i wygodzie dla użytkowników. Procesory 8 generacji oferują wzrost wydajności o 40% w stosunku do poprzedniej generacji2. Porównując działanie komputera z najnowszym procesorem do sprzętu sprzed 5 lat, ten wzrost jest aż dwukrotny3. Najlepszy procesor do komputerów stacjonarnych w rodzinie — model Intel Core i7-8700K — to zarazem najlepszy w historii procesor Intel do gier4. Dzięki technologii Intel Turbo Boost 2.0 maksymalna częstotliwość pracy jednego rdzenia w trybie turbo sięga 4,7 GHz (najwięcej wśród procesorów Intela), moduł bardzo wydajnie obsługuje więc zarówno aplikacje jedno-, jak i wielowątkowe.

źródło: intel/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe