FINANSE

Hansaprint podsumowuje inwestycję w pierwsze urządzenie z serii Ricoh Pro VC60000

2016-06-08 12:42:31

Hansaprint (TS-Group) to wiodący, innowacyjny dostawca usług druku w Skandynawii, który jako pierwszy na świecie zakupił nowej generacji atramentowy system produkcyjny na papier ciągły - Ricoh Pro™ VC60000. Firma podsumowuje inwestycję zrealizowaną w 2014 roku.

czytaj więcej

Firma Roto Orłem Polskiej Stolarki

2016-06-07 10:26:41

Roto otrzymało prestiżową nagrodę „Orzeł Polskiej Stolarki”. To wyjątkowe wyróżnienie za znaczący, długoletni wkład w rozwój polskiej branży okien i drzwi.

czytaj więcej

W Chinach spowolnienie, import z Chin do Polski pędzi

2016-06-06 10:52:46

Od ponad roku gospodarka Chin, w tym chiński eksport, wyraźnie hamuje. Polska jednak coraz chętniej kupuje chińską produkcję. W 2014 r. wartość chińskiego importu do Polski wzrosła o ponad 20 proc. r/r a Chiny zostały naszym drugim najważniejszym partnerem w imporcie, detronizując Rosję. W 2015 r. wzrost wyniósł 15,9 proc. r/r. W I kw. br. dynamika wynosi 10 proc. r/r., ale mamy dopiero czerwiec, podczas gdy największa część importu z Chin trafia do naszego kraju w okolicach Gwiazdki.

czytaj więcej

Mali eksporterzy i importerzy wymieniają banki na instytucje płatnicze

2016-06-02 11:56:00

Jak analizuje NBP*, już od wielu kwartałów sytuacja przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową jest lepsza pod względem dynamiki inwestycji oraz wzrostu zatrudnienia niż tych, które sprzedają swoje towary wyłącznie w kraju. Szef polskiego oddziału instytucji płatniczej AKCENTA, Radosław Jarema zwraca uwagę, że w tym zakresie pierwsze skrzypce grają duże firmy i korporacje, które mogą generować spore oszczędności dzięki bardzo dobrym warunkom obsługi finansowej w bankach. Obsługa walutowa małych i średnich firm w bankach wygląda nieco inaczej niż w przypadku firm dużych. Jest na ogół nieco gorsza. Firmy na operacjach walutowych nie generują więc takich oszczędności, jakie mogłyby. Przyczyną jest najczęściej niewiedza, nieznajomość dostępnych możliwości oraz po prostu przyzwyczajenie do instytucji finansowej, która obsługuje całe finanse firmy zauważa Jarema.

czytaj więcej

AMICA: Nowy Zarząd, nowa Rada Nadzorcza, dywidenda i skrócona nazwa

2016-06-02 09:41:53

Do Zarządu największego polskiego producenta AGD wszedł doświadczony menedżer ds. sprzedaży, a w Radzie Nadzorczej zasiadło pięciu nowych ekspertów. Amica Wronki SA uprości nazwę na Amica SA, a do posiadaczy akcji trafi 31,1 mln PLN dywidendy.

czytaj więcej

Citibank partnerem Samsung Pay w Singapurze

2016-06-01 13:53:00

Firma Samsung Electronics Singapore ogłosiła nawiązanie współpracy z Citibank Singapore Limited w zakresie Samsung Pay – bezpiecznej i łatwej w użyciu mobilnej usługi płatniczej, której można użyć do celów płatności za zakupy w prawie każdym punkcie sprzedaży1. Po uruchomieniu usługi posiadacze kart kredytowych Citibank będą mogli dokonywać płatności w Singapurze za pomocą smartfonów firmy Samsung2. Nawiązanie współpracy uzupełnia grupę najważniejszych sieci płatniczych i banków uczestniczących w świadczeniu usługi Samsung Pay i zapewni większą elastyczność, dostęp i wybór dla konsumentów w Singapurze.

czytaj więcej

Onwelo i Huawei ogłosiły partnerstwo

2016-05-19 09:49:19

Onwelo, firma działająca na rynku profesjonalnych usług IT, podpisała umowę partnerską z Huawei, globalnym dostawcą rozwiązań teleinformatycznych. Partnerstwo pozwoli na realizację projektów integracyjnych opartych o technologie Huawei i wiedzę ekspercką Onwelo, gwarantując wysokiej jakości wdrożenia o krótkim czasie realizacji.

czytaj więcej

Wyniki finansowe Comarch za I kwartał 2016 roku

2016-05-18 07:14:22

Grupa Comarch opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe za I kwartał 2016 r. Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych wzrosły o 19 proc. (229 mln zł. vs. 192,4 mln zł.) w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku i stanowią 94 proc. całkowitej sprzedaży. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2016 roku Grupa wypracowała 7,2 mln zł. zysku netto, a zysk operacyjny wyniósł 12,3 mln zł. Comarch kontynuuje strategię sprzedaży własnych rozwiązań informatycznych i dzięki dywersyfikacji działalności biznesowej oraz obecności na rynkach zagranicznych, rentowność operacyjna Grupy w pierwszym kwartale 2016 roku ukształtowała się na dobrym poziomie 5 proc.

czytaj więcej

FIBARO zwiększa swoją obecność na amerykańskim rynku

2016-05-17 12:33:50

Fibar Group, innowacyjna firma z Poznania, a także jeden z globalnych liderów wśród producentów rozwiązań IoT, coraz śmielej podbija świat. W ubiegłym tygodniu polska firma otworzyła biuro w Dolinie Krzemowej oraz odbyła cykl spotkań z ekspertami z zakresu Internet of Things, amerykańskimi politykami oraz polską dyplomacją. Firma uczestniczyła w cyklu spotkań Polish American Leadership poświęconych roli i wsparciu Polonii oraz polskich firm na rynku amerykańskim. Pobyt w USA zakończył się wizytą przedstawicieli poznańskiej firmy w Białym Domu. Wcześniej rozwiązania FIBARO można było obejrzeć na konferencji IoT w Santa Clara w Kalifornii.

czytaj więcej

SUPREMA Polska generalnym dystrybutorem marki FONESTAR

2016-05-17 12:32:21

SUPREMA Polska uzyskała status wyłącznego dystrybutora urządzeń marki FONESTAR na polskim rynku. Na mocy zawartej umowy firma została oficjalnym i jedynym dystrybutorem sprzętu i rozwiązań marki w Polsce. W ofercie FONESTAR znajdują się wysokiej klasy systemy PA, systemy transmisji dźwięku po IP, systemy nagłośnienia, urządzenia audio dla biznesu, edukacji i służb cywilnych, systemy konferencyjne i urządzenia do tłumaczeń, sprzęt oświetleniowy, studia nagrań, sprzęt dla DJ-ów, mikrofony, przyłącza, przełączniki, rozdzielacze oraz słuchawki i kable, a także szeroka gama mocowań i standów.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P