agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Feiyu Vimble C - stabilne ujęcia kinowe za rozsądne pieniądze

Feiyu Vimble C - stabilne ujęcia kinowe za rozsądne pieniądze

GSM / Akcesoria GSM / 2017-08-02 11:57:00

Do naszych testów trafił nowy 3-osiowy gimbal od Feiyu Tech. Feiyu Vimble C spośród sprzętów konkurencji różni się przede wszystkim rozsądną ceną, co czyni go idealnym sprzętem dla każdego kto chce rozpocząć przygodę z mobilnym video.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Budowa i Funkcje

Feiyu Vimble C przeznaczony jest zarówno do kamer GoPro jak również do smartfonów. Uniwersalne mocowanie jest bardzo wygodne i umożliwia łatwe wstępne ustawienie balansu, co ważne jest w szczególności przy większych smartfonach. Z przodu urządzenia znajduje się joystick do płynnego obracania telefonu, a z tyłu przełącznik trybów pracy, który jednocześnie umożliwia sterowanie zoomem cyfrowym. Gimbal obsługuje 3 tryby pracy: podążanie za ruchami urządzenia w poziomie, podążanie za ruchami w dowolnym kierunku (również góra i dół) oraz tryb stałego kierunku (blokady), czyli urządzenie niezmiennie stabilizuje smartfon lub kamerę w konkretnej płaszczyźnie.

Nam bardzo przypadło do gustu również dostępne na dole uniwersalne mocowanie do statywu.

Producent zadbał również o to aby w jego sprzęcie znalazły się zaawansowane funkcje dostępne w dużo droższych modelach konkurencji. Otrzymujemy między innymi: śledzenie twarzy oraz funkcję panoramy.

Do obsługi tych dwóch funkcji oraz funkcji zoom wymagane jest zainstalowanie aplikacji producenta. Interfejs aplikacji niestety wymaga jeszcze delikatnego dopracowania, żeby dorównać do tego, do czego przezwyczaiła nas droższa konkurencja. Warto też wspomnieć, że aplikacja nagrywa filmy w rozdzielczości fullHd. Oczywiście podstawowe funkcje urządzenia działają bez aplikacji, więc bez problemu można tworzyć piękne kinowe ujęcia również w 4k.

Samo urządzenie jest bardzo poręczne i solidnie wykonane, a jego bateria wytrzymuje około 5 godzin pracy.

[[[zdjecie,22371,lewa]]] [[[zdjecie,22372,lewa]]] [[[zdjecie,22373,lewa]]] [[[zdjecie,22374,lewa]]] [[[zdjecie,22375,lewa]]] [[[zdjecie,22376,lewa]]]

 

Gwóźdź programu czyli testy stabilizacji

Feiyu Vimble C testowaliśmy w połączeniu ze smartfonem Samsung Galaxy S8+. Gimbal poradził sobie bardzo dobrze, nawet z tak dużym telefonem, a na sliderze do ustawienia balansu zostało jeszcze trochę zapasu.

Dodatkowo najnowszy flagowiec Samsunga posiada wbudowaną stabilizację. Jak wypada jakość stabilizacji z gimbala Feiyu Tech w porównaniu z tą z telefonu? To najlepiej zobaczyć na własne oczy w poniższym materiale video.

Czy warto?

Każdy kto chce zacząć nagrywać profesjonalnie wyglądające filmy telefonem lub kamera sportową dochodzi w pewnym momencie do wniosku że gimbal jest niezbędnym urządzeniem.

Stosunek ceny do tego co możemy nagrać przy pomocy Feiyu Vimble C jest bardzo korzystny. Być może osoby pracujące profesjonalnie z mobilnym video będą wolały zainwestować 2 razy więcej w większy sprzęt konkurencji, ale to raczej nie do nich ten gimbal jest adresowany.

Feiyu Vimble C można bez problemu zmieścić do wakacyjnej torby, a dodatkowo swoją ceną otwiera drzwi do świata mobilnego filmowania szerszemu gronu odbiorców. Jest to podejście producenta, które może tylko cieszyć.

źródło: agdrtv24.pl / testował: Przemysław Krupa

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe