agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Fabryka pralek Electrolux w Oławie najbezpieczniejszą w Europie

Fabryka pralek Electrolux w Oławie najbezpieczniejszą w Europie

2011-01-20 12:53:00

W ramach obchodów pierwszego Światowego Dnia BHP w Electrolux, oławska fabryka pralek została nagrodzona jako najbezpieczniejsza fabryka koncernu w Europie. Fabryka w Oławie odebrała wyróżnienie w kategorii „Najlepsze Wyniki” za wybitne osiągnięcia w zapewnianiu bezpieczeństwa swoim pracownikom w 2010 roku.

„Jestem niezmiernie dumny, że oławska fabryka sięga po tę nagrodę. Dowodzi to, że nasze starania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom przynoszą efekty. Nieustanne szkolenia BHP, budowanie świadomości załogi jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, a także ciągła analiza i kontrola warunków pracy oraz stanu technicznego maszyn i urządzeń mają sens i przekładają się na bardzo dobre wyniki w obszarze bezpieczeństwa całego zakładu. To niezwykle istotne, bo bezpieczne warunki pracy zaspakają jedną z podstawowych potrzeb pracowników - potrzebę pracy w warunkach gwarantujących bezpieczeństwo” - mówi Łukasz Garnysz, dyrektor fabryki pralek Electrolux w Oławie.

Światowy Dzień BHP zorganizowano z myślą o promowaniu idei bezpieczeństwa w fabrykach Electrolux zgodnie z hasłem „Bezpieczeństwo przede wszystkim” („Safety First”). „Celem zainicjowania Globalnego Dnia BHP jest wzmocnienie zaangażowania koncernu w sprawy bezpieczeństwa, budowanie świadomości poprzez zaangażowanie pracowników oraz nagrodzenie tych zespołów, które przyczyniają się do tworzenia bezpieczniejszego miejsca pracy” - mówi Theressa Hines, Global Safety Director w obszarze produkcji w koncernie Electrolux.

Obchody Dnia BHP to jedynie część większego planu zmierzającego do podnoszenia poziomu BHP we wszystkich fabrykach, co w efekcie ma sprawić, że Electrolux stanie się światowym liderem w zapewnianiu bezpieczeństwa swoim pracownikom. W oparciu o minimalne standardy globalne każdy zakład opracował lokalnie plan działań BHP na okres od trzech do pięciu lat, w którym kładzie się nacisk na poprawę wyników mierzonych wskaźnikami bezpieczeństwa. We wszystkich fabrykach Electrolux na świecie, Światowy Dzień BHP obchodzony jest lokalnie. W czterech fabrykach Electrolux w Polsce (Oława, Siewierz, Żarów, Świdnica) zorganizowano m.in.

  • Kampanię uświadamiająca „Chroń swoje ręce”
  • Konkurs dla pracowników z ogólnej wiedzy o BHP
  • Konkurs dla dzieci pracowników „Bezpieczna praca mojej mamy, mojego taty”

Fabryka Pralek w Oławie

Fabryka pralek w Oławie rozpoczęła produkcję seryjną w kwietniu 2006 roku. Produkowane są w niej różne modele pralek, m.in. typu front loader (ładowane od przodu), top loader (ładowane od góry) oraz małe modele kompaktowe. W sumie oławska fabryka produkuje około 350 modeli pralek, które trafiają zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny. Fabryka zatrudnia około 1000 pracowników, głównie z Oławy i okolic. Dyrektorem fabryki jest Łukasz Garnysz.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe