FINANSE

Czy „eurowcy” mają powody do obaw?

2016-02-17 10:13:52

Stosunkowo niedawno notowania europejskiej waluty oscylowały na poziomie 4,00 zł (zobacz dane z początku II kw. 2015 r.). W połowie stycznia b.r. kurs EUR/PLN zbliżył się już do psychologicznej granicy 4,50 zł. Ta zmiana z pewnością wpłynie na koszty obsługi kredytów rozliczanych w europejskiej walucie. Ze względu na popularność tematu „frankowców” niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kredytobiorcy zadłużeni w euro też są bardzo liczną grupą. Obecnie około 100 000 rodzin oraz singli spłaca kredyt udzielony w euro lub kredyt z waloryzacją do tej waluty. Sytuacja krajowych „eurowców” na razie nie jest zła. Można jednak wskazać kilka źródeł ryzyka. Jednym z nich jest spadek wartości krajowej waluty względem euro (np. związany z kolejną obniżką ratingu Polski). Długoterminowym zagrożeniem będą wysokie marże, które obowiązywały pod koniec minionej dekady.

czytaj więcej

home.pl zdecydowanym liderem na rynku domen

2016-02-17 07:28:39

Grupa home.pl jest zdecydowanym liderem w obsłudze domen .pl oraz rejestracji nowych z tą samą końcówką. Ma już odpowiednio 33,63 proc. oraz 39,94 proc. udziałów w tych segmentach - wynika z najnowszego raportu NASK za czwarty kwartał 2015 r.

czytaj więcej

BGŻ BNP Paribas obejmuje pakiet mniejszościowy w IPF Group

2016-02-16 13:27:15

Grupa IPF działa od 2008 roku i jest certyfikowaną agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej z przychodami przekraczającymi 60 mln złotych. Grupa IPF zajmuje się pozyskiwaniem i koordynacją zatrudnienia specjalistycznego personelu dla swoich klientów w Polsce, Francji i Niemczech. Poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu zatrudnienia i organizacji pracy IPF zamierza być jednym z liderów w branży na rynkach europejskich.

czytaj więcej

Handel zagraniczny - komentarz ekonomistów BZ WBK

2016-02-15 08:23:30

Deficyt obrotów bieżących wyniósł w grudniu 2015 r. 410 mln EUR, czyli był wyraźnie mniejszy od naszych oczekiwań (1144 mln EUR). Pierwotnie spodziewaliśmy się deficytu na poziomie 542 mln EUR, ale zmieniliśmy prognozę po danych o transferach między Polską a Unią, które wskazywały na spory odpływ środków na saldzie dochodów. Ta część naszej prognozy faktycznie sprawdziła się saldo dochodów pierwotnych pokazało deficyt 1223 mln EUR a saldo dochodów wtórnych deficyt 395 mln EUR. 

czytaj więcej

Yes, yes, yes! Mamy dodatnie saldo w polskim handlu zagranicznym

2016-02-12 14:51:59

Wg najnowszych danych GUS, rok 2015 r. Polska zakończyła nadwyżką eksportu nad importem w wysokości 3 678,6 mln EUR! Tym samym zakończyliśmy pasmo ujemnego bilansu handlowego, trwające od początku lat 90. Radosław Jarema z instytucji płatniczej AKCENTA rozliczającej i zabezpieczającej transakcje walutowe, podkreśla: Dzisiejszy dzień to wielkie święto polskich eksporterów. Wypracowali oni w ub. r. wzrost obrotów o 7,8 proc. r/r i przegonili importerów, których obrót rósł wolniej (3,9 proc. r/r). Eksporterzy od lat mają ogromny wpływ kondycję całej polskiej gospodarki. To dzięki nim od wyjścia z tzw. bloku wschodniego Polska przebyła długą drogę do mocnej pozycji na arenie handlu międzynarodowego.

czytaj więcej

AB jako Business Partner Huawei

2016-02-11 11:09:58

AB S.A., największy dystrybutor IT, RTV i AGD w Europie Środkowo-Wschodniej, od 1 stycznia 2016 roku posiada tytuł „Business Partner” marki Huawei w Polsce. Otrzymany status partnerski obejmuje pełną ofertę producenta: telefony, tablety, smartwatche, rozwiązania sieciowe, akcesoria.

czytaj więcej

Czy gracze komputerowi uratują graczy giełdowych?

2016-02-10 15:05:38

Ubiegły rok nie był dobrym okresem dla warszawskiej giełdy. Silna bessa skutecznie uprzykrzała życie inwestorom, uderzając w ich portfele. Niemniej jednak, można wymienić cały szereg spółek, które pozwoliły zarobić. Do tych z całą pewnością należy zaliczyć deweloperów gier, których ceny akcji sukcesywnie pięły się do góry tj. CI Games, czy też CD Projekt Red. W ostatnich latach rynek gier w Polsce stał się naprawdę atrakcyjny, ale to nie oznacza, że potencjał należy tylko i wyłącznie do spółek notowanych na GPW. W tym segmencie rynku większość stanowią małe i dynamicznie rozwijające się podmioty, które mogą wydawać się bardzo dobrą okazją inwestycyjną.

czytaj więcej

Programistów czeka wirtualna emigracja

2016-02-08 13:09:10

Polscy programiści już dziś uczestniczą w międzynarodowych projektach,  a dzięki nowym technologiom i elastycznym formom zatrudnienia wcale nie muszą opuszczać kraju. Według danych ABSL, 80% firm IT działających w Polsce świadczy usługi dla Europy Zachodniej, z kolei co drugi taki podmiot realizuje usługi dla Ameryki Północnej. W obliczu globalnego deficytu talentów, zachodnioeuropejskie firmy czy amerykańskie start-upy coraz chętniej sięgają po programistów z Europy Wschodniej, w tym także z Polski. Z potencjału polskich programistów czerpie garściami branża SSC/BPO – to w dużej mierze dzięki outsourcingowi usług informatycznych Warszawa, Kraków czy Wrocław wyrastają na ważne ośrodki IT w Europie.

czytaj więcej

Zdaniem analityków IDC procesy związane z obiegiem dokumentów przyczyniają się do 20% spadku wydajności pracowników

2016-02-08 13:06:50

Z biuletynu firmy IDC, przygotowanego dla Oki Europe, wynika, że obecnie zadania związane z obsługą dokumentów w firmie są bardzo czasochłonne i przyczyniają się przez to do 20% spadku wydajności pracowników – to  ponad dwa miesiące robocze. Fakt ten wiąże się bezpośrednio z rosnącym wykładniczo zapotrzebowaniem na dostęp do informacji, które zdaniem analityków IDC jest jednym z trzech głównych trendów zachęcających do inicjatyw związanych z doskonaleniem procesów biznesowych.

czytaj więcej

ALCATEL BUSINESS - nowa marka w portfolio KONTEL

2016-02-08 11:32:29

Z radością mogę poinformować, iż właśnie sfinalizowaliśmy rozmowy z ALCATEL BUSINESS, dzięki czemu zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań tej marki w Polsce. Umowa na wyłączność to duży prestiż, zwłaszcza, że marka ALCATEL BUSINESS cieszy się renomą zarówno w kanale operatorskim, jak i w retailu na całym świecie. Wysoka jakość urządzeń i niewygórowana cena to obok kompleksowego portfolio największe wyróżniki marki – podkreśla Andrzej Wiśniewski, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie KONTEL.

czytaj więcej
< 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 >

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P jQuery.ajax({type:'POST',dataType:'html',success:function(data, textStatus){jQuery('#div_update').html(data);},url:'/home/page'})