FINANSE

Programistów czeka wirtualna emigracja

2016-02-08 13:09:10

Polscy programiści już dziś uczestniczą w międzynarodowych projektach,  a dzięki nowym technologiom i elastycznym formom zatrudnienia wcale nie muszą opuszczać kraju. Według danych ABSL, 80% firm IT działających w Polsce świadczy usługi dla Europy Zachodniej, z kolei co drugi taki podmiot realizuje usługi dla Ameryki Północnej. W obliczu globalnego deficytu talentów, zachodnioeuropejskie firmy czy amerykańskie start-upy coraz chętniej sięgają po programistów z Europy Wschodniej, w tym także z Polski. Z potencjału polskich programistów czerpie garściami branża SSC/BPO – to w dużej mierze dzięki outsourcingowi usług informatycznych Warszawa, Kraków czy Wrocław wyrastają na ważne ośrodki IT w Europie.

czytaj więcej

Zdaniem analityków IDC procesy związane z obiegiem dokumentów przyczyniają się do 20% spadku wydajności pracowników

2016-02-08 13:06:50

Z biuletynu firmy IDC, przygotowanego dla Oki Europe, wynika, że obecnie zadania związane z obsługą dokumentów w firmie są bardzo czasochłonne i przyczyniają się przez to do 20% spadku wydajności pracowników – to  ponad dwa miesiące robocze. Fakt ten wiąże się bezpośrednio z rosnącym wykładniczo zapotrzebowaniem na dostęp do informacji, które zdaniem analityków IDC jest jednym z trzech głównych trendów zachęcających do inicjatyw związanych z doskonaleniem procesów biznesowych.

czytaj więcej

ALCATEL BUSINESS - nowa marka w portfolio KONTEL

2016-02-08 11:32:29

Z radością mogę poinformować, iż właśnie sfinalizowaliśmy rozmowy z ALCATEL BUSINESS, dzięki czemu zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań tej marki w Polsce. Umowa na wyłączność to duży prestiż, zwłaszcza, że marka ALCATEL BUSINESS cieszy się renomą zarówno w kanale operatorskim, jak i w retailu na całym świecie. Wysoka jakość urządzeń i niewygórowana cena to obok kompleksowego portfolio największe wyróżniki marki – podkreśla Andrzej Wiśniewski, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie KONTEL.

czytaj więcej

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować czarną dziurę w eksporcie tego kraju o wartości 30 mld GBP

2016-02-05 10:30:17

Eksperci Euler Hermes przypominają, że opuszczenie Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo bez ustanowienia nowej Umowy o wolnym handlu (Free Trade Agreement – FTA) może doprowadzić do poważnych problemów strukturalnych oraz znacznych strat w eksporcie dla spółek brytyjskich. Scenariusz wyjścia wielkiej Brytanii nie ma więc podłoża ekonomicznego, a przede wszystkim polityczne. Co my – Polacy mamy do stracenia? Przedstawiamy ocenę wymiany handlowej firm polskich z brytyjskimi.

czytaj więcej

W styczniu w Polsce sądy opublikowały informacje o upadłości 48 firm

2016-02-04 12:31:12

Euler Hermes, spółka z Grupy Allianz, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego przeanalizowała sytuację polskich firm w kontekście bankructw – w styczniu 2016 roku oficjalnie opublikowano informację o upadłości 48 przedsiębiorstw wobec analogicznej liczby 61 upadłości przed rokiem (zmiana o 22%.). Za wcześnie jeszcze na szczegóły o tym, na ile wpływ na spadek tej liczby miała zmiana od 1 stycznia prawa upadłościowego i wyodrębnienie z niego prawa restrukturyzacyjnego, które to postępowanie jest teraz preferowane.

czytaj więcej

Chcesz być menedżerem? Zbadaj swoje kompetencje!

2016-02-03 12:53:26

Awans na pozycję menedżera to marzenie wielu szeregowych pracowników. Wiążą się z tym nowe zadania, większa władza, lepsze zarobki, możliwość rozwoju. Należy jednak pamiętać, że to nie tylko przywileje, ale także obowiązki i większa odpowiedzialność. Nie wszyscy też nadają się na kierownicze stanowisko. Skuteczny menedżer w dzisiejszych czasach powinien posiadać pewien zestaw cech, które sprawią, że poradzi sobie na takim stanowisku. I stale się w tym kierunku doskonalić. Eksperci Monster Polska podpowiadają jakie kompetencje warto rozwijać by odnieść sukces roli menedżera.

czytaj więcej

Polski eksport: szykuje się gigantyczny sukces!

2016-02-03 11:29:35

Już za kilka dni, 12 lutego, dowiemy się czy miniony rok będzie pierwszym w historii naszego kraju z dodatnim bilansem handlowym. Według ekspertów instytucji płatniczej AKCENTA, realizującej płatności walutowe dla firm, to prawie pewne, bo po 11. miesiącach nadwyżka wynosi aż 14,7 mld zł. Na dodatnie saldo w tym roku ciężko pracowali eksporterzy sprzedający na rynkach europejskich. Natomiast pod kreskę spycha nas nierównowaga w wymianie handlowej z Azją, w tym ogromny import z Chin.

czytaj więcej

Usługa Public Cloud firmy OVH na czele klasyfikacji CloudScreener

2016-02-03 10:37:50

Uruchomiona w październiku 2015 roku i dostępna na całym świecie usługa Public Cloud firmy OVH zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji CloudScreener na terenie Francji i drugie miejsce w Europie i Ameryce Północnej. Cechy uwzględniane przez CloudScreener podczas oceny jakości usług to m.in. wydajność, bezpieczeństwo i elastyczność.

czytaj więcej

Samsung Electronics ogłasza wyniki za czwarty kwartał i rok 2015

2016-02-01 07:21:57

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał 2015, który zakończył się 31 grudnia 2015 r. Firma zanotowała skonsolidowane przychody w wysokości 53,32 bilionów wonów koreańskich (KRW) i 6,14 biliona KRW zysku operacyjnego. W całym 2015 roku spółka odnotowała przychody w wysokości 200,65 bilionów KRW, natomiast zysk operacyjny wyniósł 26,41 bilionów KRW.

czytaj więcej

Rok 2015 udany dla branży outsourcingu w Polsce

2016-02-01 07:19:00

W 2015 roku rynek outsourcingu w Polsce po raz kolejny zanotował znaczący wzrost. Według rocznego raportu Fundacji Pro Progressio sektor powiększał się w tempie 18-20%. Dotyczy to zarówno wzrostu zatrudnienia, jak również pojawiania się nowych podmiotów świadczących usługi outsourcingowe.

czytaj więcej

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P