FINANSE

Banki zniechęciły nas do korzystania z bankomatów

2016-11-21 10:13:44

W ciągu ostatnich dwóch lat istotnie zmieniły się nasze zwyczaje związane z wypłatą i posiadaniem gotówki. Z jednej strony rzadziej pobieramy ją z bankomatów, choć ich wciąż w naszym kraju przybywa. Z kolei, gdy już się na to decydujemy, podejmujemy kwotę o 25% wyższą, niż było to jeszcze w 2014 r. Expander zwraca też uwagę, że najszybciej od 2008 r. przyrasta wartość gotówki w obiegu. Na przestrzeni dwóch lat nastąpił wzrost aż o 30%.

czytaj więcej

Konica Minolta ponownie na Dow Jones Sustainability World Index

2016-11-18 07:43:50

Konica Minolta po raz piąty z rzędu znalazła się na liście Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World) w uznaniu za osiągnięcia ekonomiczne, społeczne oraz działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Firma po raz ósmy z rzędu została również zakwalifikowana do rankingu Dow Jones Sustainability Asia Pacific Index (DJSI Asia Pacific).

czytaj więcej

Cyfryzacja bankowości tak, ale nie kosztem bezpieczeństwa

2016-11-17 12:09:00

Jedynie 9 proc. światowych banków zakończyło wdrożenie strategii cyfrowej – wynika z raportu GFT Digital Banking Expert Survey. To niewielki, bo zaledwie 2 procentowy wzrost w stosunku do roku 2015. W porównaniu do ubiegłorocznych wyników widoczne jest jednak zdecydowane przesunięcie priorytetów banków. Respondenci przyznali, że najistotniejszym aspektem cyfryzacji jest dla nich zapewnienie bezpieczeństwa, które w roku ubiegłym znalazło się na miejscu 8. Wyzwaniem dla instytucji finansowych staje się więc pogodzenie wymagań klientów, którzy z jednej strony oczekują szybkich i wygodnych usług bankowych online, z drugiej wymagają zapewnienia bezpieczeństwa swoich danych. Coraz mocniej banki odczuwają też ciężar regulacji branży finansowej, które w tym roku znalazły się na miejscu drugim wśród istotnych dla respondentów barier we wprowadzeniu digitalizacji.

czytaj więcej

Whirlpool Corporation potwierdza utworzenie globalnego Centrum R&D dla rozwoju produktów we Wrocławiu

2016-11-15 14:33:33

Utworzenie globalnego Centrum R&D Whirlpool jest konsekwencją wdrażanego już od roku Planu Przemysłowego dla Polski. Nasz kraj jest jednym z kluczowych w długoterminowym rozwoju grupy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Na przestrzeni lat 2015-2018 łącznie firma zainwestuje w Polsce 235 mln €. Kwota ta jest sukcesywnie przeznaczana na modernizację fabryk, wprowadzanie nowych platform produktowych, specjalizację zakładów oraz wzmocnienie działalności badawczej i rozwojowej. Nowy projekt stanowi więc integralną część planu i znacznie zwiększa znaczenie wrocławskich struktur R&D.

czytaj więcej

Samsung Electronics kupuje firmę HARMAN (aktualizacja)

2016-11-15 12:39:35

Wczorajszego newsa, którego podaliśmy na Twitterze uzupełniamy o oficjalną informację prasową Samsung Polska. Samsung Electronics i Harman International Industries, Incorporated ogłosiły podpisanie umowy, w ramach której firma Samsung przejmie akcje HARMAN po cenie jednostkowej 112,00 USD. Łączna wartość transakcji wyniesie około 8 mld USD. Po jej sfinalizowaniu Samsung uzyska znaczący udział w dużym i dynamicznie rosnącym rynku technologii podłączonych do internetu, a szczególnie elektroniki samochodowej. Ten segment jest jednym ze strategicznych priorytetów firmy – zgodnie z przewidywaniami, do 2025¹ r. może osiągnąć wartość ponad 100 mld USD.

czytaj więcej

Wyniki finansowe Comarch za trzeci kwartał 2016 roku - konferencja

2016-11-14 08:48:00

Zarządu Comarch zapraszam na spotkanie, na którym omówione zostaną wyniki finansowe Comarch za trzeci kwartał 2016 roku. Konferencję poprowadzi Konrad Tarański, wiceprezes Zarządu oraz dyrektor finansowy Comarch SA. 

czytaj więcej

Liczba abonentów T-Mobile Polska rośnie

2016-11-10 10:50:22

W trzecim kwartale o 25 tysięcy wzrosła liczba abonentów T-Mobile Polska, tym samym potwierdzając trwałe odwrócenie trendu z ostatnich kwartałów. Równocześnie na popularności zyskuje marka T-Mobile, co bardzo dobrze widać nie tylko w wysokiej liczbie blisko 5,5 miliona wyświetleń jej spotów reklamowych, ale również we wzroście podstawowych parametrów świadomości marki oraz satysfakcji klientów. Największy zasięg LTE w kraju sprawia, że klienci chętniej korzystają z Internetu w smartfonach i tylko w tym roku liczba wykorzystywanych przez nich danych wzrosła dwukrotnie.

czytaj więcej

Middle Child Syndrome - europejskie przedsiębiorstwa średniej wielkości wymagają wsparcia rządu

2016-10-28 14:22:38

Europejskie przedsiębiorstwa średniej wielkości domagają się większego wsparcia od rządu i kredytodawców. Aż 70% przedstawicieli takich firm twierdzi, że doświadcza negatywnych efektów „Middle Child Syndrome” - dane pochodzą z najnowszego projektu badawczego zrealizowanego na zlecenie Ricoh Europe przez Coleman & Parkes.

czytaj więcej

Prognoza dla handlu światowego: Euler Hermes ostrzega - roczny wzrost wolumenu światowego handlu nadal poniżej 4%

2016-10-28 10:39:15

Wzrost handlu światowego ulegnie w 2016 roku spowolnieniu do poziomu +2,1% (według ilości), a następnie w 2017 roku przyspieszy nieznacznie do +3,1% - wynika z najnowszego raportu („Wojny handlowe: osłabienie mocy”) opracowanego przez Euler Hermes, światowego lidera sektora ubezpieczeń należności handlowych. Za niezadowalającym wynikiem stoją: wahania popytu na rynkach wschodzących, utrzymujące się niskie ceny surowców, fala deprecjacji walut na całym świecie, jak również rosnące tendencje izolacjonistyczne (siłą rzeczy – ograniczenie i mniejsza zależności od handlu międzynarodowego).

czytaj więcej

Domeny.pl przejęte przez H88 S.A. - jak zmienia się rozkład sił na polskim rynku hostingowym?

2016-10-28 10:36:43

Zgodnie z rankingiem top100.wht.pl, w wyniku transakcji na serwerach DNS wszystkich marek spółki hostingowej H88 S.A. łącznie jest już 313 tysięcy polskich domen internetowych, co daje spółce drugie miejsce w Polsce w tym zestawieniu.

czytaj więcej
< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 >

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P