FINANSE

GFT Polska otwiera biuro w Warszawie i rekrutuje programistów

2016-06-13 14:16:00

Firma technologiczna GFT Polska, dostarczająca rozwiązania IT i usługi konsultingowe dla 10 największych banków inwestycyjnych świata, otworzyła nowe biuro w Warszawie. To już trzecia, po Łodzi i Poznaniu, siedziba firmy w Polsce. W biurze, które pomieści 250 stanowisk, pracuje obecnie już 40 specjalistów. GFT Polska dostarcza oprogramowanie dla klientów z Wall Street i londyńskiego City.

czytaj więcej

Nowe inwestycje w II kw. 2016 r. poniżej wieloletniej średniej?

2016-06-13 12:54:29

Zgodnie z danymi GUS, w I kw. br. inwestycje przedsiębiorstw w Polsce spadły o 1,8 proc. Kolejne miesiące prawdopodobnie nie będą lepsze, bo w badaniu ankietowym NBP nowe projekty inwestycyjne w II kw. 2016 r. zapowiedziało tylko 22,1 proc. polskich firm. To jeden z najniższych wskaźników w historii polskiej gospodarki, jak wskazuje NBP dużo poniżej wieloletniej średniej. Aż 29,6 proc. firm, o 7 p.p. więcej niż rok temu, wstrzymuje bądź ogranicza realizację poważniejszych inwestycji. Co tak paraliżuje firmy? Zagadkowa „niepewność”.

czytaj więcej

Lenovo rozwija działalność na wartym 87 miliardów USD rynku centrów danych

2016-06-13 11:29:23

Firma Lenovo zwiększyła koncentrację na wartym 87 mld USD rynku technologii do centrów danych i zaprezentowała dziś rozszerzoną ofertę rozwiązań IT, w tym definiowaną programowo pamięć masową nowej generacji, produkty i funkcje z segmentu sieci korporacyjnych, najnowsze wysokowydajne serwery, a także rozbudowaną serię urządzeń hiperkonwergentnych. Poszerzenie tej oferty świadczy o zwiększeniu zainteresowania rozwiązaniami IT nowej generacji przez Lenovo. Firma będzie mogła w ten sposób skuteczniej pomagać klientom w przekształcaniu centrów danych dzięki nowym modelom konsumpcji i dostarczania danych, takim jak infrastruktura w chmurze, big data i rozwiązania analityczne. Wiele z tych nowych rozwiązań Lenovo zaprezentuje publicznie po raz pierwszy na dorocznej konferencji Lenovo TechWorld w San Francisco 9 czerwca.

czytaj więcej

Mio ogłasza kwartalne wyniki

2016-06-10 11:43:55

MiTAC Europe, właściciel marki Mio, jednego z wiodących producentów urządzeń GPS, wzmocnił pozycję lidera na rynku. Świadczą o tym zadowalające wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 r. Wszystko dzięki znakomitej sprzedaży wideorejestratorów i nawigacji samochodowych, która od kilku lat utrzymuje się w trendzie wzrostowym.

czytaj więcej

Hansaprint podsumowuje inwestycję w pierwsze urządzenie z serii Ricoh Pro VC60000

2016-06-08 12:42:31

Hansaprint (TS-Group) to wiodący, innowacyjny dostawca usług druku w Skandynawii, który jako pierwszy na świecie zakupił nowej generacji atramentowy system produkcyjny na papier ciągły - Ricoh Pro™ VC60000. Firma podsumowuje inwestycję zrealizowaną w 2014 roku.

czytaj więcej

Firma Roto Orłem Polskiej Stolarki

2016-06-07 10:26:41

Roto otrzymało prestiżową nagrodę „Orzeł Polskiej Stolarki”. To wyjątkowe wyróżnienie za znaczący, długoletni wkład w rozwój polskiej branży okien i drzwi.

czytaj więcej

W Chinach spowolnienie, import z Chin do Polski pędzi

2016-06-06 10:52:46

Od ponad roku gospodarka Chin, w tym chiński eksport, wyraźnie hamuje. Polska jednak coraz chętniej kupuje chińską produkcję. W 2014 r. wartość chińskiego importu do Polski wzrosła o ponad 20 proc. r/r a Chiny zostały naszym drugim najważniejszym partnerem w imporcie, detronizując Rosję. W 2015 r. wzrost wyniósł 15,9 proc. r/r. W I kw. br. dynamika wynosi 10 proc. r/r., ale mamy dopiero czerwiec, podczas gdy największa część importu z Chin trafia do naszego kraju w okolicach Gwiazdki.

czytaj więcej

Mali eksporterzy i importerzy wymieniają banki na instytucje płatnicze

2016-06-02 11:56:00

Jak analizuje NBP*, już od wielu kwartałów sytuacja przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową jest lepsza pod względem dynamiki inwestycji oraz wzrostu zatrudnienia niż tych, które sprzedają swoje towary wyłącznie w kraju. Szef polskiego oddziału instytucji płatniczej AKCENTA, Radosław Jarema zwraca uwagę, że w tym zakresie pierwsze skrzypce grają duże firmy i korporacje, które mogą generować spore oszczędności dzięki bardzo dobrym warunkom obsługi finansowej w bankach. Obsługa walutowa małych i średnich firm w bankach wygląda nieco inaczej niż w przypadku firm dużych. Jest na ogół nieco gorsza. Firmy na operacjach walutowych nie generują więc takich oszczędności, jakie mogłyby. Przyczyną jest najczęściej niewiedza, nieznajomość dostępnych możliwości oraz po prostu przyzwyczajenie do instytucji finansowej, która obsługuje całe finanse firmy zauważa Jarema.

czytaj więcej

AMICA: Nowy Zarząd, nowa Rada Nadzorcza, dywidenda i skrócona nazwa

2016-06-02 09:41:53

Do Zarządu największego polskiego producenta AGD wszedł doświadczony menedżer ds. sprzedaży, a w Radzie Nadzorczej zasiadło pięciu nowych ekspertów. Amica Wronki SA uprości nazwę na Amica SA, a do posiadaczy akcji trafi 31,1 mln PLN dywidendy.

czytaj więcej

Citibank partnerem Samsung Pay w Singapurze

2016-06-01 13:53:00

Firma Samsung Electronics Singapore ogłosiła nawiązanie współpracy z Citibank Singapore Limited w zakresie Samsung Pay – bezpiecznej i łatwej w użyciu mobilnej usługi płatniczej, której można użyć do celów płatności za zakupy w prawie każdym punkcie sprzedaży1. Po uruchomieniu usługi posiadacze kart kredytowych Citibank będą mogli dokonywać płatności w Singapurze za pomocą smartfonów firmy Samsung2. Nawiązanie współpracy uzupełnia grupę najważniejszych sieci płatniczych i banków uczestniczących w świadczeniu usługi Samsung Pay i zapewni większą elastyczność, dostęp i wybór dla konsumentów w Singapurze.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P